Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Locky viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Rgp 2017

parašė Jake Doevan - -   .locky file extension virus | Tipas: Ransomware

Kuo pavojingas Locky virusas?

Locky virus

Naudojantis internetu, svarbu turėti patikimą antivirusinę programą, kuri padeda apsaugoti Jūsų sistemą nuo kasdien pasirodančių virusų. Locky virusas yra vienas iš rimčiausių kompiuterinių infekcijų, kurios kelia itin didelį pavojų ne tik Jūsų sistemai, bet ir asmeninei informacijai. Užšifravęs failus, virusas jiems prideda atitinkamą failo plėtinį, pavyzdžiui, .zepto, .diablo6, .lukitus, .locky, .osiris, .aesir, .odin, .loptr.

Šio viruso pagrindinis taikinys – Jūsų nuotraukos, muzikos failai, verslo dokumentai ir kita asmeninė informacija. Vos tik Locky patenka į kompiuterį, visi šie duomenys yra užšifruojami specialiu kodu, todėl jų atdaryti yra neįmanoma. Norint juos atblokuoti, auka turi sumokėti gan solidžią išpirką – 400$. Anot IT specialistų, nuo šio viruso jau nukentėjo daugiau nei 500 tūkst. Interneto vartotojų. Specialistai teigia, kad šis virusas – vienas iš „kibernetinio nusikalstamumo šedevrų“.

Šis virusas veikia panašiai kaip ir jau žinomi CTB Locker, Cryptowall, Cryptolocker ir panašūs virusai. Naudodamas AES-128 šifravimo būdą, Locky virusas užblokuoja Interneto vartotojų dokumentus ir panašius failus, o vietoj jų ekrane pradeda rodyti išpirkos reikalaujantį pranešimą.

Paprastai jis teigia, kad duomenys yra užblokuoti ir kad juos atgauti galima tik vienu būdu – sumokant daugiau nei 400 dolerių. Pranešime taip pat yra skelbiama, kad sumokėjus išpirką Jums bus suteiktas specialus iššifravimui skirtas raktas. Žinoma, atsižvelgiant į tai, kaip klastingai šis virusas plinta ir kaip agresyviai jis veikia, tikimybė, kad sumokėjęs/usi reikalaujamą sumą Jūs atgausite savo informaciją yra minimali.

Jums lieka tik du pasirinkimai: arba sumokėti pinigus ir tikėtis, kad kibernetiniai įsilaužėliai Jūsų pasigailės, arba įdiegti patikimą antivirusinę programą ir pašalinti Locky iš kompiuterio. Žinoma, Jūs neketinate mokėti išpirkos, o mes norime padėti. Vis dėlto, prieš pereidami prie Locky šalinimo būdų, rekomenduojame jums susipažinti su populiariausiais šio viruso platinimo būdais.

Klausimai apie Locky virus

Locky virusLocky virusas - tai kenkėjiška programa, sugadinanti vartotojo failus bei reikalaujanti išpirkos.

Kaip Locky virusas įsilaužia į kompiuterį?

Dažniausiai šis virusas plinta per reklaminius laiškus, kurių kiekvienas vartotojas turėtų vengti ir ištrinti, net jų neatidarius. Kompiuteriniai įsilaužėliai žinodami šią savybę, stengiasi įvardinti laiškus labiausiai akį traukiančiu pavadinimu arba galbūt netgi laiške nurodant Jūsų vardą (šią informaciją jie gali gauti iš trečiųjų šalių, kurios platina kenksmingas interneto naršykles ir plėtinius, renkančius vartotojų asmeninę informaciją).

Virusas gali slėptis Word faile, prisegtame prie laiško. Kai jį atidarote iškyla langas, reikalaujantis įgalinti smulkius nustatymus ar tiesiog duoti sutikimą. Po to, kai virusas patenka ir aktyvuojasi, jis sistemoje pradeda ieškoti nuotraukų, dokumentų, svarbių aplankalų, kitų failų ir užšifruoja juos naudojant AES algoritmą.

Šis kenkėjas ne tik taikosi į Word failus, bet gali patekti į įrenginius, tuo metu prijungtus prie kompiuterio. Taigi itin svarbu pašalinti virusą kuo skubiau, kol jis pakankamai neįsisiautėjo.

Kaip galima efektyviai pašalinti Locky virusą?

Jei virusas jau spėjo užšifruoti jūsų failus, nieko nelaukite ir patikrinkite savo kompiuterį su Reimage Reimage Cleaner Intego arba SpyHunter 5Combo Cleaner programomis. Jos jums padės ištrinti pavojingus failus ir apsaugos jūsų dar neužšifruotus duomenis. Neskubėkite mokėti viruso reikalaujamos išpirkos, kadangi ji negarantuoja failų atgavimo!

Jei su šiuo virusu dar nesusidūrėte, stenkitės itin atidžiai elgtis su nepažįstamais laiškais ir jų neatidarinėti. Jei matote, kad laiškas priklauso jums papažįstamam asmeniui, nieko nelaukite ir su juo susisiekite. Sukčiai, kurie slepiasi už tokių laiškų, dažniausiai nesivargina atsakinėti į jais nepasitikinčių žmonių žinutes. Beje, nepamirškite informuoti savo kolegų apie Locky ransomware virusą, kadangi įmonės ir organizacijos yra pagrindinis jo taikinys. 

Jei, mėgindamas pašalinti Locky virusą, jūs pastebėjote, kad jis jus blokuoja, siūlome atlikti žemiau pateiktus veiksmus. Jie jums padės „apeiti“ šį virusą. Taip pat galite pasinaudoti mūsų duomenų atkūrimui sukurtomis instrukcijomis.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Locky viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Locky naudojant Safe Mode with Networking

Kad paleistumėte antivirusinę programą ir ištrintumėte Locky, jums gali tekti perkrauti savo kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą. Tam atlikite žemiau pateiktus veiksmus:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Locky šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Locky pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Locky naudojant System Restore

Viruso užblokavimui ir efektyviam pašalinimui taip pat galite naudoti System Restore metodą:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Locky pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Locky sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Locky. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Locky užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Naudokite Data Recovery Pro atstatyti Locky užšifruotus failus

Data Recovery Pro yra efektyvi programa, galinti padėti atstatyti prarastus duomenis. Ji taip pat gali padėti iššifruoti užšifruotus failus šių žingsnių pagalba:

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Locky viruso;
 • Atkurkite juos.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Locky prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-locky-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

 1. Atsiputes sako:
  16 kovo, 2016 at 10:15 am

  Teko mokėti. failus atkodavo 🙁

Jūsų nuomonė apie Locky virus