Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Osiris viruso šalinimas (atnaujinta Gru 2016) - Recovery Instructions Included

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Naujasis Locky veidas: Osiris ransomware virusas

Osiris virusas yra dar viena nauja Locky viruso versija, kuri pavadinta vieno Egipto dievų[1] garbei. Galima pastebėti, kad viruso kūrėjai turi aistrą senovės mitologijai, kadangi ankstesnės virusų versijos buvo pavadintos skandinavų dievų vardais – Odin, Thor ir Aesir. Osiris ransomware virusas buvo pastebėtas 2016 metų gruodžio 5 d. Naujoji viruso versija gerokai patobulinta ir gali prasmukti pro daugelio antivirusinių programų apsaugą. Virusas elgiasi lygiai taip pat kaip ir ankstesnės failus užkoduojančio viruso versijos. Jis patenka į kompiuterio sistemą kaip Trojos arklys, tyliai įsitaiso kompiuteryje ir pradeda skenuoti sistemą, ieškodamas bei užkoduodamas daugelį failų. Kompiuteryje saugomi duomenys yra užšifruojami naudojant RSA-2048 ir AES-128 šifravimo sistemas. Maža to virusas į kiekvieną pažeistą failą įterpia .osiris failo plėtinį. Originalūs nuotraukų, dokumentų, vaizdo ir garso įrašų pavadinimai pakeičiami, naudojant tokią formulę: [8 simboliai]-[4 simboliai]-[4 simboliai]-[8 atsitiktiniai simboliai]-[12 atsitiktinių simbolių]. Pirmieji 16 simbolių yra unikalus nukentėjusiojo ID, kuris pateikiamas išpirkos raštelyje.

Osiris ransomware virusOsiris virusas

Po duomenų užkodavimo, virusas palieka išpirkos raštelį „OSIRIS-9b28.html“ kompiuterio darbalaukyje ir visuose aplankuose. Jame pateikiamos nuorodos į laisvąją enciklopediją Wikipediją apie RSA-2048 ir AES-128 šifravimo algoritmus, kurie turėtų paaiškinti nukentėjusiems, ką Osiris virusas padarė kompiuteryje esantiems duomenims. Raštelyje taip pat pranešama, kad atkoduoti duomenis įmanoma tik pasinaudojant specialiu atkodavimo raktu, kurį turi tik viruso kūrėjai. Norėdami įsigyti šį raktą, vartotojai turi įdiegti Tor naršyklę[2] ir apsilankyti unikaliame mokėjimo tinklalapyje. Galiausiai failus užkoduojantis virusas Osiris pakeičia kompiuterio darbalaukio paveikslą tradiciniu Locky paveikslu (juodame fone raudonu šriftu parašytas tekstas). Lygiai taip pat kaip ir ankstesnės viruso versijos, pastaroji taip pat siūlo įsigyti Locky Decryptor[3] įrankį, kuris parduodamas už 0,5-4 Bitkoinus. Tai virtuali valiuta, kurią itin pamėgę kibernetiniai nusikaltėliai, kadangi taip jie gal išlikti nežinomi ir nesusekti. Nuo viruso nukentėjusiems žmonėms patariama pašalinti Osiris virusą iš kompiuterio užuot pervedus reikalaujamą pinigų sumą. Nuskenuokite kompiuterį Reimage Reimage Cleaner Intego arba SpyHunter 5Combo Cleaner ir atsikratykite virusu profesionalios antivirusinės programos pagalba. Jokiu būdu nebandykite panaikinti viruso rankiniu būdu, kadangi galite padaryti tik dar daugiau žalos.

Jeigu nukentėjote nuo paskutinės Locky viruso versijos, tikriausiai svarstėte išpirkos mokėjimo galimybę. Suprantame, kad asmeniniai duomenys yra itin svarbus ir jų prarasti visai nesinori. Ligoninės, valstybinės institucijos ir kitos didelės organizacijos negali leisti prarasti duomenų, kadangi be jų jos negalėtų tinkamai funkcionuoti. Deja, tokių atvejų, kai institucijoms teko pakloti milžiniškas pinigų sumas, kad būtų atkurti svarbūs duomenys, taip pat pasitaikė. Pavyzdžiui, Holivudo Presbyterian medicinos centras suplojo 17 000 JAV dolerių[4]. Apstu ir tokių pavyzdžių, kai nukentėjusieji sumokėjo išpirką, tačiau nesulaukė atsako iš kibernetinių nusikaltėlių. Mūsų nuomone, Osiris pašalinimas turėtų tapti kiekvieno nukentėjusiojo prioritetine užduotimi. Kompiuterių naudotojams patariame reguliariai daryti atsargines duomenų kopijas ir jas saugoti išorinėse laikmenos, kadangi be jų duomenų atkūrimas yra beveik neįmanomas. Patariame visiems susipažinti su FTB rekomendacijomis[5] kaip apsisaugoti nuo virusų ir išmokti apsaugoti duomenis nuo užgrobimo.

Kaip Osiris plinta?

Pastarosios naujienos parodė, kad naujoji Locky versija plinta klaidinančiais elektroniniais laiškais, kurių pavadinimas „Photo/Scan/Document from office“. Šiuose laiškuose yra pridedamas .zip archyvas, kurį atidarius į kompiuterį patenka vykdomasis viruso failas .vbs formatu. Tad jeigu laiško gavėjas pasiduoda smalsumui ir atidaro gautą failą, jis leidžia virusui patekti ir pradėti savo nusikalstamą veiką. VBS failas greitai prisijungia prie nuotolinių serverių ir be vartotojo leidimo įdiegia Locky į kompiuterio sistemą. Virusas pats save aktyvuoja akimirksniu, nerodydamas jokių ženklų ar pranešimų. Kita nauja viruso sklaidos technika buvo taip pat neseniai pastebėta. Locky užkratas buvo pastebėtas socialiniame tinkle „Facebook“. Jis siunčiamas asmenine žinute kaip .svg formato paveikslas (pavyzdžiui, photo_9166.svg). Osiris virusas taip pat gali plisti ieškodamas kompiuterio saugumo spragų (angl. exploit kits) arba kaip Trojos arklys. Virusų tyrėjai išsiaiškino, kad virusas patenka Pony Trojan ir Nemucod pagalba. Daugiau apie Locky viruso plėtros ypatybes galite rasti šiame straipsnyje.

Kaip panaikinti Osiris virusą iš kompiuterio?

Osiris virusas turi būti pašalintas tinkamai, kadangi jis priklauso vienai pavojingiausių failus užkoduojančių virusų šeimai, todėl jo tikrai nereikėtų nuvertinti. Jis stipriai pažeidžia kompiuterio sistemą ir gali naudoti įvairius papildomus įrankius, kurie padeda atlikti nelegalias užduotis. Osiris viruso pašalinimas turėtų būti atliekamas naudojant profesionalią antivirusinę programą. Patariame įdiegti ir atnaujinti Reimage Reimage Cleaner Intego arba SpyHunter 5Combo Cleaner, tačiau prieš tai turėtumėte perkrauti kompiuterį naudodamiesi žemiau pateiktomis instrukcijomis. Deja, pašalinti Osiris viruso nepakanka, kad galėtumėte susigrąžinti užgrobtus duomenis. Kol kas vienintelis efektyvus duomenų atkūrimo metodas yra atsarginės kopijos.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Osiris viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Osiris naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Osiris šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Osiris pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Osiris naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Osiris pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Osiris sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Osiris. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jeigu .osiris failo plėtinio virusas užgrobė jūsų kompiuteryje saugumus duomenis, jie tapo beverčiais, nebent turite atsargines duomenų kopijas arba nusprendėte rizikuoti sumokėti išpirka (nepatartina!). Kol kas nėra jokių žinomų duomenų atkūrimo įrankių, tačiau galite pamėginti juos atkurti alternatyviais būdais.

Jei Osiris užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro gali atkurti dalį svarbių duomenų

Data Recovery Pro įrankis gali padėti susigrąžinti bent jau dalį svarbių duomenų, kuriuos užgrobė Osiris virusas.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Osiris viruso;
 • Atkurkite juos.

Duomenų atkūrimas su Windows Previous Versions

Jeigu jūsų kompiuteryje buvo įgalinta System Restore funkcija, sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis ir atkurkite individualius failus.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Osiris prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-osiris-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Osiris ransomware virus