Sudėtingumo skalė:  
  (10/100)

KeRanger viruso šalinimas

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Ransomware

KeRanger – pirmasis Mac OS X sistemas galintis paveikti virusas

KeRanger yra ransomware tipo virusas, kurio pagrindinė užduotis – užgrobti Jūsų kompiuterį ir užblokuoti pačius svarbiausius jame esančius failus bei dokumentus. Be to, pastebėta, kad dažniausiai yra puolami Apple operacinės sistemos vartotojai. Vis dėlto, jei naudojatės Windows ar Opera, neturėtumėte prarasti budrumo. Nors virusas dar palyginus neseniai prisijungė prie ransomware virusų komandos, ši programa jau spėjo užkrėsti šimtus kompiuterių. Taigi, kuo ypatingas yra šis virusas? Plačiau apie jį ir jo pašalinimo būdus skaitykite toliau.

Kaip plinta KeRanger virusas?

Kitaip nei kitos ransomware tipo programos, KeRanger praslysta į vartotojų kompiuterius per ypač populiarios tarp Mac OS X vartotojų, Transmission programos, atnaujinimus. Laimei, šios programos kūrėjai jau pašalino šią programos ydą, bet tai negerantuoja jūsų saugumo. Kaip yra spėjama, KeRanger virusas pakeitė taktiką ir dabar plinta el. laiškų pagalba, kurie turi prisegtą užkrėstą priedą. Jeigu Jūsų el. pašto dėžutę pasiekė įtartini laiškai, kurie yra tariamai siųsti Valstybinės mokesčių inspekcijos ar kitos valstybinės institucijos, rekomenduojame juos ištrinti. Virusas plinta per Word failus, tačiau pastebėta, kad JavaScript failai gali būti taip pat naudojami jo platinimui. Jei, smalsumo vedami, vis dėlto susigundėte atverti priedą, deja, bet KeRanger programinis kodas aktyvavosi jūsų sistemoje. Priklausomai nuo operacinės sistemos spartos bei kietojo disko talpos, jūs galite net neįtarti, kad virusas blokuoja jūsų failus. Tai jis daro naudodamas sudėtingą RSA 2048 algoritmą, kuris užšifruoja asmeninius duomenis ir vėliau rodo pranešimą apie užboluotus failus. Negana to, KeRanger pateikia laiko limitą, per kurį turite sumokėti nuo vieno iki kelio bitkoinų (daugiau nei 356 eurų) siekiančią išpirką. Anot pranešimo, jei nesumokėsite šios išpirkos iki nurodyto termino pabaigos, Jūsų failai bus prarasti. Žinoma, net jei turite atliekamus kelis šimtus eurų, naivu tikėtis, kad atgausite savo dokumentus. Šių ransomware virusų pagalba, kibernetiniai nusikaltėliai išviliojo įspūdingas pinigų sumas, tačiau pranešimų apie grąžintus užšifruotus failus beveik nerasta.

Ar įmanoma pašalinti KeRanger?

Visų pirma, turime Jus perspėti, kad nerekomenduojame šalinti šio viruso įprastiniu būdu, kadangi Keranger virusui priklausančius failus surasti Jūsų sistemoje yra itin sudėtinga. Be to, tai užima daug laiko ir neužtikrina užšifruotų failų atblokavimo. Vietoje to, KeRanger pašalinimą turėtumėte patikėti patikimai antivirusinei programai, kuri gali ne tik pašalinti užkrėstus failus iš jūsų kompiuterio, bet ir garantuoti patikimą sistemos apsaugą ateityje. Tam rekomenduojame naudoti ReimageIntego arba Malwarebytes. Deja, turime jus perspėti, kad jei ir pašalinsite šį ransomware tipo virusą, Jūsų failai gali būti prarasti visam laikui. Dėl to rekomenduojame reguliariai naudotis failų atsarginių kopijų funkcija.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
KeRanger virusas ekrano nuotrauka
KeRanger virusas ekrano nuotrauka

Rankinis KeRanger viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti KeRanger naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: KeRanger šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite KeRanger pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti KeRanger naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš KeRanger pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog KeRanger sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip KeRanger prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-keranger-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie KeRanger virus