Sudėtingumo skalė:  
  (10/100)

KeRanger viruso šalinimas

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Ransomware

KeRanger – pirmasis Mac OS X sistemas galintis paveikti virusas

KeRanger yra ransomware tipo virusas, kurio pagrindinė užduotis – užgrobti Jūsų kompiuterį ir užblokuoti pačius svarbiausius jame esančius failus bei dokumentus. Be to, pastebėta, kad dažniausiai yra puolami Apple operacinės sistemos vartotojai. Vis dėlto, jei naudojatės Windows ar Opera, neturėtumėte prarasti budrumo. Nors virusas dar palyginus neseniai prisijungė prie ransomware virusų komandos, ši programa jau spėjo užkrėsti šimtus kompiuterių. Taigi, kuo ypatingas yra šis virusas? Plačiau apie jį ir jo pašalinimo būdus skaitykite toliau.

Kaip plinta KeRanger virusas?

Kitaip nei kitos ransomware tipo programos, KeRanger praslysta į vartotojų kompiuterius per ypač populiarios tarp Mac OS X vartotojų, Transmission programos, atnaujinimus. Laimei, šios programos kūrėjai jau pašalino šią programos ydą, bet tai negerantuoja jūsų saugumo. Kaip yra spėjama, KeRanger virusas pakeitė taktiką ir dabar plinta el. laiškų pagalba, kurie turi prisegtą užkrėstą priedą. Jeigu Jūsų el. pašto dėžutę pasiekė įtartini laiškai, kurie yra tariamai siųsti Valstybinės mokesčių inspekcijos ar kitos valstybinės institucijos, rekomenduojame juos ištrinti. Virusas plinta per Word failus, tačiau pastebėta, kad JavaScript failai gali būti taip pat naudojami jo platinimui. Jei, smalsumo vedami, vis dėlto susigundėte atverti priedą, deja, bet KeRanger programinis kodas aktyvavosi jūsų sistemoje. Priklausomai nuo operacinės sistemos spartos bei kietojo disko talpos, jūs galite net neįtarti, kad virusas blokuoja jūsų failus. Tai jis daro naudodamas sudėtingą RSA 2048 algoritmą, kuris užšifruoja asmeninius duomenis ir vėliau rodo pranešimą apie užboluotus failus. Negana to, KeRanger pateikia laiko limitą, per kurį turite sumokėti nuo vieno iki kelio bitkoinų (daugiau nei 356 eurų) siekiančią išpirką. Anot pranešimo, jei nesumokėsite šios išpirkos iki nurodyto termino pabaigos, Jūsų failai bus prarasti. Žinoma, net jei turite atliekamus kelis šimtus eurų, naivu tikėtis, kad atgausite savo dokumentus. Šių ransomware virusų pagalba, kibernetiniai nusikaltėliai išviliojo įspūdingas pinigų sumas, tačiau pranešimų apie grąžintus užšifruotus failus beveik nerasta.

Ar įmanoma pašalinti KeRanger?

Visų pirma, turime Jus perspėti, kad nerekomenduojame šalinti šio viruso įprastiniu būdu, kadangi Keranger virusui priklausančius failus surasti Jūsų sistemoje yra itin sudėtinga. Be to, tai užima daug laiko ir neužtikrina užšifruotų failų atblokavimo. Vietoje to, KeRanger pašalinimą turėtumėte patikėti patikimai antivirusinei programai, kuri gali ne tik pašalinti užkrėstus failus iš jūsų kompiuterio, bet ir garantuoti patikimą sistemos apsaugą ateityje. Tam rekomenduojame naudoti Reimage arba Malwarebytes. Deja, turime jus perspėti, kad jei ir pašalinsite šį ransomware tipo virusą, Jūsų failai gali būti prarasti visam laikui. Dėl to rekomenduojame reguliariai naudotis failų atsarginių kopijų funkcija.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
KeRanger virusas ekrano nuotrauka
KeRanger virusas ekrano nuotrauka

Rankinis KeRanger viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti KeRanger naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: KeRanger šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite KeRanger pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti KeRanger naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš KeRanger pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog KeRanger sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip KeRanger prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-keranger-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie KeRanger virus