Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Asasin viruso šalinimas (Viruso pašalinimo vadovas) - Quick Decryption Solution

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

„Asasin“ virusas tęsia „Locky“ viruso pradėtą veiklą

 „Asasin“ viruso užkoduoti duomenys

„Asasin“ virusas yra naujausia „Locky“ viruso versija. 2017-ųjų spalį šis šifruojančios kenkėjiškos programos variantas plinta elektroniniu paštu kaip apgaulingas važtaraštis. Kai užkratas patenka į operacinę sistemą, užkoduoja duomenis bei prie jų prideda .asasin failo plėtinį. Taip pat virusas atsiunčia asasin.bmp bei asasin.htm failus.

Atidarius pastarąjį, atsiveria naršyklė bei atsiveria naujas skirtukas, siūlantis įsigyti „Locky“ dešifravimo programą už 0.25 bitkoinų. Pagrindinis šios versijos skirtumas yra naujas failo plėtinys ir kenkėjiško šlamšto (spam) platinimas elektroniniu paštu.

„Asasin“ virusas plinta per elektroniniais laiškus, kuriuos tariamai siuntė mobilaus elektroninio parašo kompanijos „RightSignature”. Tokiuose laiškuose pamatysite documents@rightsignature.com siuntėjo adresą.

Šių laiškų tema  –„važtaraštis_95649_pasirašytas_ir_grąžintas.pdf yra baigtas” (“invoice_95649_sign_and_return.pdf is complete”). Dėl viruso platintojų klaidos užkrėstas failas nėra matomas kaip .7z aplankas, o kaip užšifruotas tekstas.

Taigi, kai viruso vykdomoji rinkmena yra aktyvuojama kompiuteryje, kenkėjiška programa pradeda šifravimo procesą naudodama RSA-2048 ir AES-128 algoritmus. „Asasin“ virusas taip pat pervadina failus pasitelkdamas 36 simbolių pavadinimą ir .asasin plėtinį:

Užkratas sekdamas duomenų šifrą sukuria tris naujus failus:

 • asasin.bmp
 • asasin-5eac.htm
 • asasin.htm

BMP failas yra naudojamas kaip kompiuterio fonas ir pateikia nuoseklų paaiškinimą apie užkoduotus duomenis. Kiti du failai yra patalpinami ant darbalaukio ir pateikia išsamią instrukciją kaip sumokėti išpirką ir įsigyti „Locky“ dešifravimo raktą, padėsianti atkurti užblokuotus duomenis. Šiuo metu „Locky“ kūrėjai reikalauja sumokėti 0.25-0.3 bitkoinų (virtualios valiutos pinigų), kurių vertė siekia daugiau nei 1000 dolerių.

Deja, viruso kūrėjai nemeluoja — šiuo metu nėra jokios galimybės atstatyti pažeistus failus. „Asasin“ kaip ir daugelis neseniai išplitusių „Lukitus“, „Diablo6“ ir „Ykcol“ virusų negali būti dešifruotas naudojant trečiųjų šalių programas, išskyrus, jei virusui nepavyksta ištrinti atsargines kopijas.

Nevertėtų svarstyti išpirkos mokėjimo galimybės. Nėra jokių garantijų, kad atlikus pavedimą, atgausite nepažeistus failus. Be to viruso kūrėjų siūloma „Locky dešifravimo programa gali susilpninti jūsų operacinės sistemos apsaugą prieš virusus. Todėl išmintingiau būtų susitelkti į „Asasin“ užkrato šalinimo procesą.

Taip pat apsvarstykite ir alternatyvius duomenų atgavimo būdus. Kelias rekomendacijas rasite straipsnio pabaigoje.

Norint visiškai pašalinti „Asasin“ virusą iš operacinės sistemos, rekomenduotina įsigyti patikimą apsaugos programinę įrangą. Tačiau prieš įdiegiant jūsų pasirinktą programinę įrangą gali tekti perkrauti sistemą į saugųjį rėžimą, nes virusas blokuos programos įdiegimą. Perkrovus įrenginį įdiekite Reimage, Malwarebytes ar kitą virusų šalinimo programą ir pradėkite kompiuterio nuskaitymą. „Asasin“ užkratą platinantis el. laiškas
Laišką su „Asasin“ virusu tariamai siuntė „RightSignture“ kompanija.

Užkrėsti elektroniniai laiškai platina failus šifruojantį virusą

„Locky“ viruso kūrėjai pasitelkia tuos pačius pagrindinius viruso platinimo metodus — apgaulingus elektroninius laiškus. Nustatyta jog „Asasin“  virusas plinta kaip apgaulingas elektroninis laiškas, kurį tariamai siuntė „RightSignature” kompanija.

Laiškas atrodo įtikinamai, išskyrus minėtą užšifruoto priedo teksto bloką. Kita vertus, atkreiptinas dėmesys, kad suklastotame laiške nesikreipiama į gavėją tiesiogiai. Oficialiuose laiškuose visada kreipiamasi į gavėją vardu ir pavarde.

Būkite budrūs, nes ši viruso platinimo strategija yra būdinga ir kitam itin pavojingam „Cerber“ virusui. Neatverkite priedų prieš tai neįsitikinę šių laiškų tikrumu bei siuntėjų tapatybe.

Dėl aukščiau minėtos virus platintojų klaidos pridėti tinkamą .7zip ar .7z priedą tikėtina, kad naujosios „Locky“ versijos platinimo kampanija nebus tokia sėkminga kaip jos pirmtakų. Kompiuterinės apsaugos ekspertai skatina būti atidiems atidarinėjant elektroninius laiškus ir atnaujinti duomenų atsargines kopijas.

„Asasin“ viruso pašalinimo instrukcijos

Kai virusas pažeidžia jūsų sistemą, reaguokite greitai. Ši kenkėjiška programa gali pažeisti svarbius sisteminius failus bei įdiegti daugelį kitų pavojingų komponentų, todėl svarbu kuo greičiau ištrinti „Asasin“ virusą. Naudokite patikimą virusų šalinimo programą. Nevertėtų gaišti laiško šalinant užkratą įprastuoju būdu.

Deja, bet „Asasin“ viruso pašalinimas neatkurs užkoduotų duomenų. Veiksmingiausias būdas tai padaryti – pasinaudoti atsarginėmis kopijomis.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Asasin viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Asasin naudojant Safe Mode with Networking

Tam, kad galėtumėte įjungti virusų šalinimo programą bei ištrinti „Asasin“ užkratą, perkraukite „Windows“ sistemą į saugųjį rėžimą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Asasin šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Asasin pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Asasin naudojant System Restore

Sistemos atkūrimas yra vienas iš alternatyvų paleisti virusų šalinimo programą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Asasin pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Asasin sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Asasin. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Pats veiksmingiausias duomenų atgavimo būdas – pasinaudoti anksčiau sukurtomis atsarginėmis kopijomis.

Jei Asasin užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

„Data Recovery Pro“ programa gali praversti atkuriant „Asasin“ viruso užkoduotus duomenis

Nors ši programa yra sukurta tam, kad atkurtų pažeistsus ar ištrintus failus, ji gali praversti šiuo atveju.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Asasin viruso;
 • Atkurkite juos.

Pasinaudokite „Windows Previous Versions“ funkcija

Šis būdas pareikalaus daugiau jūsų laiko, kadangi turėsite pritaikyti tuos pačius žingsnius kievienam užkoduotam dokumentui atskirai. Atminkite, kad jis yra veiksmingas tik, kai sistemos atkūrimo funkcija yra aktyvi.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

„Asasin“ viruso atkodavimo programa

IT eskpertai dar nesukūrė veiksmingos „Asasin“ viruso atkodavimo programos. Dėl minėtų priežasčių nerekomenduotina įsidiegti viruso kūrėjų siūlomą programinę įrangą.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Asasin prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-asasin-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Asasin ransomware virus