Intego apžvalga

12

Intego – daugiafunkcė programinė įranga jūsų macOS sistemos apsaugai

Intego – tai apsaugos programų sistema, padedanti apsaugoti MacOS ir Mac OS X operaciones sistemas nuo įvairių kibernetinių grėsmių, įskaitant reklamines programas, šnipinėjimo programas, netikrus sistemos naujinius, o taip pat ir internetinius sukčiavimus bei fišingo (angl. „phishing“) atakas.

Intego programos kūrėjai kibernetinės apsaugos srityje dirba nuo 1997 m., todėl jau turi sukaupę didžiulę patirtį teikiant visapusišką apsaugą vartotojams, nusprendusiems įsigyti apsaugos sistemą Mac kompiuteriui. Kompanija siūlo šias programas: VirusBarrier X9, Mac Internet Security X9, or Mac Premium Bundle X9, kurias galima įsigyti už prieinamą kainą.

Nepaisant pagrindinės apsaugos sistemos nuo kenkėjiškų programų, Intego Mac Internet Security programoje įdiegtas ir papildomas apsaugos funkcijų arsenalas, įskaitant apsaugą nuo kenkėjiškų elektroninių laiškų, anti-fišingo filtras, duomenų apsauga bei ugniasienė. Taigi, nėra jokios abejonės, kad naudojant šią sistemą, bet kokios įtartinos kenkėjiškos ar įtartinos programos bus nedelsiant pašalintos iš macOS sistemos.

Šioje Intego apžvalgoje pabandysime glaustai paaiškinti, kodėl jums rekomenduojame Intego Mac Internet Security programų komplektą, kaip sistemos apsauga veikia, kiek ji kainuoja ir kokia jos nauda.

PAVADINIMAS Intego
TIPAS Antivirusinė programa
NAUDOJIMAS Ši programa naudojama Mac OS ir Mac OS X kompiuterių apsaugai nuo įvairiausių virusų bei kitų sistemos funkcijų optimizavimui 
DALYS Intego siūlo 11 skirtingų programinės įrandgos pasiulymų:

 • Mac Premium Bundle X9 
 • Mac Internet Security X9 
 • VirusBarrier X9 
 • Mac Washing Machine X9 
 • Mac Washing Machine Secure X9 
 • NetBarrier X9 
 • ContentBarrier X9 
 • ContentBarrier Secure X9 
 • Personal Backup X9 
 • Intego Privacy Protection VPN 
 • Intego Antivirus for Windows 
PRIVALUMAI Programa apsaugo sistemą nuo kenkėjiškų bei potencialiai nepageidaujamų programų, apsaugo informaciją bei asmeninius duomenis, blokuoja apgaulingus elektroninius laiškus, išvalo sistemos šiukšles bei pagerina kompiuterio našumą 
ATSISIUNTIMAS Programą galima atisiųsti iš oficialios svetainės ar kitų oficialių šaltinių

Mac apsaugai nuo kenkėjiškų programų bei daugelio virusų naudokite Intego

Intego antivirusinė programa egzistuoja jau daugelį metų, tačiau Mac operacinės systems vartotojai ilgai manė, kad šiai sistemai nereikalinga jokia papildoma apsaugos sistema, nes ji yra pakankamai saugi dėl įmontuotos apsaugos. Iš tiesų, lyginant su Windows, Mac sistema yra gerokai saugesnė. Apple įrenginiuose naudojamos tokios funkcijos kaip Gatekeeper (sustabdo neleistinos programinės įrangos diegimą) ir XProtect, kurių gana ilgą laiką pakako kovoti su nepaigeidaujama programine įranga, bandančia patekti į Mac sistemą.

Vis dėlto, augantis Apple produktų susidomėjimas sukėlė kibernetinių nusikaltėlių dėmesį ir, remiantis naujausiais statistiniais duomenimis, pateiktais Malwarebyte pranešime apie kenkėjiškų programų būklę, 2019m. kenkėjiškų programų Mac sistemoms kiekis didėja gerokai greičiau lyginant su Windows. Tarp naujausių grėsmių atsirado programos, tokios kaip OSX/Shlayer, kurios padeda kenkėjiškoms programoms patekti į sistemą. Statistika rodo, kad 10% Mac sistemų, kuriose veikia Kaspersky apsauga, buvo rastas minėtas virusas. Šis Trojan tipo virusas yra ypač sunkiai aptinkamas ir gali apeiti įmontuotą apsaugą, naudojant kriptografinį skaitmeninį parašą.

Nenaudojant antivirusinės programos, tokios kaip Intego, galite susidurti su įvairias Mac sistemos virusais, asmeninės informacijos atskleidimu trečiosioms šalims (kibernetiniams nusikaltėliams) ar patirti finansinių nuostolių dėl virusų, leidžiančių nusikaltėliams fiksuoti kiekvieną jūsų klaviatūros klavišo paspaudimą, kaltės. Kitaip tariant, Intego Mac Internet Security yra pagrindinė priemonė, padedanti visapusiškai apsaugoti jus nuo interneto grėsmių. 

Intego apsaugos vertinimas

Intego apžvalga: kilmė ir kenkėjiškų programų grėsmė

Šiuo metu Intego yra viena iš pirmaujančių kompanijų, dirbančių kompiuterių apsaugos srityje bei kuriančių Mac produktus, skritus kenkėjiškų programų nukenksminimui. Įmonę 1997 m. įsteigė vadovas Laurent Marteau. Šiuo mets įmonės būstinė įsikūrusi Sietle, du priklausantys biurai įsikūrę Vašingtone ir Austine, o užsienio atstovybes galima rasti Puaryžiuje ir Nagano. Įmonės moto:

“Jūsų Mac saugumas – mūsų prioritetas”

Per netrumpą savo gyvavimo laiką Intego antivirusinė programa įgijo aukštą reputaciją tarp Mac vartotojų – Intego programinė įranga veikia daugiau nei 2 milijonuose įrenginių visame pasaulyje, apsaugodama vartotojus nuo internetinių grėsmių. Vis dėlto, tai nėra vienintelis indėlis, kurį įmonė įnešė daugiau nei per 20 metų darbo. Intego kompanijos ekspertai, tokie kaip Joshua Long, Kirk McElhearn, Victor Agreda, Jr. ir daugybė kitų, reguliariai publikuoja tyrimų duomenis apie naujausius kompiuterinius virusus ir kenkėjiškas programas bei nuosekliai pristato jų veikimo principą kompanijos kibernetinio saugumo tinklaraštyje.

Be jokios abejonės, jeigu ieškote programos, kurią sukūrė šios srities ekspertai – Intego for Mac yra programa, kurios jums reikia. 

Intego techninės pagalbos puslapis

Tinkamas Intego programinės įrangos pasirinkimas 

Prieš įsidiegiant Intego Mac Internet Security, turėtumėte nuspręsti, kokio apsaugos lygio jums reikia. Galima pasirinkti iš trijų skirtingų planų – VirusBarrier X9, Mac Internet Security X9 arba Mac Premium Bundle X9.

 • Jei jums reikia visapusiškos apsaugos su papildomomis funkcijomis, tokiomis kaip darbalaukio tvarkymas, greita prieiga prie failų, nereikalingų failų kopijų pašalinimas, bei kitų sistemos optimizavimo funkcijų, tikrai turėtumėte pasirinkti Mac Premium Bundle X9, kuri susideda iš šių programų: VirusBarrier, NetBarrier, Content Barrier, Mac Washing Machine ir Personal Backup. Paketo kainos gali skirtis, nes bendrovė dažnai siūlo nuolaidas „Intego“ antivirusiniams produktams – šiuo metu šis paketas kainuoja 69,99 eurų per metus. Taip pat yra galimybė pridėti VPN programinę įrangą už papildomą kainą – 89,99 eurų.
 • Mac Internet Security X9 yra vienas patogiausių planų, siūlantis puikų kainos ir kokybės santykį – šiuo metu jis kainuoja tik 39,99 eurų ir apima funkcijas, kurių reikia norint apsaugoti Mac kompiuterius nuo bet kokio tipo kenkėjiškų programų internete, įskaitant nežinomas programas ir įrenginius, fišingo atakas, taip pat ir įsilaužimo į interneto tinklą ir kita. Šis paketas siūlo dvi programas, kurios padės apsaugoti jus nuo virusų internete ir ne tik – 
 • VirusBarrier ir NetBarrier.
 • VirusBarrier X9 yra pagrindinis planas, užtikrinantis reikalingiausią Mac kompiuterių apsaugą. Jis  apima tokias funkcijas kaip Intego antivirusinė, sauganti nuo Mac ir Windows sukurtų kenkėjiškų programų, reguliariai patikrina sistemą, bei apsaugo realiuoju laiku. Jeigu Este ypač taupūs bei pasižymite atidumu naršant internete bei diegiant programas, tuomet Intego VirusBarrier X9 už 19,99 eurų per metus yra skirta kaip tik jums.

Verta paminėti, kad yra galimybė įsigyti licenciją dvejiems metams, o tai reiškia, kad už savo pinigus gausite daugiau naudos, nes visi siūlomi produktai, įskaitant paketus, ilgainiui tampa daug pigesni. Taigi, jei esate patenkinti paslauga, užsisakyti dvejų metų narystę tikrai verta.

Reikėtų pabrėžti, kad nebūtina iš karto pirkti viso programos paketo, kadangi programą galima 30 dienų išbandyti nemokamai. Jeigu po to liksite nepatenkinti programos veikimo principu, galėsite nedelstami pašalinti Intego. Viskas, ką jums reikia padaryti – tai užsiregistruoti oficialioje programos svetainėje internetu ir atsisiųsti programos diegimo failą.

Įsigiję Intego, pritaikytą Mac operacinei sistemai tapsite registruotu vartotoju ir jums taip pat bus suteikta nemokamos techninės pagalbos paslauga telefonu, el. paštu ar internetine forma.

Intego programos diegimas

Intego diegimas ir funkcijos

Intego Mac antivirusinę programą lengva įdiegti – procesui tereikės kelių laisvų jūsų minučių. Tiesiog paleiskite programos diegimo failą ir vykdykite instrukcijas ekrane. Pasibaigus įrašymo procesui turėsite pasirinkti vieną iš trijų skirtingų apsaugos režimų – mažiausią, standartinį ir maksimalų.

Kurį variantą pasirinksite labai priklauso nuo jūsų norų. Jei žinote, kad dažnai lankotės didelės rizikos svetainėse arba įtariate, kad jūsų Mac sistemoje jau yra virusas, pravartu pasirinkti maksimalų apsaugos lygį. Vis dėlto, daugumai nuolatinių vartotojų pilnai apsaugai pakanka standartinio lygio paketo.

Kai pasirinksite apsaugos lygį, ekrane pamatysite išsamias instrukcijos apie kiekvieną Intego funkciją, kurios reguliariai pasirodys ekrane įspėjamųjų pranešimų forma. Jeigu esate susipažinęs su šiomis funkcijomis, galite jas išjungti vienu pelės paspaudimu. Po to, jau palite nustatyti programą skenuoti jūsų kompiuterį. 

Mac Internet Security X9 apsaugos nuo kenkėjiškų programų funkcijos gali apsaugoti jus nuo visų virusų tipų

Rinkoje yra daugybė produktų, kurie yra naudojami kovai prieš kibernetinius nusikaltimus. Nors daugelis iš jų – puikūs, kai kurie gali veikti priešingai – patys pasirodyti esantys kenkėjiškos programos. Pavyzdžiui, programos, tokios kaip Advanced Mac Cleaner ar Mac Tweak yra pristatomos kaip antivirusinės, tačiau jos neturi įmontuotos virusų duombazės. Tokios programos rodo klaidinančius kompiuterio patikros rezultatus tik tam, kad paskatintų žmones nusipirkti pilną programinės įrangos paketą.

Dėl šios priežasties rekomenduojame pasikliauti nepriklausomų laboratorijų atliktais tyrimais. Šios laboratorijos analizuoja įvairių antivirusinių programų galimybes ir vertina jas pagal apsaugos kokybę, tinkamumą naudoti, našumą ir kitus aspektus. Intego antivirusinę programą nuolat testuoja įvairios laboratorijos, įskaitant AV-Test ir AV-Comparatives, kurios patvirtino, kad programa yra pajėgi aptikti 100% tikrintų kenkėjiškų programų.

Intego patikimumas

Naudojant Intego visuomet galite pasikliauti šiais moduliais:

 • ContentBarrier
 • NetBarrier
 • VirusBarrier

Programinė įranga gali apsaugoti vartotojus nuo programų atsisiuntimų, kurios nereikalauja vartotojo sutikimo, kenksmingų socialinės medijos nuorodų, kenkėjiškų elektroninių el. laikšų ir užkrėstų USB atmintinių pritaikytų tiek Windows, tiek Mac operacinėms sistemoms. Kai tik sistema aptinka pavojų, Intego Mac Internet Security jį blokuoja ir pašalina. Jei šio proceso metu buvo padaryta bet kokia sistemos žala, programa iškart ją pataiso.

Be to, Intego antivirusinė programa ne tik apsaugo sistemą nuo kenkėjiškos programinės įrangos, bet ir gali sustabdyti daugumą nepageidaujamų programų, atsiųstų iš neoficialių šaltinių, tokių kaip „torrent“ svetainės. Svarbu pažymėti, kad reklaminė programinė įranga buvo pagrindinė Mac kenkėjiškų programų rūšis, o pastaruosius kelerius metus grėsmė vis didėjo.

Intego tinklo apsauga

Kad užtikrintumėte papildomą apsaugą, galite įgalinti ir NetBarrier užkardą, kuri blokuotų internetinių sukčių prieigą prie tinklo. Ši užkarda apima tris skirtingus režimus, viešą, darbo bei namų prieigą (angl. Public, Work, and Home hotspots). Nors šią funkciją gali naudoti patyrę vartotojai norėdami modifikuoti leidimus ir kurti išimtis, numatytieji parametrai turėtų būti puikiai pritaikyti žmonėms, neturintiems daug patirties IT srityje.

Papildomos Intego antivirusinės programos funkcijos

Intego Mac antivirusinė programa pasižymi įvairiomis funkcijomis, kurios nėra vien tik susijusios su apsauga nuo kenkėjiškų programų. Į papildomus programos rinkinius įtrauktos kelios kitos funkcijos, įskaitant:

 • Personal Backup – tai funkcija, leidžianti be vargo paruošti svarbiausių failų atsargines kopijas. Nors failus koduojančių bei išpirkos reikalaujančių programų, skirtų Mac operacinei sistemai, dar yra labai nedaug, keletas jų, įskaitant KeRanger, Patcher ir kitų, yra platinamos. Jeigu jūsų kompiuterį užkrėtė toks virusas ir jūs nebeturite prieigos prie svarbios informacijos, ši funkcija gali būti ypač naudinga. 
 • Washing Machine – tai dar viena patogi funkcija, kurią galima naudoti norint iš sistemos pašalinti šiukšles, failų dublikatus bei kitus nereikalingus failus, esančius talpyklose, žurnaluose bei atsisiuntimuose. Nors visus šiuos veiksmus galima atlikti rankiniu būdu, naudojant integruotas funkcijas, Intego leidžia viską padaryti keliais paspaudimais – greitai ir efektyviai.

Papildomos Intego funkcijos

Intego apžvalga: paskutinės įžvalgos

Dalindamiesi Intego apžvalga norime pabrėžti, kad macOS sistemai taip pat yra reikalinga trečiųjų šalių apsauga, nors daug žmonių dar iki šiol taip nemano. Nors Mac kompiuteriai yra sudėtingi ir juose yra daug saugumo funkcijų, būdingų tik šiai platformai, svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad kibernetiniai nusikaltėliai visada gali būti žingsniu į priekį ir išsiaiškinti, kaip apeiti šias įmontuotas apsaugos priemones.

Taigi, jeigu norite išlikti saugūs internetinėje erdvėje, turėtute aprūpinti savo Mac kompiuterius programine įranga, kuri saugotų nuo kenkėjiškų programų. Naudodami Intego jūs ne tik gausite visapusišką apsaugą nuo virusų bei kitų kenkėjiškų programų, bet taip pat ir prieigą prie kitų funkcijų, kurios padės išvalyti sistemą ir padidins jos našumą. Jei programa dėl kažkokių priežasčių jums nepatinka – Intego galite pašalinti tik keliais paspaudimais, todėl nedvejodami išbandykite šį apsaugos nuo kenkėjiškų programų įrankį.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su OS X
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Intego programos licenziją.
Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Olivija Moreli yra naujienų redaktorė portale Virusai.lt. Ji analizuoja ir rašo apie kompiuterių apsaugą, naujausias virusų tendencijas, saugumo spragas, duomenų vagystes ir daugelį kitų temų.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Apžvalga kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink