Cryptbit viruso šalinimas (virusai) - Nemokamas vadovas

Cryptbit viruso pašalinimas

Kas yra Cryptbit ransomware?

Cryptbit ransomware yra virusas, kuris užšifruoja visus asmeninius failus

Cryptbit virusasCryptbit yra duomenis užrakinantis virusas, kuris reikalauja susimokėti išpirką.

Cryptbit yra ransomware tipo virusas, skirtas paprastiems „Windows“ naudotojams. Pirmą kartą jis buvo pastebėtas 2022 m. gegužės viduryje ir toliau aktyviai plinta per torrent tipo svetaines, piratines programų bei žaidimų versijas ir panašiai. Tokie platinimo būdai yra būdingi daugumai šio tipo kenkėjiškoms programoms.

Vos tik virusas patenka į sistemą, jis užšifruoja visus asmeninius kompiuteryje esančius failus, naudodamas sudėtingą šifravimo algoritmą. Užrakinami dokumentai, nuotraukos, vaizdo įrašai, duomenų bazes ir kiti įprasti failai. Po užšifravimo visų failų piktogramos būna pašalinamos ir kiekvienam failui prie pavadinimo galo pridedamas .cryptbit plėtinys, todėl paveiktų duomenų neįmanoma redaguoti ar atidaryti.

Kibernetiniai nusikaltėliai reikalauja, jog už failų atrakinimą būtų sumokėta išpirka, kurią reikia pateikti bitkoinais. Toks reikalavimas pateikiamas CryptBIT-restore-files.txt išpirkos žinutėje. Tačiau mes nerekomenduojame mokėti ar mėginti susisiekti su viruso kūrėjais, nes jie gali niekada neįvykdyti savo pažadų. Vietoj to turėtumėte kuo greičiau pašalinti kenkėjišką programą iš sistemos ir bandyti atkurti failus kitais būdais.

Pavadinimas Cryptbit virusas
Tipas Ransomware, failus užrakinantis virusas
Failų plėtinys .cryptbit
Išpirkos žinutė CryptBIT-restore-files.txt
Failų atkūrimas Vienintelis saugus būdas atkurti failus yra naudoti atsargines duomenų kopijas. Jei tokių neturite arba jos taip pat buvo užšifruoti, atkūrimo galimybės yra labai ribotos – žemiau pateikiame visus galimus sprendimus
Viruso pašalinimas Atjunkite kompiuterį nuo tinklo ir interneto, tada atlikite pilną sistemos nuskaitymą naudodami SpyHunter 5Combo Cleaner saugos programą
Sistemos taisymas Kenkėjiška programa gali rimtai sugadinti kai kuriuos sistemos failus ir sukelti strigčių, klaidų ir kitų stabilumo problemų. Galite naudoti FortectIntego kompiuterio taisymo įrankį, kad automatiškai ištaisytumėte tokius pažeidimus

Ransomware apžvalga

Ransomware yra viena iš labiausiai stresą keliančių ir žalos pridarančių kenkėjiškų programų tipų. Visų pirma, kibernetiniai nusikaltėliai naudoja įvairius platinimo būdus, nes nuo to priklauso kiek vartotojų sėkmingai atsisiųs virusą. Kalbant apie kriptovaliutų reketavimu užsiimančias kenkėjiškas programas, kurios atakuoja paprastus kompiuterių vartotojus, platinimo metodai yra nukreipti į mases. Tokie virusai plinta per šiukšlėms priskiriamus el. laiškus, nepatikimas torrent tipo svetaines, piratines programų ar žaidimų versijas ir panašiai.

Įsiskverbus į sistemą, Cryptbit ransomware iš pradžių paruošia sistemą užšifravimo procesui. Pavyzdžiui, virusas gali pakeisti kai kuriuos registro failus, kad jie veiktų kiekvieną kartą paleidžiant „Windows“, bando prisijungti prie nuotolinio serverio, gali ištrinti šešėlines kopijas, kad būtų sunkiau atkurti duomenis ir t. t.

Kai tik parengiamieji darbai būna užbaigti, kenkėjiška programa pradeda šifravimo procesą. Taikomasi į dažniausiai naudojamus failus, įskaitant .DAT, .PDF, .ZIP, .JPG, .HTML ir kt. Sistemos ir dauguma vykdomųjų failų paprastai neliečiami, nes išpirkos reikalaujančių programų tikslas nėra sugadinti operacinę sistemą, o tik užrakinti asmeninius failus, kad galėtų reikalauti pinigų – tai yra pagrindinis kibernetinių nusikaltėlių tikslas.

Kai tik šifravimo procesas yra užbaigiamas, kenkėjiška programa susisiekia su serveriu, kad priskirtų unikalų ID ir nusiųstų sugeneruotą iššifravimo raktą kibernetiniams nusikaltėliams. Šis procesas ypač svarbus, nes tik taip galima atpažinti aukas. Kai kuriais atvejais toks veiksmas gali nepavykti, o tai yra dar viena priežastis, kodėl nereikėtų mėginti bendrauti su sukčiais.

Svarbu pažymėti, kad įsiskverbimo laikotarpiu Cryptbit taip pat gali bandyti sukurti atviras duris ir bandyti plisti per tinklą, jei toks yra. Tai gali suteikti užpuolikams progą pristatyti papildomus užkrėstus failus, o tai gali padaryti dar daugiau žalos. Štai kodėl svarbu kuo greičiau pašalinti infekciją su visais jos komponentais.

Kaip pašalinti Cryptbit ransomware?

Prieš pradedant duomenų atkūrimą, labai svarbu pašalinti virusą iš sistemos. Nors kai kurios išpirkos reikalaujančios programos savaime sunaikinamos pasibaigus šifravimui, šį kartą taip nėra. Jei paliksite virusą sistemoje, visi gaunami failai ir toliau bus šifruojami, todėl kompiuteris bus beveik netinkamas naudoti.

Pirmasis pašalinimo veiksmas yra paveiktos sistemos atjungimas nuo tinklo ir interneto. Lengviausias būdas tai padaryti – atjungti eterneto kabelį arba atsijungti nuo WiFi spustelėjus interneto piktogramą užduočių juostoje. Kai tai bus baigta, galėsite pašalinti Cryptbit ransomware iš savo kompiuterio sistemos.

Nors kenkėjišką programą galima pašalinti rankiniu būdu, tai nerekomenduojama, nes kai kurie komponentai gali likti nepastebėti, o tai gali sukelti pakartotinį sistemos užkrėtimą virusu. Taip pat proceso metu gali būti sugadinti kai kurie naudingi failai.

Infekciją turėtumėte be jokių problemų pašalinti naudodami SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes saugos programą. Tačiau, jei virusas trukdo šiam procesui, rekomenduojame prisijungti prie saugiojo režimo (Safe Mode) ir atlikti pašalinimą iš ten:

Windows 7 / Vista / XP

 1. Paspauskite Start > Shutdown > Restart > OK,
 2. kai kompiuteris suaktyvėja, pradėkite kelis kartus spausdinėti F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir pan., nes viskas priklauso nuo pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą,
 3. sąraše pasirinkite Safe Mode with Networking.

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings,
 2. slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security,
 3. kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery,
 4. dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių,
 5. spustelėkite Restart now,
 6. pasirinkite Troubleshoot,
 7. eikite į Advanced options,
 8. pasirinkite Startup Settings,
 9. spustelėkite Restart,
 10. paspauskite 5 arba spustelkite 5) Enable Safe Mode with Networking.

Kaip atkurti .cryptbit failus?

Žmonės nustemba, kai sužino, kad kenkėjiškos programos pašalinimas neatkuria užšifruotų failų. Antivirusinės programos paprasčiausiai nėra tam skirtos – norint sėkmingai atlikti šį procesą, reikia naudoti specialų iššifravimo įrankį, skirtą būtent šiai išpirkos reikalaujančiajai programai. Trumpai tariant, ransomware pašalinimas nesugrąžins jūsų failų ir jie liks užšifruoti.

Pirmoji jūsų galimybė yra sumokėti kibernetiniams nusikaltėliams, o tai labai nerekomenduojama dėl daugelio priežasčių. Mokėjimas sukčiams tik įrodo, kad jų nelegali schema iš tikrųjų veikia, paskatindama juos užkrėsti daugiau vartotojų ir kurti vis naujus virusus. Svarbiausia, kad net susimokėjus neturėsite jokios garantijos, jog tikrai gausite žadėtą iššifravimo priemonę.

Vietoj to rekomenduojame pasikliauti programomis, skirtomis duomenų atkūrimui. Atminkite, kad failų atkūrimas gali būti ne visada įmanomas, tačiau kai kurios aukos gali atkurti bent dalį užrakintų duomenų.

Įdiekite duomenų atkūrimo programą

 1. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 2. Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
 3. Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
 4. Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
 5. Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
 6. Paspauskite Next.
 7. Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
  Pasirinkite Deep scan
 8. Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
 9. Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
 10. Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
  Atkurkite failus

Saugumo tyrinėtojų pastangomis iššifravimo įrankiai taip pat gali būti sukurti tam tikroms išpirkos reikalaujančioms programoms. Kai kuriais atvejais teisėsaugos institucijos užgrobia kenkėjiškų programų kūrėjų serverius, o tai leidžia viešai išleisti raktus – dažniausiai tai daro patikimi saugumo specialistai. Štai keletas nuorodų, kurios jums gali būti naudingos:

Pasirūpinkite sistemos būkle

Kenkėjiškos programos gali rimtai sugadinti kai kuriuos sistemos failus, todėl vartotojai kartais būna priversti iš naujo įdiegti operacinę sistemą, kad išvengtų tolesnių stabilumo problemų. Vietoj to primygtinai rekomenduojame pabandyti naudoti kompiuterio taisymo įrankį – tai puikus sprendimas, kai kalbama apie „Windows“ taisymą po kenkėjiškų programų atakos.

 • Atsisiųskite FortectIntego,
 • spustelėkite ReimageRepair.exe,
 • jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
 • paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
 • jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
  Reimage analizė
 • kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
 • dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
 • jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
  Reimage rezultatai
Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis