Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Ykcol viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Viruso pašalinimo instrukcijos

parašė Alice Woods - - | Tipas: Ransomware

Garsusis Locky pradėjo plisti kaip Ykcol virusas: metas apsaugoti savo kompiuterius!

Ykcol viruso pateiktas išpirkos mokėjimo puslapis

Ykcol – tai naujausias Locky virusų šeimos narys. Duomenis užkoduojantis virusas tęsia ankstesnių versijų – Lukitus ir Diablo6 – pradėtą darbą ir duomenų šifravimui naudoja RSA-2048 ir AES-128 algortimus. Ši kenkėjiška programa įterpia .ykcol plėtinį į kiekvieną užkoduotą dokumentą bei įdiegia ykcol.bmp ir ykcol.htm failus kompiuterio darbalaukyje.

Viruso kūrėjai panaudojo originaliojo viruso pavadinimą ir naujajai versijai suteikė “atvirkštinį” jo vardą. Tad skaitydami Ykcol iš dešinės į kairę, pamatysite, kad tai – Locky. Šiuo metu failus užkoduojantis virusas aktyviai platinamas kenkėjiškais elektroniniais laiškais (angl. spam), kuriuose prisegtas priedas su viruso užkratu.

Vos tik vartotojas atidaro pavojingą el. laiško priedą, Ykcol virusas įsibrauna į sistemą. Pavojinga programa įdiegia anksčiau minėtus failus, kurie tėra išpirkos rašteliai. BMP failas tampa užkrėsto kompiuterio darbalaukio nuotrauka, o HTM failas atidaromas interneto naršyklėje ir pateikia nuorodas į asmeninį išpirkos mokėjimo tinklalapį, kuris pasiekiamas tik naudojantis Tor naršykle. Tad norėdami susipažinti su informacija, nukentėjusieji turi parsisiųsti ją ir įvesti .onion tinklalapio adresą.

Mokėjimo tinklalapyje pristatoma “Locky decryptor” programa, kuri gali atkurti užgrobtus failus. Ankstesnės versijos reikalavo sumokėti pusę Bitkoino už galimybę pasinaudoti ja. Tuo tarpu Ykcol reikalauja 0.25 Bitkoinų. Tačiau virtualios valiutos vertė auga. Tad išpirkos dydis siekia daugiau nei 1000 JAV dolerių.

Ykcol viruso iliustracija
Ykcol virusas yra naujoji garsiojo Locky versija, kuri tęsia pirmtakų darbą.

Kibernetinio saugumo specialistai rekomenduoja nepriimti nusikaltėlių siūlomo sandorio ir pasinaudoti alternatyviais duomenų atkūrimo metodais. Deja, kol kas nėra jokio kito patikimo būdo susigrąžinti visus pagrobtus failus tik pasinaudoti atsarginėmis duomenų kopijomis. Tačiau prieš tai turite pašalinti Ykcol iš kompiuterio.

Panaikinti šią kenkėjišką programą galite tik pasinaudoję profesionalia antivirusine programa, pavyzdžiui, Reimage arba SpyHunter 5Combo Cleaner. Tačiau virusas gali neleisti įdiegti šių programų paparastai, todėl jums gali tekti perkrauti kompiuterį Safe Mode režimu. Ykcol pašalinimas neturėtų sukelti jokių sunkumų, jeigu atidžiai seksite šio straipsnio pabaigoje pateiktas instrukcijas.

Locky viruso naudojamos sklaidos strategijos

Visos duomenis užkoduojančio viruso Locky versijos platinamos užkrėstais elektroniniais laiškais, o Ykcol virusas nėra išimtis. Naujoji versija plinta kaip 7Zip archyvas, kuriame paslėptas .vbs failas. Pavojinguose laiškuose prašoma peržiūrėti prisegtą sąskaitą ir pranešti apie jos statusą kuo skubiau.

Šio dokumento pavadinimas sudarytas iš atsitiktinių simbolių. Vartotojui atidarius šį archyvą, jame esantis VBS failas prisijungia prie nuotolinių valdymo serverių ir parsiunčia Locky užkratą į kompiuterį. Vos tik duomenis šifruojantis virusas yra sėkmingai įdiegiamas, pradedamas duomenų kodavimas, kurį vainikuoja išpirkos raštelio pateikimas.

Anksčiau Locky kūrėjai naudojo ir daugiau viruso plėtros technikų. Tačiau apgaulingi elektroniniai laiškai išlieka pagridniniu naudojamu metodu. Panašu, kad kibernetiniai nusikaltėliai, išbandę kitas strategijas, pasiliko prie tos, kuri leidžia pasiekti geriausius rezultatus.

Ištrinkite Ykcol virusą kuo skubiau!

Jeigu tapote naujosios Locky versijos auka, turite pamiršti duomenų atkūrimą bent kelioms minutėms. Kur kas svarbesnė užduotis yra Ykcol pašalinimas. Deja, jums nepavyks atsikratyti virusu itin lengvai. Į pagalbą turėsite pasitelkti profesionalią antivirusinę programą, kuri sugebės ištrinti visus pavojingus komponentus. Šiam darbui siūlome Reimage arba SpyHunter 5Combo Cleaner.

Tam, kad pavyktų pašalinti Ykcol virusą antivirusinės programos pagalba, jums reikės perkauti kompiuterį Safe Mode with Networking režimu. Žemiau pateiktose instrukcijose rasite detalų paaiškinimą, kaip tai padaryti. Vos tik įdiegsite pasirinktą programą, ją atnaujinkite ir tuomet atlikite sistemos skenavimą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Ykcol viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Ykcol naudojant Safe Mode with Networking

Šios instrukcijos padės atlikti automatinį viruso pašalinimą:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Ykcol šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Ykcol pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Ykcol naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Ykcol pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Ykcol sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Ykcol. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Po viruso atakos visi kompiuteryje buvę duomenys yra užrakinti .ykcol plėtiniu. Šiuo metu vienintelis būdas atkurti juos – pasinaudoti atsarginėmis duomenų kopijomis. Jeigu tokių neturite, patariame išbandyti alternatyvius įrankius, tačiau sėkmingos pabaigos tikėtis neverta.

Jei Ykcol užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Sumažinkite padarytą žalą su Data Recovery Pro

Jūs galite pamėginti sumažinti Ykcol padarytą žalą pasinaudodami Data Recovery Pro įrankiu, tačiau turime perspėti, kad tai NĖRA speciali programa, kuri gali iššifruoti visus prarastus duomenis. Sėkmės atveju, jums gali pavykti susigrąžinti tik dalį dokumentų.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Ykcol viruso;
 • Atkurkite juos.

“Locky decryption“ programa

Saugumo specialistai nepataria įsigyti kibernetinių nusikaltėlių siūlomo duomenų atkodavimo įrankio. Jie reikalauja itin didelės pinigų sumos, tačiau nesuteikia jokių garantijų, kad tęsės savo duotą žodį. Maža to, jūsų pervesti pinigai taps motyvacija ir paskatinimu kurti naujas viruso versijas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Ykcol prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-ykcol-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Ykcol ransomware virus