Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Zepto viruso šalinimas (Atnaujintas vadovas) - 2017 atnaujinimas

parašė Olivija Moreli - -   zepto ransomware | Tipas: Ransomware

Zepto virusas – atnaujinta Locky viruso versija

Zepto virus

Zepto virusas yra naujausias Locky viruso variantas, kuris gali pakeisti jūsų failų plėtinius i .zepto galūnę. Tokie failai yra beverčiai ir vienintelis būdas, galintis padėti jums juos atblokuoti, yra atsarginės šių failų kopijos. Jūs taip pat galite juos atgauti sumokėję Zepto kūrėjams jų reikalaujamą išpirką, kuri paprastai siekia 4 bitkoinus arba 2541 JAV dolerių.

Kadangi tai yra tikrai nemaža pinigų suma, daugelis aukų tiesiog pamiršta savo failus, kurie paprastai yra užkoduojami naudojant RSA 2048 ir AES 128 šifrus. Kodavimo metu virusas vis dar nesirodo savo aukai ir vienintelis ženklas, galintis padėti jums suprasti kas vyksta jūsų kompiuteryje, yra sistemos sulėtėjimas.

Informacija apie esamą situaciją yra pateikiama po to kai Zepto virusas baigia savo darbą kompiuteryje. Ją jis pateikia _ [2 chars]_HELP_instructions.html ir _ [2 chars]_HELP_instructions.txt dokumentų pagalba, kurie informuoja apie failų iššifravimui reikalingus žingsnius.

Deja, bet teiginys, jog vienintelis būdas iššifruoti failus yra sumokėti reikalaujamą išpirką ir gauti specialią skaičių kombinaciją, yra teisingas. Vis dėl to, jūs taip pat galite išbandyti tokias programas kaip Photorec, Recuva ir R-studio. Tiesiog paieškokite jų Internete ir jūs tikrai surasite oficialias šių programų svetaines. Prieš pradėdami failų atstatymo procesą, ištrinkite Zepto virusą iš savo kompiuterio. Jo pašalinimui galite naudoti Reimage.

Klausimai apie Zepto virus

Zepto virus
Zepto virusas

Kadangi Zepto yra naujas virusas, kompiuterių apsaugos ekspertai vis dar nesukūrė jo priešnuodžio – Zepto decrypter programos. Deja, bet mažai tikėtina, kad tai atsitiks greitu metu, nes hakeriai nuolat atnaujina savo virusus stengdamiesi išvengti jų eliminacijos.

Kaip ir Locky, šis virusas siekia priversti savo aukas sumokėti reikalaujamą išpirką ir nepalieka joms nė menkiausios galimybės patiems surasti atkodavimui skirtą raktą. Jei jūsų kompiuteris vis dar nėra užkrėstas, prašome atkreipti dėmesį į žemiau pateiktas taisykes, kurios jums padės apsaugoti savo kompiuterį nuo Zepto:

 • Įsirašykite antivirusinę programą į savo kompiuterį;
 • Nepamirškite jos atnaujinti. Tai galioja ir kitai, kasdien naudojamai programinei įrangai;
 • Sukurkite jums svarbių failų atsargines kopijas. Tai yra vienintelis būdas apsaugoti duomenis nuo jų užšifravimo. Jas patalpinti galite į išorinį kietąjį diską, kuris turėtų būti atjungtas nuo kompiuterio;
 • Niekada neatidarykite įtartinų el. laiškų! Jeigu nepažįstamo asmens siųstas laiškas netaisyklinga lietuvių arba anglų kalba prašo jūsų atsisiųsti jame esantį priedą, greičiausiai jame slepiasi virusas. Kibernetiniai nusikaltėliai yra itin pamėgę šį virusų platinimo metodą.

Kaip plinta šis virusas?

Kaip jau minėjome, šio viruso autoriai Zepto platina melagingų laiškų pagalba. Paprastai tai būna laiškai, kurie teigia jog jūs privalote peržvenlgti „labai svarbią“ sąskaitą, verslo pranešimą ar panašią žinutę. Vis dėlto, toks Word ar kito formato dokumentas paprastai yra naudojamas perduoti į sistemą kenksmingą kodą, kuris gali būti aktyvuotas tik Word makrokomandų funkcijos pagalba.

Nusikaltėliai taip pat gali jums atsiųsti JavaScript failą, kuris aktyvuojasi automatiškai. Jeigu jūsų failai jau pakeitė savo plėtinius į zepto, nieko nelaukite ir atlikite žemiau pateiktus žingsnius.

Kaip pašalinti Zepto virusą?

Zepto pašalinimas yra sudėtingas procesas, todėl jums nereikėtų patiems bandyti ištrinti jo sudedamųjų dalių.

Perspėjame, jos tai padaryti yra sudėtinga net ir kvalifikuotiems kompiuterių ekspertams, todėl jūs galite susidurti su rimtais sunkumais. Kad išvengtumėte reikalingų sistemos komponentų pašalinimo, siūlome nešvaistyti savo laiko ir atsisiųsti Reimage arba SpyHunter 5Combo Cleaner, kurios buvo naudotos testuojant šį virusą. Taip jūs galėsite būti tikras/a, kad Zepto virusas yra visiškai pašalintas iš jūsų kompiuterio.

Jeigu ši kompiuterinė infekcija bando blokuoti jūsų pasirinktą programą, prašome įvykdyti žemiau pateiktas instrukcijas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Zepto virusas ekrano nuotrauka
Zepto virusas ekrano nuotraukaZepto virusas ekrano nuotraukaZepto virusas ekrano nuotraukaZepto virusas ekrano nuotraukaZepto virusas ekrano nuotrauka

Rankinis Zepto viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Zepto naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Zepto šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Zepto pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Zepto naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Zepto pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Zepto sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Zepto prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-zepto-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Zepto virus