Ar žinote, kiek pinigų hakeriai gali uždirbti platindami virusus?

Kaip jau turbūt supratote, virusai kuriami tam, kad uždirbtų pinigus, tačiau ar kada nors bandėte išsiaiškinti, kiek pinigų virusų platintojai iš tiesų uždirba?

Gerai žinoma kompanija Trustwave, teikianti įvairias su kompiuterio saugumu susijusias paslaugas, neseniai atliko tyrimą ir nustatė, kad hakeriai, investavę į ‘ransomware’ tipo programą, gali uždirbti 1 500% didesnę suma nei investavo. Turint omenyje, kad išlaidos, reikalingos ‘ransomware’ tipo virusui paleisti, vidutiniškai siekia apie $5 900, akivaizdu, kad tokia investicija gali atnešti įspūdingą sumą pinigų – net iki $90 000 per mėnesį. Tiesa, kiek pinigų galima užsidirbti kuriant ir platinant ‘adware’ ir ‘browser hijacker’ tipo programas vis dar nėra aišku, tačiau galima drąsiai teigti, kad jos tikrai neatneša tiek pelno.

Pasak Trustwave ekspertų, tam, kad hakeriai galėtų įgyvendinti nusikaltimą naudojant kompiuterinius virusus, jie turi įsigyti tris įrankius – virusą, aukų sąrašą bei įrankį, nustatantį kompiuterių saugumo problemas, leidžiančias aktyvuoti virusą. Kaip teigia ekspertai, jiems nekilo jokių problemų surasti kiekvieną iš šių komponentų nei Rytų Europoje, nei Azijoje, nei Lotynų Amerikoje. Be to, pasirodo, kad pirkėjas gauna ne tik virusą bei jo paleidimui reikalingus komponentus, bet taip pat ir potencialių aukų sąrašą, besilankančių nelegaliose svetainėse. Jų kompiuterius gali būti bandoma užkrėsti tokiais virusai kaip CTB Locker [CTB Locker], Cryptolocker [Cryptolocker], Cryptowall [Cryptowall] ir t.t, kurie, vos tik patekę į aukos kompiuterį, gali užšifruoti svarbius failus bei dokumentus esančius kompiuteryje, o tada pareikalauti išpirkos. Trustwave kompanija pateikia tokį pavyzdį: jeigu internetiniam sukčiui pavyksta užkrėsti 10% iš 20 000 pažeistos svetainės lankytojų, o 0,5% aukų sumoka $300 vertės išpirką, tokiu atveju viena kompanija uždirba maždaug $90 000 per mėnesį.

Taigi, iš anksto imkitės atsargumo priemonių jeigu norite išvengti mokesčių hakeriams. Tam, kad apsaugotumėte dokumentus, esančius kompiuteryje, turėtumėte pagalvoti apie atsargines jų kopijas. Nežinote kaip galima jas padaryti? Galite rinktis iš išorinių arba internetinių laikmenų, skirtų atsarginės informacijos laikymui. Platesnės informacijos apie jas galite rasti čia: Kodėl yra svarbu turėti atsargines failų kopijas ir kaip galima jas pasidaryti?

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Julija Splinters yra portalo Virusai.lt naujienų redaktorė. Baigusi anglų kalbos bakalauro studijas, ji nusprendė skirti daugiau laiko savo senam pomėgiui - Japonijos kultūrai - ir pradėjo Rytų Azijos studijas.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink