CryptoLocker šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Lie 2019
CryptoLocker pašalinimas
Kas yra CryptoLocker?
Cryptolocker virusas. Kiek pavojinga yra ši kompiuterinė infekcija?
Cryptolocker yra pavojingas virusas, kuris aiškiai priklauso 'ransomware' kategorijai. Visi šiai kategorijai priklausantys virusai elgiasi panašiai: pirmiausiai jie, trojanų pagalba, užkrečia kompiuterį. Po to, jie jį užblokuoja ir taip bando apsisaugoti nuo pašalinimo. Tai dar ne viskas – 'ransomware' kategorijai priskiriami virusai taip pat rodo didžiulį pranešimą, kuris prašo sumokėti tam tikrą pinigų sumą ir prižada duoti kodą, kuris turėtų padėti žmogui atblokuoti jo kompiuterį.
Vis dėl to, atrodo, jog Cryptolocker yra kiek patobulintas virusas – ji ne tik užblokuoja sistemą, jis taip pat užšifruoja dalį kompiuteryje esančių failų, kurių atkodavimui reikalingi du skirtingi kodai. Taigi, jei bandant ištrinti ankstesnes šio viruso versijas ir atblokuoti sistemą užtekdavo atlikti tam tikrą veiksmų seką, dabar to yra maža.
Atrodo, kad vienintelis sprendimas šioje situacijoje yra sumokėti baudą ir taip gauti antrą kodą, kuris yra žinomas tik hakeriams. Anot Cryptolocker viruso rodomo perspėjimo, žmogus išpirkos sumokėjimui turi tik tam tikrą laiko tarpą. Nesumokėjus baudos, jis gali tikėtis, jog visi užšifruoti failai taip ir liks užblokuoti.
Kaip Cryptolocker gali užkrėsti kompiuterį?
Anot ekspertų, Cryptolocker virusas yra platinamas naudojant oficialiai atrodančius laiškus. Paprastai, jie praneša apie trūkstamus mokesčius, pasiklydusius žmogaus pirkinius ir panašius dalykus, kurie paprastai domina žmones ir verčia juos atidaryti tokiuose laiškuose esančius priedus. Kai tik toks laiškas yra atidaromas, kompiuteris yra užkrečiamas šiuo pavojingu virusu, kuris iš karto užšifruoja žmogaus failus.
Paprastai, šis virusas „užrakina“ konkrečius failus, kurie dažniausiai turi šiuos plėtinius: 3fr, accdb, ai, arw, įlankos, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, Canon, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, PP, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, žalias, rtf, VG2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx.
Kaip pašalinti Cryptolocker?
Daugeliu atvejų, vartotojai gali iššifruoti savo failus tokių programų kaip R-Studio arba Photorec pagalba. Vis dėlto, prieš tai nepamirškite patikrinti sistemos su FortectIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner ir ištrinti pavojingų, virusui priklausančių failų. Beje, jei manote, kad jūsų kompiuteris buvo užkrėstas Cryptolocker viruso, jums taip pat reikėtų atlikti žemiau pateiktas instrukcijas:
Dažniausiai užduodami klausimai:
Klausimas. Mano kompiuteris užsikrėtė Cryptolocker virusu, o kartu buvo pažeista ir atminties kortelė, kurioje laikiau labai svarbias nuotraukas. Šiuo metu savo ekrane matau pranešimą, kuriame nurodoma, kaip atlikti mokėjimą ir teigiama, kad apmokėjimo laikas ribotas, tačiau laiko tarpas tiksliai nenurodytas. Galbūt kas nors žinoti, kiek ilgai užkoduoti duomenys yra laikomi?
Atsakymas. Nors jūsų klausimas ir nėra itin dažnai užduodamas kitų nukentėjusiųjų, mes jaučiamės atsakingi jį paviešinti ir taip įspėti visus kitus žmones. Pinigų mokėjimas už Cryptolocker dešifravimo kodą yra didžiulė klaida, kuri gali baigtis pinigų ir duomenų praradimu. Taigi, taip stipriai nerizikuokite. Pirmas dalykas, ką jūs galite padaryti gavę minėtą pranešimą – tai patikrinti savo kompiuterį su antivirusine programa (siūlomų programų sąrašą rasite žemiau) ir pašalinti Cryptolocker virusą kuo greičiau. Po to, patikrinkite ar vis dar negalite atidaryti asmeninių duomenų. Tokiu atveju įsirašykite duomenų atkūrimui skirtą programinę įrangą (pvz.: Protorec, R-Studio) arba pasinaudokite atsarginėmis failų kopijomis jeigu tokias turite.
Klausimas. Netgi du kartus nukentėjau nuo Cryptolocker viruso. Įtariu, kad mano kompiuterį u-krėtė skirtinga Cryptolocker viruso versija. Nepaisant to, gal galite man patarti, kaip išvengti šio viruso atakos trečią kartą? Tiesą sakant mokėti $500 niekšams už tai, kad pavogė mano asmeninius duomenis tikrai bjauru! Patarkite, kaip nuo to apsisaugoti?
Atsakymas. Labai apmaudu girdėti, kad net du kartus jūsų kompiuterį užpuolė šis virusas. Mes manome, kad to poriežastis galėjo būti netinkamas Cryptolocker pašalinimas pirmąjį kartą. Apie tai čia neišsiplėsime, kadangi klausėte, kaip nuo šio viruso apsisaugoti. Tiesą sakant, nėra tokio būdo, kuris šimtu procentų panaikintų riziką užkrėsti savo kompiuteri 'ransomware' tipo virusu. Nepaisant to, yra keletas dalykų, kurių paisymas gali itin sumažinti riziką. 1. Laikykitės atokiau nuo nelegalių svetainių. 2. Neatidarinėkite įtartinų elektroninių laiškų, ypač tuos, kurių viduje yra priedas. 3. Nespauskite ant iš giedro dangaus pasirodančių pasiūlymų atnaujinti programinę įrangą. 4. Nesilankykite svetainėse, skirtose tik saugusiems. 5. Galiausiai, įsirašykite patikimą antivirusinę programą ir reguliariai ją atnaujinkite.
Klausimas. Naršiau svetainėse, kurias lankau kasdien, ir labai netikėtai mano ekrane pasirodė langas, kuriame teigiama, kad duomenys, esantys mano kompiuteryje yra užšifruoti ir kad aš turiu sumokėti išpirką jeigu noriu juos atgauti. Pasakykite man gal tai kažkoks pokštas? Ar aš tikrai turiu sumokėti $500 už tai, kad atsikratyčiau Cryptolocker viruso?
Atsakymas. Deja, bet tokio pranešimo pasirodymas tikrai reiškia, kad jūsų kompiuterį užkrėtė Cryptolocker virusas, kuris priklauso 'ransomware' virusų tipui. Greičiausiai jau patikrinote, ar jūsų asmeniniai duomenys buvo užkoduoti ir įsitikinote, kad tai ne pokštas. Nepaisant to, NEmokėkite išpirkos už tariamą dešifravimo raktą. Nors kai kurie nukentėjusieji ir teigia, kad gavę raktą jie susigrąžino užkoduotus duomenis, nėra jokios garantijos, kad ir jūs gausite veikiantį raktą. Taigi, vietoj to, kad atiduotumėte savo pinigu už nieką, įsirašykite patikimą antivirusinę programą (galite rinktis iš žemiau pateikto programų sąrašo), pašalinti Cryptolocker ransomware ir pabandyti atkurti duomenis naudojant duomenų atkūrimui skitą programinę įrangą.
Klausimas. Prašau padėkite! Vakar naktį failai, kuriuos laikiau savo kompiuteryje, buvo užkoduoti Cryptolocker viruso, todėl dabar nuolat gaunu pranešimą, kuriame nurodoma, kaip sumokėti išpirką. Jaučiuosi visiškai bejėgė, kadangi negaliu sau leisti mokėti tokią didelę sumą pinigų, nors nuotraukos, esančios mano kompiuteryje, man yra vertos milijonų. Ar kas nors galėtų man padėti?
Atsakymas: Cryptolocker virusas yra itin sudėtingas, o jo kūrėjams visiškai neįdomu, ką jaučia nukentėję žmonės, nes jų tikslas – lengvai uždirbti pinigus. Deja, bet itin dažnai jiems tai pavyksta. Tiek jums, tiek ir kitiems nukentėjusiems nuo 'ransomware' tipo virusų mes norime pasakyti, kad išpirkos sumokėjimas tikrai neišspręs problemos. Niekada nėra garantijos, kad užkoduoti duomenys bus atkoduoti. Dar daugiau, atlikdami mokėjimą tikrai nepašalinate Cryptolocker viruso. Taigi, jeigu norite sutvarkyti savo kompiuterį ir atkurti jame buvusius failus, rekomenduojame įsirašyti galingą antivirusinę programą ir su ja patikrinti savo kompiuterį. Galiausiai, norint atkurit asmeninius duomenis, turėtumėte arba pasinaudoti atsarginėmis jų kopijomis arba įsirašyti duomenų atkūrimui skirtą programą.
Klausimas. Tikrai neketinu mokėti nei vieno euro Cryptolocker viruso kūrėjams, tačiau keletas failų (.doc, .pdf. ir .jpg formatų) buvo pakankamai svarbūs. Ar kaip nors galima atkoduoti bent jau kelis failus? Galbūt kažkaip tai galima padaryti rankiniu būdu?
Atsakymas. Deja, bet rankiniu būdu niekaip neatkoduosite failų, kuriuos užkrėtė Cryptolocker virusas. Yra tik du būdai, kurie gali jums padėti susigrąžinti svarbius duomenis – arba susirasti atsargines tų duomenų kopijas arba įsirašyti patikimą programinę įrangą, skirtą duomenų atkūrimui. Be to, tam, kad visiškai pašalintumėte šį kenkėją iš savo kompiuterio, atnaujinkite arba įsirašykite patikimą antivirusinę programą ir su ja patikrinkite savo kompiuterį.
Rankinis CryptoLocker pašalinimas
Rankinis CryptoLocker pašalinimas saugiajame režime
Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.
1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą
Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.
Windows 7 / Vista / XP
- Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
- Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
- Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
Windows 10 / Windows 8
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
- Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
- Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
- Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
- Spustelėkite Restart now.
- Pasirinkite Troubleshoot.
- Eikite į Advanced options.
- Pasirinkite Startup Settings.
- Paspauskite Restart.
- Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus
Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Spauskite More details.
- Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
- Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
- Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.
3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Eikite į Startup skirtuką.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus
Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:
- Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
- Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
- Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:
Temporary Internet Files
Downloads
Recycle Bin
Temporary files - Pasirinkite Clean up system files.
- Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):
%AppData%
%LocalAppData%
%ProgramData%
%WinDir% -
Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.
Kaip ištrinti CryptoLocker naudojant System Restore
-
Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
Windows 7 / Vista / XP- Paspauskite Start → Shutdown → Restart → OK.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
- Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt
Windows 10 / Windows 8- Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
- Pasirinkite Troubleshoot → Advanced options → Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt
-
Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
- Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter.
- Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter..
- Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš CryptoLocker pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next.
- Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą.
Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip CryptoLocker prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.
Jums rekomenduojama
Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu
Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.
Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.
Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas
Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.
Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.
Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa.