Sudėtingumo skalė:  
  (100/100)

CryptoLocker šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Rgs 2020

parašė Jake Doevan - -   Crypto Locker | Tipas: Ransomware

Cryptolocker virusas. Kiek pavojinga yra ši kompiuterinė infekcija?

CryptoLocker

Cryptolocker yra pavojingas virusas, kuris aiškiai priklauso 'ransomware' kategorijai. Visi šiai kategorijai priklausantys virusai elgiasi panašiai: pirmiausiai jie, trojanų pagalba, užkrečia kompiuterį. Po to, jie jį užblokuoja ir taip bando apsisaugoti nuo pašalinimo. Tai dar ne viskas – 'ransomware' kategorijai priskiriami virusai taip pat rodo didžiulį pranešimą, kuris prašo sumokėti tam tikrą pinigų sumą ir prižada duoti kodą, kuris turėtų padėti žmogui atblokuoti jo kompiuterį.

Vis dėl to, atrodo, jog Cryptolocker yra kiek patobulintas virusas – ji ne tik užblokuoja sistemą, jis taip pat užšifruoja dalį kompiuteryje esančių failų, kurių atkodavimui reikalingi du skirtingi kodai. Taigi, jei bandant ištrinti ankstesnes šio viruso versijas ir atblokuoti sistemą užtekdavo atlikti tam tikrą veiksmų seką, dabar to yra maža.

Klausimai apie CryptoLocker

Atrodo, kad vienintelis sprendimas šioje situacijoje yra sumokėti baudą ir taip gauti antrą kodą, kuris yra žinomas tik hakeriams. Anot Cryptolocker viruso rodomo perspėjimo, žmogus išpirkos sumokėjimui turi tik tam tikrą laiko tarpą. Nesumokėjus baudos, jis gali tikėtis, jog visi užšifruoti failai taip ir liks užblokuoti.

CryptoLocker

Kaip Cryptolocker gali užkrėsti kompiuterį?

Anot ekspertų, Cryptolocker virusas yra platinamas naudojant oficialiai atrodančius laiškus. Paprastai, jie praneša apie trūkstamus mokesčius, pasiklydusius žmogaus pirkinius ir panašius dalykus, kurie paprastai domina žmones ir verčia juos atidaryti tokiuose laiškuose esančius priedus. Kai tik toks laiškas yra atidaromas, kompiuteris yra užkrečiamas šiuo pavojingu virusu, kuris iš karto užšifruoja žmogaus failus.

Paprastai, šis virusas „užrakina“ konkrečius failus, kurie dažniausiai turi šiuos plėtinius: 3fr, accdb, ai, arw, įlankos, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, Canon, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, PP, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, žalias, rtf, VG2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx.

CryptoLocker

Kaip pašalinti Cryptolocker?

Daugeliu atvejų, vartotojai gali iššifruoti savo failus tokių programų kaip R-Studio arba Photorec pagalba. Vis dėlto, prieš tai nepamirškite patikrinti sistemos su Reimage Reimage Cleaner Intego arba SpyHunter 5Combo Cleaner ir ištrinti pavojingų, virusui priklausančių failų. Beje, jei manote, kad jūsų kompiuteris buvo užkrėstas Cryptolocker viruso, jums taip pat reikėtų atlikti žemiau pateiktas instrukcijas:

Dažniausiai užduodami klausimai:

Klausimas. Mano kompiuteris užsikrėtė Cryptolocker virusu, o kartu buvo pažeista ir atminties kortelė, kurioje laikiau labai svarbias nuotraukas. Šiuo metu savo ekrane matau pranešimą, kuriame nurodoma, kaip atlikti mokėjimą ir teigiama, kad apmokėjimo laikas ribotas, tačiau laiko tarpas tiksliai nenurodytas. Galbūt kas nors žinoti, kiek ilgai užkoduoti duomenys yra laikomi?

Atsakymas. Nors jūsų klausimas ir nėra itin dažnai užduodamas kitų nukentėjusiųjų, mes jaučiamės atsakingi jį paviešinti ir taip įspėti visus kitus žmones. Pinigų mokėjimas už Cryptolocker dešifravimo kodą yra didžiulė klaida, kuri gali baigtis pinigų ir duomenų praradimu. Taigi, taip stipriai nerizikuokite. Pirmas dalykas, ką jūs galite padaryti gavę minėtą pranešimą – tai patikrinti savo kompiuterį su antivirusine programa (siūlomų programų sąrašą rasite žemiau) ir pašalinti Cryptolocker virusą kuo greičiau. Po to, patikrinkite ar vis dar negalite atidaryti asmeninių duomenų. Tokiu atveju įsirašykite duomenų atkūrimui skirtą programinę įrangą (pvz.: Protorec, R-Studio) arba pasinaudokite atsarginėmis failų kopijomis jeigu tokias turite.

CryptoLocker

Klausimas. Netgi du kartus nukentėjau nuo Cryptolocker viruso. Įtariu, kad mano kompiuterį u-krėtė skirtinga Cryptolocker viruso versija. Nepaisant to, gal galite man patarti, kaip išvengti šio viruso atakos trečią kartą? Tiesą sakant mokėti $500 niekšams už tai, kad pavogė mano asmeninius duomenis tikrai bjauru! Patarkite, kaip nuo to apsisaugoti?

Atsakymas. Labai apmaudu girdėti, kad net du kartus jūsų kompiuterį užpuolė šis virusas. Mes manome, kad to poriežastis galėjo būti netinkamas Cryptolocker pašalinimas pirmąjį kartą. Apie tai čia neišsiplėsime, kadangi klausėte, kaip nuo šio viruso apsisaugoti. Tiesą sakant, nėra tokio būdo, kuris šimtu procentų panaikintų riziką užkrėsti savo kompiuteri 'ransomware' tipo virusu. Nepaisant to, yra keletas dalykų, kurių paisymas gali itin sumažinti riziką. 1. Laikykitės atokiau nuo nelegalių svetainių. 2. Neatidarinėkite įtartinų elektroninių laiškų, ypač tuos, kurių viduje yra priedas. 3. Nespauskite ant iš giedro dangaus pasirodančių pasiūlymų atnaujinti programinę įrangą. 4. Nesilankykite svetainėse, skirtose tik saugusiems. 5. Galiausiai, įsirašykite patikimą antivirusinę programą ir reguliariai ją atnaujinkite.

CryptoLocker

Klausimas. Naršiau svetainėse, kurias lankau kasdien, ir labai netikėtai mano ekrane pasirodė langas, kuriame teigiama, kad duomenys, esantys mano kompiuteryje yra užšifruoti ir kad aš turiu sumokėti išpirką jeigu noriu juos atgauti. Pasakykite man gal tai kažkoks pokštas? Ar aš tikrai turiu sumokėti $500 už tai, kad atsikratyčiau Cryptolocker viruso?

Atsakymas. Deja, bet tokio pranešimo pasirodymas tikrai reiškia, kad jūsų kompiuterį užkrėtė Cryptolocker virusas, kuris priklauso 'ransomware' virusų tipui. Greičiausiai jau patikrinote, ar jūsų asmeniniai duomenys buvo užkoduoti ir įsitikinote, kad tai ne pokštas. Nepaisant to, NEmokėkite išpirkos už tariamą dešifravimo raktą. Nors kai kurie nukentėjusieji ir teigia, kad gavę raktą jie susigrąžino užkoduotus duomenis, nėra jokios garantijos, kad ir jūs gausite veikiantį raktą. Taigi, vietoj to, kad atiduotumėte savo pinigu už nieką, įsirašykite patikimą antivirusinę programą (galite rinktis iš žemiau pateikto programų sąrašo), pašalinti Cryptolocker ransomware ir pabandyti atkurti duomenis naudojant duomenų atkūrimui skitą programinę įrangą.

Klausimas. Prašau padėkite! Vakar naktį failai, kuriuos laikiau savo kompiuteryje, buvo užkoduoti Cryptolocker viruso, todėl dabar nuolat gaunu pranešimą, kuriame nurodoma, kaip sumokėti išpirką. Jaučiuosi visiškai bejėgė, kadangi negaliu sau leisti mokėti tokią didelę sumą pinigų, nors nuotraukos, esančios mano kompiuteryje, man yra vertos milijonų. Ar kas nors galėtų man padėti?

Atsakymas: Cryptolocker virusas yra itin sudėtingas, o jo kūrėjams visiškai neįdomu, ką jaučia nukentėję žmonės, nes jų tikslas – lengvai uždirbti pinigus. Deja, bet itin dažnai jiems tai pavyksta. Tiek jums, tiek ir kitiems nukentėjusiems nuo 'ransomware' tipo virusų mes norime pasakyti, kad išpirkos sumokėjimas tikrai neišspręs problemos. Niekada nėra garantijos, kad užkoduoti duomenys bus atkoduoti. Dar daugiau, atlikdami mokėjimą tikrai nepašalinate Cryptolocker viruso. Taigi, jeigu norite sutvarkyti savo kompiuterį ir atkurti jame buvusius failus, rekomenduojame įsirašyti galingą antivirusinę programą ir su ja patikrinti savo kompiuterį. Galiausiai, norint atkurit asmeninius duomenis, turėtumėte arba pasinaudoti atsarginėmis jų kopijomis arba įsirašyti duomenų atkūrimui skirtą programą.

CryptoLocker

Klausimas. Tikrai neketinu mokėti nei vieno euro Cryptolocker viruso kūrėjams, tačiau keletas failų (.doc, .pdf. ir .jpg formatų) buvo pakankamai svarbūs. Ar kaip nors galima atkoduoti bent jau kelis failus? Galbūt kažkaip tai galima padaryti rankiniu būdu?

Atsakymas. Deja, bet rankiniu būdu niekaip neatkoduosite failų, kuriuos užkrėtė Cryptolocker virusas. Yra tik du būdai, kurie gali jums padėti susigrąžinti svarbius duomenis – arba susirasti atsargines tų duomenų kopijas arba įsirašyti patikimą programinę įrangą, skirtą duomenų atkūrimui. Be to, tam, kad visiškai pašalintumėte šį kenkėją iš savo kompiuterio, atnaujinkite arba įsirašykite patikimą antivirusinę programą ir su ja patikrinkite savo kompiuterį.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis CryptoLocker pašalinimas:

Kaip ištrinti CryptoLocker naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: CryptoLocker šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite CryptoLocker pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti CryptoLocker naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš CryptoLocker pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog CryptoLocker sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip CryptoLocker prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cryptolocker.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie CryptoLocker