Kaip pašalinti adware tipo virusus

parašė Olivija Moreli - - Atnaujinta | Tipas: Adware
12

Reklaminės programos, plačiau žinomos kaip adware, nuolat generuoja reklaminę informaciją be vartotojo užklausos. Vos patekę į sistemą, šie virusai ima rodyti reklaminio turinio pranešimus, susijusius su bendradarbiaujančių trečiųjų šalių puslapių populiarinimu.

Nuorodos į šiuos puslapius gali pasirodyti iššokančiuose languose, reklamjuostėse ar tekstinėse reklamose. Šios reklamos generuojamos norint padidinti adware partnerių puslapių lankomumą. Adware-tipo programos dažniausiai yra kuriamos vien dėl šio tikslo, nes puslapių reklamavimas internete yra pelninga veikla.

Adware tipo programos sukelia melagingas reklamas

Tačiau, pelno generavimas nėra vienintelė neigiama adware-tipo virusų savybė. Šios programos dažnai rinka vartotojų neasmeninę informaciją, susijusią su jų veiklą internete. Tokie duomenys naudingi kaupiant bendrąją statistiką apie vartotojų dažniausiai lankomus puslapius, labiausiai dominančias reklamas ar informaciją, kuria dalijamasi internete.

Dažniausiai adware programos dalijamos į dvi kategorijas: į teisėtas ir potencialiai pavojingas. Pastarųjų vertėtų pasisaugoti, nes jos gali pradėti rinkti ir tokią slaptą informaciją kaip prisijungimo duomenys, elektroninio pašto adresas, kompiuterio IP adresas, jo buvimo vieta ir panašiai.

Kaip adware virusai elgiasi jūsų kompiuteryje

Adware programos dažniausiai infiltruojasi kompiuterio sistemą sudiegdamos joje savo komponentus ir tuomet tyliai veikdamos vartotojui nė neįtariant apie šiuos procesus. Taip pat, šios programos:

 • Iššokančių reklamų, reklamjuosčių ir tekstinių reklamų pagalba populiarina rėmėjų puslapius.
 • Nuolat peradresuoja vartotojus į rėmėjų puslapius, visose kompiuterio naršyklėse, taip bandydamos padidinti šių puslapių lankomumą.
 • Be vartotojo sutikimo į kompiuterį įrašinėja papildomus komponentus, tokius kaip įrankių juostos, kitos adware tipo programos ar nepageidaujama trečiųjų šalių programinė įranga.
 • Seka vartotojų veiklą internete. Renka informaciją apie jų pomėgius, dažniausiai lankomus puslapius ar juose įvedama informaciją. Surinktas duomenų paketas siunčiamas į nuotolinį serverį.
 • Mažina visos sistemos efektyvumą. Kai kurie adware-tipo kenkėjai yra suprogramuoti atmestinai, todėl gali lėtinti sistemos darbą ir kelti grėsmę jos stabilumui.
 • Vis atsinaujina interneto pagalba, nepranešusios vartotojui apie naujų komponentų diegimą. 
 • Kad apsisaugotų nuo galimo panaikinimo, šios programos nepasirūpina išdiegimo nustatymais, todėl ištrynus adware programą, ji vėl pasirodo kompiuteryje vos jį perkrovus. Šis požymis yra būdingas visoms adware-tipo programoms.

Google Chrome yra labiausiai užkrėsta naršyklė

Labiausiai paplitę adwarų sklaidos būdai

Kitaip nei kiti virusai, norėdamos patekti į vartotojo kompiuterį, Adware-tipo programos nesinaudoja Trojos arkliais ar panašiais kenksmingais komponentais. Yra trys pagrindiniai metodai, kurių pagalba šios programos plinta:

Klaidinančios oficialios svetainės. Daugelis adware-tipo programų turi savo oficialius puslapius, kuriuose yra pristatomos kaip naudingi įrankiai: galingi naršyklės plėtiniai, internetinių apsipirkimų asistentai, ar internetinių žaidimų priedai. Manydami, jog tokios aplikacijos gali pagerinti naršymo internete kokybę, vartotojai dažnai užkimba ant adware programų kūrėjų kabliuko. Todėl, patariame visuomet peržvelgti pateikiamą detalią informaciją, prieš įsirašant bet kokią naują programą.

Sklaida kartu su kitomis programomis (angl. bundling). Yra daugybė nemokamų programų, įskaitant freeware ir shareware produktus, kurias adware kūrėjai suporuoja su savo adware programomis. Jei diegimo metu nepastebėjote papildomos, kartu su jūsų atsisiųstąja programa įrašomos adware programos, kitą kartą įsijungę naršyklę galite joje aptikti staiga atsiradusių nepageidaujamų plėtinių, priedų ar įrankių juostų.

Firefox naršyklė yra itin mėgiama reklaminių programų gamintojų

Programos, su kuria galimai šis virusas pateko į sistemą, panaikinimas dažniausiai neduoda jokios naudos. Toks sklaidos metodas yra plačiai naudojamas šio tipo virusams ir kitoms panašioms programos, tokioms kaip naršyklės užgrobėjai, platinimui internete. Norėdami apsisaugoti nuo tokių kenkėjų, visuomet rinkitės “Custom” arba “Advanced” diegimo nustatymus, įrašinėdami naujas programas savo kompiuteryje.

Fiktyvios iššokančios reklamos. Paspaudę ant netikrą informaciją deklaruojančių reklamų taip pat galite užsikrėsti adware virusu. Tokios reklamos dažniausiai siūlo atnaujinti programinę įrangą, įsigyti abejotinų aplikacijų ar atsisiųsti panašių, galimai pavojingų komponentų. Saugumo ekspertai pataria ignoruoti tokius pranešimus. Atminkite, jog saugiausias būdas atnaujinti programinę įrangą yra oficialiose šios įrangos kūrėjų svetainėse.

Keletas žinomiausių adware-tipo programų

DNS Unlocker: Tai ypač agresyvi adware programa, kuri imasi įvairiausių būdų norėdama užkirsti kelią vartotojui ją panaikinti. Jūs galite atsisiųsti šia programą tam tikrų svetainių atblokavimui, tačiau, vienintelis dalykas, kurį iš tiesų gausite parsisiuntę šią programą, tai tik šūsnis iššokančių reklamų jūsų mėgstamuose puslapiuose.

Jokiu būdu nepatariame susigundyti šių reklamų pasiūlymais, nes DNS Unlocker reklamos gali jus nukreipti į galimai kenksmingus puslapius ir užkrėsti jūsų kompiuterį papildomomis adware programomis, tokiomis kaip DNS Unblocker, DNS-Locker, DNS-Keeper ir panašiai. Svarbu paminėti, jog DNS Unlocker dažniausiai patenka į kompiuterį slapta nuo vartotojo.

IE vartotojai taip pat praneša apie adware tipo programas jų naršyklėje

Outrageous deal: Ši programa deda didžiules pastangas savo reklamai internete. Outrageous Deal gali patekti į kompiuterį dvejais būdais: vartotojui tiesiogiai atsisiuntus programą iš oficialios svetainės arba jau minėtuoju “bundling” metodu.

Mes patariame tokias programas kuo greičiau pašalinti iš savo kompiuterio. Jei to nepadarysite, Outrageous Deal generuojamos reklamos gali nuvesti jus į pavojingus, virusais užkrėstus internetinius puslapius, siekiančius patuštinti jūsų piniginę. Jei esate mažiau patyręs vartotojas, rekomenduojame automatinį Outrageous Deal panaikinimo metodą.

Offers4U: Ši adware-tipo programa reklamuojama kaip puikus asistentas apsipirkimui internete, tačiau vargu, ar yra padėjusi nors vienam vartotojui išties sutaupyti, net tokių programų pagrindinis tikslas yra nukreipti vartotojus į tam tikras, numatytas svetaines.

Dėl šios priežasties šis adware virusas generuoja reklamas, viliojančias nuolaidomis, kuponais ar kainų palyginimo aplikacijomis. Pagrindinė problema yra ta, jog niekada negali žinoti, į kokius puslapius šios reklamos gali nukreipti. Jei norite išvengti Offers4U peradresavimų, turėtumėte ištrinti šį virusą iš savo kompiuterio.

Safari nėra atspari adware tipo virusams

Kaip pataisyti adware virusu užkrėstą kompiuterį

Yra du pagrindiniai būdai, kuriais vadovaujantis galite panaikinti adware programą iš sistemos:

 • Rankinis adwaro panaikinimo būdas: Kiekvienam adware-tipo virusui reikia pritaikyti tam tikrus panaikinimo žingsnius, norint jį užtikrintai panaikinti iš sistemos. Virusai.lt ekspertams atlikus viruso analizę, yra sukuriamos instrukcijos, kuriose pateikiamas lengviausias ir efektyviausias būdas šį virusą panaikinti.
  Deja, bet daugeliu atveju, rankinis viruso panaikinimo būdas yra gan sudėtingas, nes su šiomis programos yra susiję daug kitų komponentų. Tam, kad jūsų kompiuteryje netyčia neliktų nepageidaujamų failų, verčiau rinktis automatinį viruso panaikinimo būdą.
 • Automatinis adware panaikinimas: Patikimiausias būdas panaikinti adware, kartu su visais šio viruso komponentais, yra naudojant patikimą antivirusinę programą. Tokios programos turi virusų aprašų duomenų bazes, kurios leidžia virusą aptikti ir panaikinti.
  Vis dėlto, turėtumėte būti atsargus rinkdamiesi, kam patikite savo kompiuterio saugumą, nes internete gausu klaidinančių antivirusinių programų apžvalgų. Virusai.lt komanda jums patars, koks įrankis yra geriausias norint panaikinti konkrečius adware virusų atvejus.

Naujausi adware virusai

Adwarų duomenų bazė

Sausio 26, 2018

Aliexpress virusas

Aliexpress virusas gali pateikti netikras reklamas ir versti lankytis melaginguose tinklalapiuose. Plačiau
Sausio 17, 2018

AlphaShoppers reklamos

AlphaShoppers, tai kenkėjiškas naršyklės plėtinys, kuris siekia patraukti vartotojo dėmesį suteikdamas nuolaidų kuponus. Plačiau
Sausio 16, 2018

Techninės pagalbos virusas

Techninės pagalbos virusas tęsia savo veiklą. Technologijoms kasdien tobulėjant, mes vis daugiau įsitraukiame į virtualiąją erdvę.Plačiau
Sausio 15, 2018

Amazonaws

Legalia Amazonaws sistema gali pasinaudoti kibernetiniai nusikaltėliai. Plačiau
Gruodžio 21, 2017

Online Surveys Center virusas

Online Surveys Center pranešimų patikimumas. Jeigu Online Surveys Center pranešimai pasirodo kaskart jums naršant interne, turėtumėte surasti adware tipo programą savo kompiuteryje ir ją nedelsiant pašalinti.Plačiau
Lapkričio 09, 2017

Addon Jet

Kodėl aš turėčiau vengti Addon Jet? Naršydami Internete, mes kasdien susiduriame su reklamomis ir siūlymais užsidirbti papildomų pajamų.Plačiau
Lapkričio 06, 2017

Istatic.eshopcomp.com reklamos

Ar jūsų kompiuteris užkrėstas Istatic.eshopcomp.com virusu? Sužinokite apie jį daugiau: Istatic.eshopcomp.com yra internetinių reklamų serverio pavadinimas, iš kurio kompiuterių vartotojams siunčiamos įkyrios reklamos.Plačiau
Lapkričio 03, 2017

Right Coupon reklamos

Kas yra Right Coupon? Right Coupon yra legali programa, kuri yra priskiriama adware programų kategorijai.Plačiau
Lapkričio 01, 2017

Chrome virusas

Chrome virusas platina nepatikimas reklamas pasinaudodamas jūsų naršykle. Plačiau
Spalio 06, 2017

Geeker.com

Geeker.com tinklalapio apžvalga: saugokitės sukčių paspęstų pinklių! Plačiau
Spalio 05, 2017

NewTab reklamos

„NewTab“ vis dar aptinkama virtualioje erdvėje. „NewTab“ reklaminiai pranešimai gali užtvindyti jūsų naršyklę dėl to, kad atsisiuntėte galimai užkrėstą plėtinį.Plačiau
Spalio 05, 2017

Netflix.com reklamos

Kodėl aš nuolat matau Netflix reklamas? Netflix.com yra teisėta svetainė, kuris siūlo žmonėms žiūrėti įvairias televizijos laidas ir filmus nesisiunčiant jų į kompiuterį.Plačiau
Spalio 03, 2017

Cloudfront

Kas yra Cloudfront? Cloudfront yra viena iš tų programų, kurios pasižymi kiek įtartinu elgesiu.Plačiau

Informacija buvo atnaujinta: 2016-03-10

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/adware-removal

Skaityti kitomis kalbomis

Adware virusų pašalinimo programos
Palygink
Pamėk Mus Facebook'e