Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Locky viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Rgp 2017 atnaujinimas

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Kaip Locky virusas gali patekti į mano kompiuterį?

Locky ransomware

Locky yra ransomware tipo virusas, kuris keliauja užkrėsto Word formato dokumento pavidalu. Dažniausiai šis dokumentas būna prisegtas prie el. laiškų ir yra įvardijamas kaip tam tikra sąskaita.

Jei Word nustatymuose yra įjungtas macro režimas, atidarius užkrėstą dokumentą kaip mat yra pradedamas vykdyti aukos failų kodavimas. Kitu atveju, užkrėsto failo viršutinėje eilutėje galite pamatyti užrašą “Enable macro if the data encoding is incorrect”, prašantį įjungti Word macros. Jokiu būdu to nedarykite.

Deja, dažnas vartotojas, smalsumo skatinamas, bando atidaryti jam nepasiekiamą dokumentą ir įjungia macros. Tokiu būdu yra aktyvuojamas šio kenkėjiško dokumento kodas ir Locky virusas yra įdiegiamas į kompiuterį.

Ką turėtumėte žinoti apie Locky?

Šios programos veikla iš dalies atsispindi jos pavadinime. Angliškai žodis “lock” reiškia “užrakinti”, o Locky virusas veikia būtent užblokuodamas prieigą prie vartotojo failų. Be specialaus iššifravimui reikalingo rakto, vartotojas neturi galimybės atgauti savo failų. Tai yra įmanoma tik vienu atveju – jeigu auka turi atsargines jai svarbių failų kopijas, kurios gali būti išsaugotos išoriniame diske ar kitose vietose.

Locky virusas, patekęs į sistemą, ima skenuoti kompiuterį ieškodamas įvairių audio, video failų, nuotraukų, archyvų ar kitų dokumentų. Negana to, šis virusas gali infiltruotis į prie užkrėsto kompiuterio prijungiamas išorines laikmenas ar duomenų dalijimosi tinklus.

Aptikęs reikalingus failus, Locky užkoduoja juos AES algoritmu ir taip pat panaikina visas Volume Snapshot Service records šešėlines failų kopijas, kurios galėtų padėti atkurti jose esančią užkoduotą informaciją. Baigęs koduoti, Locky atsiunčia vartotojui išpirkos raštelį (_Locky_recover_instructions.txt) faile ir tą pačią informaciją pateikia jūsų kompiuterio darbalaukio fone. Tuomet vartotojui liepiama už užgrobtų failų atrakinimą sumokėti 0,5-1 Bitcoin (maždaug €190-€380) išpirką, naudojantis anoniminiu TOR tinklu.

Klausimai apie Locky ransomware

Locky ransomwareLocky virusas

Kaip „atrakinti“ Locky užgrobtus failus?

Kalbant apie ransomware tipo programas, svarbu paminėti, jog geriausias būdas tokių kenkėjų išvengti yra kompiuterio apsaugos sustiprinimas, nes nepaisant to, kokie atsargūs būsite tinkle, visuomet yra tikimybė pakliūti į kibernetinių nusikaltėlių pinkles.

Dažnai savo piktiems tikslams šie nusikaltėliai naudoja įvairias malware tipo programas ir Trojos arklius. Kitaip tariant, užkrėstos programos patenka į jūsų kompiuterį kaip naudingi įrankiai, todėl, nors jei ir nematote akivaizdžių grėsmių, mes rekomenduojame susikurti atsargines failų kopijas ir laikyti jas išorinėje laikmenoje.

Tokie virusai, kaip Locky yra negailestingi ir gali pradanginti jūsų failus negrįžtamai, todėl vienintelis šimtaprocentinis būdas juos atgauti būtų importavimas iš išorinių laikmenų. Prieš tuo užsiimant, turite įsitikinti, jog ši pavojinga programa yra visiškai panaikinta iš jūsų kompiuterio, nes galite užkrėsti ir išorinėse laikmenose esančius duomenis.
Tačiau jei jūsų sistema jau užkrėsta šiuo virusu, o failų kopijų jūs neturite, jums lieka trys variantai:

 1. Bent dalinai atgauti failus galite bandyti naudojant Kaspersky virus-fighting utilities, Photorec ar R-Studio programas.
 2. Taip pat, galite laukti kol bus sukurtas Locky šifravimo įrankis
 3. Trečias, tačiau nerekomenduotinas būdas yra sumokėti išpirką ir taip atgauti savo failus. Deja, nėra jokių garantijų, jog nusikaltėliai gavę pinigus suteiks jums šifro raktą, kita vertus, ar norėtumėte tokiu būdų remti nusikalstamas veikas ateityje?

Locky panaikinimo instrukcijos:

Prieš bandydami panaikinti Locky iš savo kompiuterio, atidžiai perskaitykite čia pateikiamą informaciją. Visų pirma, atminkite, jog Locky yra ypatingai pavojingas virusas, kuris savo kenkėjiškus komponentus gali paskleisti visame jūsų kompiuteryje, todėl norint iš tiesų panaikinti šį virusą yra svarbu ištrinti visus su Locky programa susijusius failus. Jeigu tuo nepasirūpinsite, viruso likučiai gali padidinti jūsų kompiuterio pažeidžiamumą kitoms grėsmėms.

Virusą galima panaikinti rankiniu būdu, tačiau mes rekomenduojame rinktis šį būdą labiau įgudusiems kompiuterių žinovams, kitu atveju, siūlome rinktis automatizuotus viruso panaikinimo metodus, pavyzdžiui Reimage Reimage Cleaner Intego, antivirusinę sistemą. Beje, jūs taip pat turite atlikti ir žemiau pateiktus žingsnius:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Locky viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Locky naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Locky šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Locky pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Locky naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Locky pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Locky sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Locky prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-locky-ransomware.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Locky ransomware