Malwarebytes Anti Malware apžvalga, nemokamas atsisiuntimas

Malwarebytes Anti-malware apžvalga: galingas įrankis, apsaugantis nuo virusų

Malwarebytes Anti-malware – nuo 2006 metų gyvuojanti antivirusinė programa, kurią yra paprasta ir lengva naudoti siekiant aptikti bei pašalinti pavojingas programas iš kompiuterio. Nuolat tobulinama Malwarebytes antivirusinė užsitarnavo ne tik pavienių naudotojų, bet ir verslo klientų pasitikėjimą.

Malwarebytes sparčiai išsiplėtė, o tyrimai įrodė, kad programa sugeba rasti veiksmingus būdus kaip kovoti su nuolat tobulėjančiais virusais. 2016 m. gruodžio mėn. bendrovė išleido 3.0 versiją, apsaugančią nuo tokių rimtų grėsmių kaip kenkėjiškos svetainės, išpirkos reikalaujantys virusai (ang. ransomware), „rootkit“ tipo virusai ir kitoms kategorijoms priskiriamos kompiuterinės infekcijos. Naujausą 4.3 versiją galima naudoti su Windows, MacOS, Andriod ir iOS, Chromium.

Po Malwarebytes 4 išleidimo pasirodžiusios naujausios versijos yra išmanesnės, greitesnės ir paprastesnio naudojimo nei prieš tai. Programa praneša apie rastas grėsmes, apibūdina jų elgesį, tipą ir siūlo išmanius saugumo sprendimus, pašalinimo būdus.

Ši antivirusinė programa gali pasigirti didele virusų duomenų baze, leidžiančia aptikti ir sunaikinti įvairias pavojingas programas, įskaitant zero-day tipo virusus ir kitų rūšių atnaujintas senesnių tipų kibernetines infekcijas. Dėl minimalistinio Malwarebytes dizaino galėsite naudotis programa daug paprasčiau ir greičiau. Ji tapo patogesnė naudotojui, kadangi nebeliko nereikalingų mygtukų ir detalių.

Programos galimybės yra pakankamai įspūdingos ir konkurencingos, lyginant su kitais pirmaujančiais produktais. Malwarebytes Anti-malware programa patogi ir turi papildomų priemonių rankiniam kenkėjiškų programų šalinimui.

Programa yra prieinama net 30 kalbų ir gali sėkmingai veikti drauge su kitomis antivirusinėmis ir saugumo programomis. Nors iš pradžių kūrėjai daugiausia dėmesio skyrė Windows operacinei sistemai, šiuo metu prieinamos programos versijos puikiai veikia ir MacOS, iOS bei Android įrenginiuose. Naujos kartos saugumą užtikrinanti programa jau spėjo laimėti daugybės naudotojų širdis kaip patikima apsaugos nuo virusų priemonė.

Kūrėjas Malwarebytes
Kategorija Kompiuterių saugumo programinė įranga
Subkategorija Anti-malware
Palaikomos operacinės sistemos Windows XP/Vista/7/8/8.1/10, macOS, iOS, Android, Chrome OS, Android
Failo dydis 76.32 MB
Kalba 30 kalbų, įskaitant anglų, danų, kinų, rusų, ispanų, prancūzų ir kt.
Nemokama versija Prieinama 14 dienų
Mokama versija 39,99$

14 dienų galite išmėginti programos galimybes nemokamai

Galima atsisiųsti nemokamą bandomąją Malwarebytes Anti-malware programos versiją, kuria naudotis nemokamai galite 14 dienų. Įdiegiant programą užtruksite vos kelias minutes, o vos tik jai pradėjus veikti, programa pilnai nuskaitys visą sistemą, ieškodama virusų ir siūlydama juos karantinuoti arba tiesiogiai pašalinti. Ši virusų paieška užtrunka vos keletą ar daugiau minučių, priklausomai nuo sistemos nustatymų ir saugumo būklės.

Malwarebytes Anti-malware nemokamos versijos naudotojams siūloma pilnai patikrinti sistemą, pašalinti aptiktas kenkėjiškas programas ir saugotis nuo galimų virusų ateityje. Naudotojams suteikiama šių tipų apsauga:

 • internetinė apsauga,
 • apsauga nuo spragos išnaudojimo (ang. exploit),
 • apsauga nuo kenkėjiškų programų,
 • apsauga nuo išpirkos reikalaujančių virusų (ang. ransomware).

Tačiau tokios Malwarebytes funkcijos kaip apsauga realiuoju laiku, antivirusinė programa, suplanuoti atnaujinimai ir patikrinimai, nustoja galioti po 14 dienų, kai baigiasi bandomoji programos versija. Šios funkcijos prieinamos tik su vienerių metų trukmės Premium versija. Tačiau naujausių atnaujinimų dėka nemokama versija pateikiama kartu su numatytuoju „Advanced Heuristic Engine“ („Shuriken“) ir automatizuotais atnaujinimų patikrinimais, kurių ankstesnėse programos versijose nebuvo.

Malwarebytes diegimas

Funkcijos, kurias gaunate įsigiję Premium versiją

Nors nemokama Malwarebytes Anti-malware programos versija yra laikoma tik papildomu antivirusinės programinės įrangos įrankiu, Premium versija gali visiškai atstoti kitas priemones saugantis nuo virusų. Atsižvelgiant į tai, jog šios versijos kaina prieinama, o pati programa greita ir veiksminga, ją įsigyti tikrai verta. Premium versiją galite atsisiųsti tiesiogiai iš mūsų puslapio.

Malwarebytes Anti-malware Premium versija vienam įrenginiui (asmeniniam naudojimui) kainuoja 39,99$ metams, o metinė prenumerata, skirta saugumui užtikrinti ir galinti palaikyti iki 10 įrenginių, kainuoja 59,99$. Be to, dvejų metų prenumeratą pasirinkę naudotojai gauna net 25% nuolaidą. Atsižvelgiant į tai, jog įrenginiai bus apsaugoti nuo virusų realiuoju laiku, kaina atrodo itin viliojančiai. Be to, 60 dienų pinigų grąžinimo garantija kelia papildomą pasitikėjimą.

Malwarebytes 4.3 yra naujausia šios programos versija, išsiskirianti reikšmingais našumo ir patogumo patobulinimais. Ši versija taip pat turi pažangesnes sistemos skenavimo galimybes, leidžiančias patikrinti įrenginį iki 4 kartų greičiau.

Vos tik įsigiję Malwarebytes Premium versiją, naudotojai gauna aukščiausios kokybės funkcijas, pilnai apsaugančias nuo kibernetinių pavojų. Programa užtikrina:

 • apsaugą nuo kibernetinių nusikaltėlių, kurie gali kėsintis į naudotojo tapatybę ir privatumą,
 • dokumentų, finansinių bylų apsaugą nuo išpirkos reikalaujančių virusų (ang. ransomware),
 • naudotojo apsaugą nuo kenkėjiškų svetainių,
 • kenkėjiškų programų, kurios lėtina kompiuterį, sustabdymą,
 • apsaugą nuo kibernetinių atakų, kurių metu sugadinama jau įdiegta programinė įranga.

Negana to, Premium naudotojai gali suplanuoti kada programa tikrins įrenginio sistemą nuo galimų virusų ir nustatyti, jog ši paieška vyktų kas 24 valandas. Po to galėsite sėkmingai karantinuoti arba ištrinti surastus virusus.

Malwarebytes atliekama virusų paieška

Malwarebytes anti-exploit funkcija padės išvengti naršyklės atakų

Dėl programinės įrangos pažeidžiamumo nutinka milijonai kenksmingų atakų internete. Aptikus tam tikrą spragą, programinės įrangos autoriai greitai dirba stengdamiesi tai ištaisyti ir kuo greičiau išleisti naujinimą. Deja, bet per tą laiką naudotojai būna neapsaugoti. Tačiau su Malwarebytes galima išlaikyti saugumą net ir tokiais atvejais.

Malwarebytes anti-exploit apsaugo nuo zero-day virusų, nukreiptų į programinės įrangos ir naršyklės pažeidžiamumą. Naudotojai gali jaustis saugūs, nes programa:

 • Apsaugo populiariausias interneto naršykles: Google Chrome, Internet Explorer, Mozilla Firefox ir Opera;
 • Saugo tokius komponentus kaip „Adobe“, „Java“ ir „Flash“;
 • Blokuoja kelis spragos išnaudojimo rinkinius, įskaitant RIG, Magnitude, Blackhole ir kt.;
 • Apsaugo nuo „drive-by“ atsisiuntimų/įdiegimų;
 • Saugo tokias pažeidžiamas programas kaip „Adobe Reader“, „MS Office“ ir kt.

Malwarebytes anti-exploit funkciją galite rasti Premium versijoje, tačiau ji taip pat yra prieinama kaip atskira Beta programa.

Pati išskirtiniausia savybė – nuolatinio tobulėjimo technologija

Hakeriai nuolat kuria naujas virusų versijas, kurios gali pranokti įvairius antivirusinių programų sprendimus. Laimei, saugumo tyrėjai taip pat naudojasi technologijomis, tik visiškai priešingais tikslais – kurdami technologijas, kurios gali sustabdyti tokius grėsmingus virusus.

Malwarebytes naudoja novatorišką funkciją – mašininio mokymosi technologiją (ang. Machine Learning Technology). Šios technologijos dėka programa pagal elgesio tendencijas nustato kenkėjiškų programų šeimas. Jeigu bus pastebėti įtartini pakeitimai, Malwarebytes užkirs kelią galimai žalai.

Dėl tokios novatoriškos technologijos Malwarebytes gali užkirsti kelią net ir naujų infekcijų patekimui į prietaisus. Be to, kuo daugiau įrenginių naudoja šią programą, tuo didesnė tikimybė, kad naujos kibernetinės grėsmės bus aptiktos itin anksti.

Malwarebytes anti-ransomware užkerta kelią kriptovirusams pirmoje infekcijos stadijoje

Išpirkos reikalaujantys virusai (ang. ransomware) yra nuolat augantis kibernetinių nusikaltėlių verslo modelis. Dėl tokių išpuolių organizacijos ir atskiri naudotojai patiria didelę piniginę žalą. Be to, galima visiems laikams prarasti itin svarbią informaciją, o IT sistemų atkūrimas gali ilgai užtrukti, taip sutrikdant kompanijos veiklą.

Todėl būtina apsisaugoti nuo ransomware tipo virusų. Malwarebytes anti-ransomware funkcija yra ypač patikima tokiam darbui ir gali sėkmingai aptikti, užblokuoti bei pašalinti tokius išpirkos reikalaujančius virusus kaip CryptoLocker, Tesla, CTB-Locker ir daug kitų. Programa nuolat stebi kompiuterio veiklą, o surinkus pakankamai įtartinos veiklos įrodymų sustabdo grėsmę jai dar nespėjus užšifruoti jokių failų.

Malwarebytes anti-ransomware funkcija yra įtraukta į Premium versiją, tačiau taip pat galima naudoti atskirą nemokamą programą, kurios Beta versija prieinama kiekvienam.

Malwarebytes anti-ransomware

Kūrėjai Premium ir nemokamą bandomąją programą, bei versijas visosm operacinėms sistemoms

Kibernetiniai nusikaltėliai nuolat kuria naujo tipo virusus, kad būtų sunkiau nuo jų apsisaugoti. Be to, kenkėjiškos programos kuriamos taip, jog būtų suderinamos su daugeliu operacinių sistemų ir platformų. Todėl saugumą norintys užtikrinti tyrėjai kuria antivirusines priemones Mac, iOS ir Android įrenginiams.

Malwarebytes Mac versija

Mac įrenginiams skirtos kenkėjiškos programos yra visiškai realios ir tai įrodo tokios rimtos infekcijos kaip KeRanger – ransomware tipo virusas, užrakinantis konfidencialią naudotojų informaciją ir reikalaujantis išpirkos bitkoinais, jei šie nori atgauti savo duomenis.

Malwarebytes Mac versija ne tik apsaugo nuo tokių išpuolių, bet ir nuo adware, bloatware ir daugybės kitų nepageidaujamų programų, kurios gali pakenkti įrenginiui. Ši Malwarebytes versija veikia greitai bei užima mažai vietos.

Malwarebytes iOS versija

Novatoriška Malwarebytes programa puikiai tinka iOS įrenginiams. Ši antivirusinė programa gali ne tik užblokuoti pavojingų virusų patekimą į sistemą, bet ir turi įvairias funkcijas, kurios išlaiko naudotojų privatumą ir saugumą internete:

 • Blokuoja šlamšto (ang. spam) skambučius (naudokite žinomų telefono numerių, kurie pasitarnauja apgaudinėjant žmones, sąrašą),
 • Filtruoja tekstinius pranešimus, kuriuose yra neaiškių nuorodų ir įtartino turinio,
 • Veikia kaip reklamų blokatorius – apsaugo nuo erzinančių iššokančiųjų langų ir peradresavimų,
 • Neleidžia vartotojams patekti į įtartinas, virusų turinčias svetaines.

Naudotojai gali atsisiųsti programą iš „App Store“. Malwarebytes skirta „iOS 11“ ir naujesnėms versijoms, ją galima naudoti „iPad“ bei „iPod“ įrenginiuose. Be to, nemokamai atsisiunčiant programą drauge gaunama 30 dienų bandomoji Premium versija.

Malwarebytes skirta įvairioms platformoms

Malwarebytes Android versija

Malwarebytes programa yra puikus pasirinkimas, norint apsisaugoti nuo ransomware, malware ir kitų tipų virusų. Dinamiškos PUP aptikimo galimybės neleis prasmukti jokiam adware tipo virusui. Malwarebytes programa atlieka tokias naudingas funkcijas kaip:

 • aptinka ir pašalina malware, adware, ransomware ir kitas grėsmes,
 • neleidžia naudotojams patekti į sukčiavimo svetaines, nuskaitant jų adresus,
 • blokuoja sukčių skambučius (funkcija prieinama tik JAV),
 • atlieka įrenginio privatumo patikrinimą, suteikiant naudotojams galimybę stebėti programų leidimus.

Malwarebytes programą, skirtą Android įrenginiams, galima įsigyti per „Google Play“. Atsisiunčiant suteikiamas 30 dienų Premium versijos bandomasis laikotarpis. Be to, programoje yra 11 kalbų. Ji veikia „Android 4.4+“ bei naujesniuose įrenginiuose.

Malwarebytes anti-rootkit

Rootkit yra bene pavojingiausias infekcijų tipas, nes jų beveik neįmanoma aptikti, nenuskaitant su atitinkama programine įranga. Tačiau nors kenkėjiškas rootkit kodas yra sunkiau pastebimas, Malwarebytes anti-rootkit yra specializuota programa, galinti sėkmingai aptikti ir pašalinti rootkit.

Programa gali apsaugoti nuo tokių grėsmių kaip „MoastBoot“, „MaxSS“, „Necurs“, „ZeroAccess“, TDL4, „Cidox“ ir daugelio kitų.

Malwarebytes anti-rootkit yra nemokama ir vis dar Beta versijoje. Beta versijos yra ne pelno produktai, kurie dar nėra iki galo užbaigti. Todėl Malwarebytes neprisiima jokios atsakomybės už klaidas ar sistemos sutrikimus dėl programos veikimo.

Malwarebytes anti-rootkit

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Malwarebytes Anti Malware Laimės
garantija
Parsisiųsk
Malwarebytes Anti Malware Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Malwarebytes, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Malwarebytes turi ribotą nemokamą skenavimą. Malwarebytes pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Malwarebytes programos licenziją.
Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Ugnius Kiguolis yra profesionalus virusų tyrėjas ir tinklalapio Virusai.lt įkūrėjas bei vyriausiasis redaktorius. Ugnius sukūrė Virusai.lt portalą 2004 metais, norėdamas informuoti visuomenę apie kibernetinius nusikaltimus.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Apžvalga kitomis kalbomis