Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Lukitus viruso šalinimas (Recovery Instructions Included) - Viruso pašalinimo vadovas

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Ransomware

Lukitus virusas tęsia Locky veiklą ir toliau atakuoja kompiuterių vartotojus

Lukitus viruso ataka

Lukitus – tai naujas Locky viruso variantas, pasirodęs 2017 metų rugpjūtį. Ši failus koduojanti kenkėjiška programa pasitelkia RSA-2048 bei AES-128 algoritmų kombinaciją tam, jog užtikrintai sugadintų aukos failus. Failų kodavimo procesas taip pat atsakingas už .lukitus failo plėtinio pridėjimą prie kiekvieno užkoduoto failo. Baigęs šifruoti failus, kompiuteryje virusas sukuria du failus – lukitus.htm bei lukitus.bmp, kurie informuoja auką apie vienintelį būdą failams atkurti – sumokėti išpirką.

Lukitus virusas aukos kompiuteryje ne tik užšifruoja failus, bet ir pakeičia originalius jų pavadinimus. Kaip ir neseniai pasirodęs Diablo6 virusas, jis failus pervadina tam tikra tvarka (naudodamas didžiąsias bei mažąsias raides bei skaičius. Štai kokiu būdu pervadinami visi aukos kompiuteryje esantys failai:

[pirmi aštuoni aukos ID simboliai]-[kiti keturi aukos ID simboliai]-[kiti keturi aukos ID simboliai]-[keturi atsitiktiniai simboliai]-[dvylika atsitiktinių simbolių].lukitus

Užkodavus duomenis, virusas pakeičia kompiuterio darbalaukio foną lukitus.bmp paveikslėliu. Jame slypi trumpa, tačiau grėsminga žinutė nuo kibernetinių sukčių – failai buvo užkoduoti, jų atkūrimui būtinas raktas slypi slaptame serveryje, o vienintelis būdas jį gauti – sumokėti išpirką.

Viruso sukurtame HTM formato faile auka gali rasti nuorodas į slaptą puslapį, į kurį galima patekti tik naudojant Tor naršyklę. Jei šios neturi, aukai nurodoma ją atsisiųsti. Pasiekus nurodytąjį puslapį, nukentėjęs vartotojas sužino, jog virusas reikalauja sumokėti 0.49 Bitkoino išpirką. Ši suma prilygsta 1664 eurams. Nesiūlome mokėti tokios sumos – greičiausiai tiesiog prarasite pinigus, o failų neatgausite.

Kai ir kiti Locky variantai, Lukitus naudoja tokį patį išpirkos raštelio bei apmokėjimo svetainės šabloną. Akivaizdu, jog šį virtualaus reketavimo įrankį sukūrė nuoseklūs ir gerai pasiruošę nusikaltėliai – jų sukurto viruso perprasti ir sukurti priešnuodžio dar nepavyko niekam.

Deja, Lukitus viruso pašalinimas nepadės atkurti sugadintų failų. Nei Locky, nei jo variantų sugadintų failų atkurti neįmanoma. Vis dėlto virusą pašalinti būtina – patekęs į sistemą, jis atlieka tam tikrus pakeitimus, kurie kelia pavojų jūsų saugumui bei privatumui.

Vos tik sužinoję, jog jūsų kompiuterį užkrėtė šis virusas, turėtumėte įsirašyti arba atnaujinti virusų šalinimo programą ir jos pagalba ištrinti Lukitus iš sistemos. Tam rekomenduojame naudoti Reimage arba SpyHunter 5Combo Cleaner, tačiau pirmiausia paleiskite kompiuterį saugiu rėžimu (žr. instrukcijas žemiau).

Lukitus viruso atakos padariniai
Šiame paveikslėlyje matote Lukitus viruso sukurtus bei atvertus failus (išpirkos raštelius) bei kenksmingus el. laiškus, kuriais šis virusas plinta. Dešinėje matote užšifruotų failų pavyzdį.

Siaubą keliantis virusas platinamas užkrėstais elektroniniais laiškais

Pasak virusų analitiko Rommel Joven, Locky viruso autoriai išlieka ištikimi tradiciniam failus koduojančių virusų platinimo metodui – kenksmingiems el. laiškams. Užkrėstuose laiškuose nusikaltėliai platina ZIP arba RAR formato failus, kuriuose slypi JavaScript failai.

Vos tik auka atveria suarchyvuotą failą, jame esantis kodas parsiunčia kenkėjišką programą į aukos kompiuterį ir nedelsiant ją paleidžia. Kenksmingus laiškus galima identifikuoti pagal jų temą – dažniausiai šią eilutę nusikaltėliai palieka tuščią arba prideda tokį ar panašų pavadinimą (skaičiai gali skirtis) – Emailing – CSI-034183_MB_S_7727518b6bab2.

Laiško žinutėje aukos mandagiai paprašoma peržiūrėti prie laiško prisegtus priedus. Atminkite – jei nesitikėjote gauti panašaus el. laiško artimiausiu metu, nė nebandykite jo atverti – sukčiai tiesiog bando jus priversti įsirašyti kenksmingą virusą.

Žodis Lukitus suomių kalboje reiškia Locky – tai dar vienas įdomus faktas apie šį virusą. Deja, tai nereiškia, jog viruso autoriai taikosi tik į Suomijoje gyvenančius kompiuterių vartotojus. Šis virusas sukurtas anglų kalba ir gali pasiekti bet kurioje pasaulio šalyje gyvenančius žmones.

Prieš atverdami el. paštu gautus failus arba nuorodas, atminkite, jog:

 • Privalote įsitikinti, jog pažįstate laiško siuntėją;
 • Neskubėkite atverti laiško priedų – jei esate įsitikinę, jog jie saugūs, išsaugokite juos kompiuteryje, bet jų neatverkite. Atnaujinkite savo antivirusinę programą ir patikrinkite parsisiųsto failo saugumą;
 • Jei laiške pastebėjote įtarimą keliančias gramatines klaidas, verčiau nesiartinkite prie laiško priedų. Rašybos klaidos – vienas iš pirmųjų ženklų, jog su jumis bando susisiekti sukčiai.

Tam, jog apsaugotumėte kompiuterį nuo failus koduojančių virusų, visuomet atnaujinkite kompiuterio programas, nespauskite ant įtartinai atrodančio internetinio turinio, venkite lankytis žemos reputacijos internetinėse svetainėse bei apsaugokite kompiuterį antivirusine programa. Be abejonės, nepamirškite susikurti atsarginių failų kopijų!

Instrukcijos: pašalinkite Lukitus virusą patys

Lukitus virusą šalinkite tik naudodami profesionalią virusų šalinimo programą. Automatinis viruso pašalinimas garantuos visų su kenkėjiška programa susijusių failų sunaikinimą. Failus šifruojantys virusai yra sudėtingi, o nesėkmingi bandymai ištrinti jų failus gali nepataisomai sugadinti jūsų kompiuterį ar jūsų failus.

Viruso pašalinimui naudokite vieną iš šių programų: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Vis dėlto, jei norite, jog šios programos galėtų netrukdomos ištrinti virusą, perkraukite kompiuterį specialiu režimu sekdami mūsų paruoštas instrukcijas:

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Lukitus viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Lukitus naudojant Safe Mode with Networking

Jei jums nepavyko paleisti antivirusinės programos, šių instrukcijų pagalba perkraukite kompiuterį saugiuoju režimu ir pamėginkite paleisti programą iš naujo:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Lukitus šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Lukitus pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Lukitus naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Lukitus pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Lukitus sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Lukitus. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Lukitus užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro – alternatyvus failų atkūrimo įrankis

Nors negalime pažadėti, jog ši programa atkurs visus .lukitus failo plėtinio failus, išbandyti ją išties verta.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Lukitus viruso;
 • Atkurkite juos.

Ankstesnių Windows versijų metodas

Jei prieš viruso patekimą į sistemą susikūrėte sistemos atkūrimo tašką, galite atkurti dalį failų šiuo būdu:

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Išmėginkite ShadowExplorer

Jei jums pasisekė ir virusas nepašalino šešėlinių failų kopijų, galite jomis pasinaudoti ir failus atkurti ShadowExplorer programa.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Lukitus dešifravimo programos šiuo metu nėra.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Lukitus prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-lukitus-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Lukitus ransomware virus