Kodėl yra svarbu turėti atsargines failų kopijas ir kaip galima jas pasidaryti?

Why do I need backup and what options do I have for that?Jeigu domitės virusais, jau turbūt esate girdėję apie ‘ransomware’ kategorijai priskiriamus virusus. Populiariausi iš jų yra Cryptolocker [Cryptolocker], Cryptowall [Cryptowall], CTB Locker [CTB Locker] ir pan. Tokie virusai į jūsų kompiuterį gali patekti nepastebėti, tada užšifruoti visus jame esančius failus ir vėliau pradėti reikalauti tam tikro mokesčio. Kad galėtumėte atblokuoti savo failus, jums gali tekti sumokėti nuo 100 iki 500 dolerių. Beje, tai jūs turėtumėte padaryti naudodami elektroninę valiutą, kuri angliškai yra žinoma kaip bitcoins (daugiau informacijos apie šią valiutą galite surasti čia). Problema yra tame, kad nėra jokios garantijos, jog sumokėję šią išpirką jūs tikrai atgausite savo failus. Beje, tokių pinigų mokėjimas yra tiesus kelias į hakerių skatinimą sukurti dar daugiau kompiuterinių infekcijų.

Vis dėlto, šių pinigų jums tikrai netektų mokėti jeigu jūs turėtumėte atsargines savo failų kopijas. Tokiu atveju, jums tiesiog reikėtų patikrinti savo kompiuterį su patikima antivirusine programa ir pašalinti iš jo ransomware virusą. Kokių failų atsargines kopijas jums reikėtų pasidaryti? Tai nuspręsti turite tik jūs. Vis dėlto, į šių failų sąrašą jūs tikrai turėtumėte įtraukti savo svarbius dokumentus (mokesčių išrašus ir kitą su verslu susijusią informaciją), savo kūrybą ir meno kūrinius, nuotraukas, vaizdo įrašus, muzikos įrašus ir visa kita, kas jums atrodo svarbu ir ko praradimas jus tikrai priverstų nusiminti.

Pasirinkę kokių failų atsargines kopijas jūs norėtumėte pasidaryti, jūs taip pat turėtumėte pasirinkti metodą. Šiam reikalui jūs galite pasirinkti vieną iš dviejų variantų:

1. Išoriniai įrenginiai.

Jei jūs ieškote pigaus atsarginių failų kopijų saugojimo būdo, jūs turėtumėte pasirinkti vieną iš išorinių kompiuterio įrenginių, kurie angliškai yra žinomi kaip external backup. Vienas iš populiariausių įrenginių yra išorinis kietasis diskas. Vis dėlto, jūs taip pat galite pasirinkti ir perrašyti jums svarbią informaciją į CD ar DVD diską bei į USB raktą. Vis dėlto, mes negalime šių įrenginių pavadinti saugiausiais variantais. Taip, jūs galite apsaugoti savo nuotraukas ar dokumentus, tačiau tai padarysite tik tai tuomet kai prisiminsite nuolat atjungti šiuos įrenginius nuo savo kompiuterio.

2. Cloud duomenų saugyklos.

Jei norite savo atsargines duomenų kopijas išsaugoti to net nesuvokdami, turėtumėte pagalvoti apie cloud duomenų saugyklas.nors tam reikia, jog kompiuteris būtų prijungtas prie interneto, manoma, kad šiuo metu tai nėra didelis iššūkis. Šiuo atveju, atsarginės failų kopijos yra laikomos serveryje, kuris yra toli nuo virusų bei kitų kompiuterinių infekcijų galinčių bandyti įtakoti jūsų išorinį diską (jei jis yra prijungtas prie kompiuterio). Ką galima pasirinkti norint duomenų atsargines kopijas saugoti Internete? Labiausiai žinomi variantai yra Google Drive, Dropbox, iDrive, iCloud, ir tt. Žinoma, yra šimtai ir kitų variantų, kuriuos galima surasti Internete.

Galiausiai, mes turime jus supažindinti su trijų taisykle, kuri reiškia, kad jūs turėtumėte pagalvoti apie šių dviejų metodų apjungimą. Pavyzdžiui, vieną atsarginę kopiją jūs galite išsaugoti savo išoriniame diske, kitą – Internete. Tai padės jums išvengti blogiausio scenarijaus…

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jake Doevan yra vienas iš Virusai.lt naujienų redaktorių. Vos tik baigęs komunikacijos ir žurnalistikos studijas, jis susidomėjo IT industrija.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink