Kaip pašalinti tinklo valdymo įrankius

parašė Jake Doevan - - Atnaujinta | Tipas: Tinklo valdymo įrankiai

Tinklo valdymo įrankiai (dar žinomi kaip tinklo konfigūracijos programos) – tai programinės įrangos rinkiniai, skirti tirti lankytojų srautą, tarpinius serverius (angl. proxy) bei kitą informaciją, cirkuliuojančią per tinklą. Šios priemonės gali stebėti viską, kas pereina per centrinius serverius, be to, jos gali analizuoti šią informaciją neįdiegiant jokių papildomų programų į vartotojų kompiuterius. Kai kurios tinklo valdymo priemonės gali būti naudojamos pakeisti tam tikrų įrenginių nustatymus ir pritaikyti juos specialiems reikalavimams. Pakeitus kompiuterio tinklo nustatymus, šios priemonės gali padaryti kompiuterį labiau pažeidžiamą įvairioms kibernetinėms atakoms. Tokia programinė įranga vertinama kaip nepatikima bei galimai žalinga.

Labiausiai grėsmę kelianti veikla, kurią gali vykdyti tinklo valdymo programos:

  • Atpažinti, kokie įrenginiai yra prijungti prie tinklo bei juos išjungti;
  • Patikrinti tinklo dalis, tirti juo einantį srautą bei stebėti informaciją, keliaujančią tokiu tinklu;
  • Deaktyvuoti ugniasienę bei kitas kompiuterio apsaugos sistemas be vartotojo leidimo;
  • Pakeisti sistemos nustatymus bei suteikti tinklo prieigą nepatikimiems išoriniams šaltiniams.

Kiekviena šių veiklų gali duoti pagrindą svarbios informacijos nutekėjimui, arba padaryti kompiuterį neatsparų kibernetinėms atakos bei virusams. Blogiausiu atveju, tinklo valdymo programos gali paveikti kompiuterį taip, jog jis taptų pagalbine priemone platinant kenkėjiškus kompiuterinius virusus.

Tinklo valdymo programai deaktyvavus ugniasienę, kompiuteris gali būti paveiktas tokių virusų:

Trojanų. Virusai, priklausantys šiai kategorijai, dažniausiai renka svarbią informaciją, tokią kaip vartotojų prisijungimų duomenys, slaptažodžiai, ir kita asmens tapatybę galinti atskleisti informacija. Deja, šie virusai taip pat geba įdiegti į sistemą kitus virusus visiškai be vartotojo žinios, arba net leisti sukčiams prisijungti prie paveikto kompiuterio nuotoliniu būdu. Visi žemiau pateikti virusų pavyzdžiai gali būti įdiegti į kompiuterį trojano pagalba.

Ransomware virusai. Šis pavadinimas apibūdina virusus, kurie siekia užšifruoti kompiuterio sistemoje esančius failus bei priversti savo aukas sumokėti tam tikro dydžio išpirką. Tokie virusai naudoja sudėtingus šifravimo algoritmus, kuriais jie paveikia aukos failus ir apsunkina jų iššifravimą. Failus atkurti galima tik su specialiu raktu, kurį sukčiai dažniausiai siūlo įsigyti už itin didelę sumą pinigų. Pinigus reikia sumokėti Bitcoin valiuta. Sukčiai prisistato oficialių institucijų atstovais (FBI, policija, ir panašiai), ir bando įbauginti vartotojus gąsdinimais apie neva pažeistus įstatymus ir už tai gresiančias baudas. Dažniausiai sukčiai teigia, jog vartotojas neva platino kenkėjišką programinę įrangą, nelegalias programų versijas, lankėsi nelegaliose svetainėse ir panašiai.

Netikros antivirusinės programos. Apgaulinga antivirusinė įranga, patekusi į kompiuterį, imituoja sistemos skenavimą ir po to rodo netikrus perspėjimus apie galimai kompiuteriui gresiančius pavojus. Šios programos siekia išgąsdinti kompiuterio vartotoją ir priversti jį nusipirkti abejotinos reputacijos antivirusinės programos pilnąją versiją. Vos tik vartotojas nusiperka programos licenziją, įkyrios žinutės bei pranešimai kuriam laikui dingsta. Tokių programų geriau saugotis – netikros antivirusinės vargiai padės apsaugoti jūsų kompiuterį.

Adware programos. Nors šios programos priskiriamos ne virusų, o tik potencialiai nepageidaujamų programų kategorijai, jos gali sukelti rimtų bėdų kompiuterio saugumui. Dažniausiai reklaminės programos patenka į kompiuterį kartu su kitomis programomis, o tuomet pakeičia tam tikrus sistemos nustatymus. Taip šios programos gauna leidimą rodyti įkyrias reklamas ir nukreipti vartotojus į trečiųjų šalių puslapius. Be to, tokios programos gali imti rinkti asmens tapatybės neidentifikuojančią informaciją, tokią kaip vartotojo vykdytos paieškos užklausos, elektroninio pašto adresas, kompiuterio IP adresas, buvimo vieta ir panašiai.

Naršyklės užgrobėjai. Tokios programos taip pat vadinamos potencialiai nepageidaujamomis. Jos pakeičia vartotojo naudojamų interneto naršyklių nustatymus ir nustato tam tikrą puslapį numatytuoju. Toks puslapis dažniausiai siūlo naudotis nesaugia internetinės paieškos sistema, tiekiančia pakeistus rezultatus. Šie paieškos rezultatai įprastai nukreipia vartotojus į nepatikimus trečiųjų šalių puslapius, kurie gali būti nesaugūs. Didžioji naršyklės užgrobėjų dauguma plinta kartu su nemokamomis programomis, o vartotojai jas įdiegia neatkreipdami dėmesio į pastarųjų programų įdiegimo nustatymus.

Kaip apsisaugoti?

Ištrinkite nereikalingas kompiuterines programas ir išjunkite nesvarbias kompiuterio funkcijas. Tam, jog sumažintumėte galimų kibernetinių atakų riziką, įsitikinkite, jog kompiuteryje neveikia nereikalingos funkcijos bei išinstaliuokite nenaudojamas programas. Patikrinkite visas numatytas funkcijas ir deaktyvuokite tas, kurios jums atrodo nereikalingos. Kompiuterių saugumo ekspertai taip pat rekomenduoja atkreipti dėmesį į failų bei spausdintuvo dalinimosi procesus, kurie padeda vartotojams dalintis duomenimis. Prieš ištrindami tam tikras programas, nepamirškite pasirūpinti atsarginėmis failų kopijomis tam atvejui, jei netyčia pašalintumėte svarbius sistemos komponentus.

Naudokitės tik patikimais ryšio tinklais. Prijungti kompiuterį prie interneto yra beveik tas pats, kas prijungti jį prie daugybės kitų kompiuterių. Tam, jog apsaugotumėte tinklu keliaujančią informaciją, reikėtų pasirūpinti maršrutizatoriaus apsauga prieš pajungiant jį prie tinklo. Tai – pirmasis įrenginys, kurį galite apsaugoti. Nors modemai pirmieji gauna informaciją iš interneto, jie neturi saugumo nustatymų, reikalingų informacijai apsaugoti.

Naudokite ugniasienę. Tai – priemonė, padedanti kontroliuoti duomenis, keliaujančius į kompiuterį iš interneto ir atvirkščiai. Ugniasienė yra įdiegta beveik visose naujausiose operacinių sistemų versijose, tačiau ją galima parsisiųsti ir iš interneto. Norint jos pagalba apsaugoti kompiuterį, svarbiausia įsitikinti, jog ji veikia ir kad jos nustatymai nustatyti teisingai.

Įdiekite antivirusinę bei antišnipinėjimo programinę įrangą. Kenkėjiškos tinklo valdymo priemonės gali leisti virusams bei įvairiausioms kenkėjiškoms programoms lengvai patekti į kompiuterį. Tam, jog kompiuteris liktų saugus bei apsaugotumėte svarbią informaciją, į kompiuterį įdiekite antivirusinę programą. Kenkėjiškos programinės įrangos analitikai siūlo antivirusinėms programoms suteikti galimybę parsisiųsti bei įdiegti atnaujinimus automatiškai – tokiu būdu jūsų kompiuteris visuomet bus apsaugotas nuo naujausių kompiuterinių kenkėjų variantų. Mūsų komanda kompiuterio apsaugojimui nuo tinklo valdymo priemonių poveikio siūlo naudoti šias programas: FortectIntego arba Malwarebytes. Vos tik parsisiuntus vieną iš šių programų, atnaujinkite ją.

Naujausi tinklo valdymo įrankiai

Informacija buvo atnaujinta: 2016-08-08

Skaityti kitomis kalbomis

Failai
Tinklo valdymo įrankių pašalinimo programos
Palygink