Bozq viruso šalinimas (virusai)

Bozq viruso pašalinimas

Kas yra Bozq ransomware?

Bozq ransomware yra kriptovirusas, galintis smarkiai pakenkti kompiuteriui

Bozq ransomwareRansomware palieka išpirkos žinutę, kurioje paaiškinama, kas nutiko ir ką neva turėtų daryti auka

Bozq ransomware virusas yra infekcija, kuri gali panaudoti sudėtingą šifravimą, kad užrakintų tokius dažnai naudojamus duomenis kaip nuotraukos, dokumentai, vaizdo bei garso įrašai ir panašiai. Ransomware skatina aukas kuo greičiau susisiekti su kibernetiniais nusikaltėliais, nors tai gali sukelti papildomų problemų, o nurodyti el. paštai gali pasiūlyti apsilankyti įtartinuose puslapiuose ar atsisiųsti kitas kenkėjiškas programas.

Bozq ransomware yra virusas, kuris gali pasinaudoti vartotojų nerūpestingumu gaunant el. laiškus, nes failų priedai el. laiškuose ir piratavimo platformos yra bene patys dažniausi būdai, kaip plinta šis failus užrakinantis virusas. Lengva atskirti šios grėsmės paveiktus asmeninius duomenis, nes jie pažymimi unikaliu priedėliu. Tačiau taip pat gali būti paveikiami ir sisteminiai failai, nors jie nėra užrakinami.

Bozq failų virusas gali išjungti susijusias problemas, paleisti papildomus procesus, kad užtikrintų šios grėsmės išlikimą ir neleistų vartotojams tinkamai išvalyti infekcijos bei sustabdyti jos funkcionavimą kompiuteryje. Bet pagrindinė infekcijos problema yra tiesioginis pinigų reketavimas, susijęs su reikalavimu pervesti kriptovaliutų į anonimines sąskaitas.

Viruso kūrėjai palieka _readme.txt failą, kuris informuoja, kas nutiko kompiuteriui ir ką, pasak jų, turėtų daryti įrenginio savininkas. Bozq ransomware išpirkos pranešime rašoma, kad žmonės gali gauti atkūrimo įrankius sumokėję nusikaltėliams reikalaujamą sumą kriptovaliuta. Ekspertai nuolat pastebi, jog tikrai neverta pasitikėti viruso kūrėjais, nes žadamų iššifravimo raktų apskritai gali nebūti, kai kibernetiniai nusikaltėliai bene kas savaitę išleidžia naujas ransomware versijas.

Detalesnė informacija apie infekciją

Pavadinimas Bozq ransomware
Tipas Kriptovirusas, ransomware, failus užrakinantis virusas
Failų priedėlis .bozq
Šeima STOP virus/ Djvu ransomware
Išpirkos žinutė _readme.txt
Išpirkos suma 490$ arba 980$, kuriuos reikalaujama atsiųsti bitkoinais
Kaip plinta Ransomware dažnai platinama per piratines platformas arba šlamštui priskiriamų el. laiškų priedus
Kontaktai [email protected], [email protected]
Pašalinimas Virusą pašalinsite pasitelkę patikimą antivirusinę programą, kuri geba aptikti ir pilnai atsikratyti tokio tipo grėsmėmis
Sistemos taisymas Jei norite sutvarkyti pažeistą sistemą, tą galite lengvai padaryti su FortectIntego

Patarimai, kaip pašalinti grėsmę

Bozq ransomware yra virusas, galintis paveikti daugelį įrenginio dalių, įskaitant sistemos duomenis ir procesus, skirtus pašalinti ir atkurti failus. Šio ransomware pašalinimas reiškia, kad jūsų kompiuteryje nebebus viruso ir infekcija nebepaveiks sistemos, tačiau tai nėra tas pats, kas iššifravimas ar failų atkūrimas.

Prieš bandydami alternatyviais būdais atkurti failus, pirmiausia turite sustabdyti virusą. Bozq failų viruso pašalinimas užtikrins, jog nepasikartotų failų šifravimas ir nauji duomenys būtų saugūs. Priešingu atveju ransomware gali paleisti kitą šifravimo etapą arba užkoduoti naujai atkurtus ar pakeistus failus.

Bozq ransomwareVirusas užkoduoja failus, o tada reikalauja pinigų už jų iššifravimą

Norint pašalinti grėsmę, reikalinga patikima saugos programa, kuri gali aptikti ir pilnai atsikratyti šios bei kitų galimai kenkėjiškų programų. Rekomenduojame tam naudoti Malwarebytes arba SpyHunter 5Combo Cleaner, nes šios programos geba aptikti įvairias grėsmes ir jas pilnai pašalinti iš sistemos.

Bozq ransomware pašalinimas naudojant apsaugos nuo kenkėjiškų programų įrankius leis ir vėl džiaugtis švariu kompiuteriu. Po viruso ištrynimo rekomenduojame dar sykį patikrinti, ar sistemoje nebėra jokių infekcijų. O tada pereiti prie sistemos taisymo ir bandymo atkurti paveiktus failus.

Sisteminių failų taisymas

Kai kompiuteris užkrečiamas kenkėjiška programa, sistemoje atliekami įvairūs pakeitimai. Pvz., infekcija gali pakeisti „Windows“ registro duomenų bazę, sugadinti gyvybiškai svarbias funkcijas, ištrinti ar sugadinti DLL failus ir t. t. Kai virusas pažeidžia sisteminį failą, antivirusinė programa nebegali nieko padaryti ir palieka jį tokį, koks yra. Todėl kompiuteris gali pradėti veikti prasčiau, užstrigti ar būti taip sugadintas, jog tenka galvoti apie būtinybę iš naujo įdiegti „Windows“.

Mes labai rekomenduojame naudoti unikalų, patentuotą FortectIntego taisymo įrankį. Jis ne tik gali ištaisyti viruso žalą po infekcijos, bet ir geba pašalinti kenkėjiškas programas, kurios jau įsibrovė į sistemą. Be to, programa taip pat gali išspręsti įvairias su „Windows“ susijusias problemas, kurios nėra sukeltos kenkėjiškų programų, pvz., mėlynojo ekrano klaidos, kompiuterio užstrigimas, registro klaidos, pažeisti DLL ir kt.

 • Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
 • spustelėkite ReimageRepair.exe,
 • jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
 • paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
 • jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
  Reimage analizė
 • kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
 • dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
 • jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
  Reimage rezultatai

Su infekcija susiję pavojai

Bozq ransomware yra virusas, kuris plinta nepastebimai, nes dalyvauja įvairiose sukčiavimo el. paštu kampanijose ir taip būna pridedamas prie el. laiškų kaip nuoroda arba failas, kuriame slepiasi konkretus kenksmingas virusas. Nieko neįtariantys vartotojai suvokia, kas įvyko, tik infekcijai jau patekus į sistemą ir atlikus juodą darbą.

Infekcija prasideda, kai toks failas įkeliamas į įrenginį ir Bozq failų virusas pradeda valdyti kompiuterį. Grėsmė gali užmaskuoti šifravimo procesus rodydama netikras klaidas arba iššokančiuosius sistemos naujinimo langus. Tokiu būdu vartotojai galvoja, jog dėl kompiuterio lėtumo ir negalėjimo juo naudotis kalti atnaujinimai, nors iš tiesų tuo metu atliekamas šifravimo procesas.

Bozq ransomware gali kurį laiką veikti kompiuteryje net ir ne šifravimo metu, kad užtikrintų savo išlikimą. Tai apima sistemos failų ir programų keitimą bei papildomų procesų įkėlimą į kompiuterį. Tokia infekcija taip pat gali būti platinama naudojant kitus virusus, pvz., trojanus ar kitas kenkėjiškas programas, todėl turite vengti visų įtartinų puslapių ar el. laiškų.

Ši infekcija yra itin rimta, tačiau, jeigu elgsitės atsargiai ir visada atkreipsite dėmesį į failus, kuriuos atidarote ir atsisiunčiate į kompiuterį, sumažinsite tokių ir kitų rūšių grėsmių įsiskverbimo į sistemą tikimybę. Be to, itin svarbu kompiuteryje turėti nuolat veikiančią ir laiku atnaujinamą antivirusinę programą, kuri ne tik padės pašalinti Bozq ransomware, bet ir užtikrins papildomą jūsų kompiuterio saugumą.

Įmanomas duomenų atkūrimo metodas

Daugelis vartotojų neparengia tinkamų duomenų atsarginių kopijų ir apie tai susimąsto tik po to, kai susiduria su ransomware. Deja, tai reiškia, jog dažnu atveju jie gali visam laikui prarasti prieigą prie savo failų. Mokėti nusikaltėliams taip pat labai rizikinga, nes jie gali neįvykdyti pažadų ir niekada neatsiųsti žadamo iššifravimo įrankio.

Nors tai gali skambėti siaubingai, dar ne viskas prarasta – tam tikrose situacijose gali padėti duomenų atkūrimo programa (tai labai priklauso nuo naudoto šifravimo algoritmo, nuo to, ar ransomware pavyko atlikti užprogramuotas užduotis ir pan.). Kadangi yra tūkstančiai skirtingų ransomware virusų, iš karto neįmanoma pasakyti, ar trečiosios šalies programa tiks jūsų atveju.

Todėl siūlome pabandyti ja pasinaudoti neatsižvelgiant į tai, kuri ransomware pateko į jūsų kompiuterį. Prieš pradėdami, būtinai atlikite šiuos du veiksmus:

 • Kadangi saugos ar duomenų atkūrimo programa gali visam laikui sugadinti jūsų kompiuteryje esančius užšifruotus duomenis, pirmiausia turėtumėte pasidaryti jų atsargines kopijas – tam naudokite USB atmintinę ar kitą saugyklą.
 • Bandykite atkurti failus naudodami šį metodą tik nuskaitę sistemą su saugos programa ir pilnai pašalinę visus virusus.

Įdiekite duomenų atkūrimo programą

 1. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 2. Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
 3. Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
 4. Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
 5. Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
 6. Paspauskite Next.
 7. Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
  Pasirinkite Deep scan
 8. Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
 9. Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
 10. Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
  Atkurkite failus

Bozq ransomware virusas priklauso šeimai, kuri jau yra sukūrusi 600 kitų versijų, o failų atkūrimo galimybės yra menkos arba jų visai nėra. Nepasitikėkite nusikaltėlių pažadais ir nedarykite to, ko jie reikalauja išpirkos žinutėje. Geriau tiesiog pašalinkite virusą ir net nemėginkite susisiekti su jo kūrėjais, nes jiems terūpi tik kaip kuo greičiau uždirbti kuo daugiau pinigų, o ne jūsų failai ir gerovė.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Bozq viruso pašalinimas

Svarbūs veiksmai, kuriuos reikia atlikti prieš Bozq šalinimą

Failų šifravimas ir išpirkos reikalaujančio viruso infekcija yra du atskiri procesai, nors pastarasis nebūtų įmanomas be pirmojo. Tačiau svarbu suprasti, jog kenkėjiškos programos atlieka įvairius pakeitimus Windows operacinėje sistemoje, iš esmės pakeisdamos jos veikimą.

SVARBU neturintiems atsarginių kopijų! → 
Jeigu iš karto mėginsite naudoti saugos ar failų atkūrimo programą, galite visiems laikams pažeisti savo failus ir tokiu atveju jau nepadėtų net ir veikiantis dešifratorius.

Prieš pradėdami vykdyti žemiau pateiktas instrukcijas, turėtumėte nukopijuoti užšifruotus Bozq ransomware failus į atskirą laikmeną. Pavyzdžiui, tam puikiai tiks USB atmintinė arba SSD. Kai viską nukopijuosite, atjunkite laikmeną nuo kompiuterio. Užšifruotuose duomenyse nėra jokio kenksmingo kodo, todėl juos saugu perkelti į kitus įrenginius.

Žemiau pateiktos instrukcijos gali atrodyti sudėtingos, bet iš tikrųjų viskas turėtų pavykti gan paprastai, jei kiekvieną žingsnelį atliksite tinkama tvarka. Šie nemokami, tačiau išsamūs paaiškinimai padės sėkmingai pašalinti kenkėjiškas programas ir atlikti duomenų atkūrimą.

Jei turite klausimų, pastebėjimų ar iškilo problemų mėginant vykdyti instrukcijose nurodytus veiksmus, nedvejodami susisiekite su mumis Klausk skiltyje.

SVARBU! →
Prieš pradedant duomenų atkūrimo procesą, būtina pilnai pašalinti infekciją iš kompiuterio, nes kitu atveju išpirkos reikalaujanti programa gali pakartotinai užšifruoti iš atsarginių kopijų gautus failus.

Rankinis Bozq pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Bozq prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis