Nuo ko pradėti?

Atnaujinta

Leiskite atspėti: šiame puslapyje atsidūrėte ieškodami būdo, kaip panaikinti įkyrų kompiuterio virusą? Jei taip – jums pasisekė. Virusai.lt komanda visada pasiruošusi padėti žmonėms, kovojantiems su kenkėjiškomis programomis. Mūsų profesionalai jau daugiau nei dvylika metų dirba tam, kad kuo daugiau kompiuterių vartotojų būtų supažindinti su naujausiomis kibernetinėmis grėsmėmis ir galėtų jomis lengviau ir greičiau atsikratyti. Šiam tikslui mes visuomet rekomenduojame tik galingą ir patikimą antivirusinę įrangą.

Mano kompiuteris užkrėstas. Padėkite!

Jei įtariate, jog jūsų kompiuteris gali būti užkrėstas, pirmiausia turėtumėte identifikuoti problemą. Virusų būna įvairių, tad kiekviena jų kategorija reikalauja skirtingų šalinimo būdų. Negalite pasiekti savo duomenų? Matote keistus įspėjamuosius pranešimus? Kenčiate nuo įkyrių reklamų ir nesibaigiančių peradresavimų naršydami internete? Pastebėję šiuos ar kitus simptomus, apsilankykite Virusai.lt skyriuje „Kompiuterių virusai ir kenkėjiškos programos“, kuriame jums padėsime nustatyti, su kokia kenkėjiška programa susidūrėte. Šiame skyriuje rasite informacijos apie programas vagis (angl. ransomware), reklamines programas (angl. adware), pavojingus naršyklės priedus, kenkėjišką antivirusinę įrangą, Trojos arklius ir kitas kibernetines infekcijas. Virusų aprašymuose gausu patarimų, kaip nuo šių grėsmių apsisaugoti ar panaikinti iš jau užkrėsto kompiuterio.

Nepavyksta atpažinti viruso? Šiuolaikiniai virusų kūrėjai imasi priemonių, padedančių paslėpti pavojingus viruso komponentus užkrėsto kompiuterio sistemoje, tad nenuostabu, jog vartotojams dažnai kyla problemų juos šalinant. Šias problemas galima spręsti dviem būdais: susisiekti su Virusai.lt ekspertais skyrelyje “Klausk” arba įsirašyti mūsų rekomenduojamą antivirusinę įrangą ir virusu atsikratyti automatiškai. Į jūsų užduotus klausimus visuomet stengiamės atsakyti kaip galima greičiau, tačiau susisiekus su mumis ne darbo dienomis, atsakymas gali kiek užtrukti. Bet užtikriname, jog padėsime atpažinti jūsų kompiuterį užkrėtusį virusą ir pritaikysime jam tinkamiausią panaikinimo metodą.

Man reikia naujos antišnipinėjimo programos!

Jeigu neturite patirties naikinant virusus ar tiesiog nerandate tam laiko, jums reikia įrankio, kuris galėtų tai padaryti už jus. Tačiau antivirusinių programų yra labai daug ir įvairų, tad gali būti gana sudėtinga išsirinkti tinkamiausią. Greičiausias būdas tai padaryti – pasinaudoti mūsų antišnipinėjimo programų palyginimo lentele, kurioje pateikiame geriausių antivirusinių įrankių technines charakteristikas. Paspaudę nuorodą eilutėje “Apžvalga” galėsite daugiau sužinoti apie jus dominančias programas.

Nemokamus antišnipinėjimo įrankius, kuriuos kompiuterių saugumo ekspertai vertina geriausiai, aptariame nemokamų antišnipinėjimo programų palyginimo lentelėje. Tačiau turime pabrėžti, jog nemokama programinė įranga negarantuoja, jog visi kenkėjiški užkrėsto kompiuterio komponentai bus panaikinti. Pilną mūsų rekomenduojamų anti-šnipinėjimo, antivirusinių ir sistemos optimizavimo produktų sąrašą rasite skyriuje “Programos”.

Kur sužinoti apie virusus daugiau?

Kasdien atrandami vis nauji virusai ar patobulintos senesnių infekcijų versijos, tad Virusai.lt nuolat plečiasi. Kviečiame reguliariai apsilankyti mūsų tinklapyje, kad sužinotumėte svarbiausias kibernetinio saugumo naujienas ir išvengtumėte kenkėjiškų programų savo kompiuteryje. Mūsų komanda neatsilieka nuo virusų pasaulio tendencijų, tad jūs visuomet būsite informuoti apie kylančias grėsmes bei pažeidžiamumus, taip pat turėsite galimybe susipažinti su naujausiais reklaminiais virusais, Trojos arkliais, programomis vagimis, bei kitomis infekcijomis. Iliustruoti virusų prašymai ir šalinimo instrukcijos padės jums lengviau atpažinti ir pašalinti nepageidaujamus kenkėjus iš kompiuterio. Nuolat atnaujinamo skyriaus “Failai” pagalba taip pat galėsite identifikuoti potencialiai pavojingus failus.

Failai
Programos
Palygink