Kas yra explorer.exe? Ar turėčiau tai pašalinti?

explorer.exe – legalus Windows failas, galintis sukelti problemų tam tikrose situacijose 

explorer.exe yra failas skirtas Windows Explorer proceso vykdymui, kuris gali būti surastas visose Windows operacinėse sistemose pradedant nuo Windows 95. Šis failas yra matomas C:\Windows aplankale ir užima nuo 1,0321,292 iki 3,194,368 baitų. explorer.exe failas yra atsakingas už prieigą, kuri leidžia vartotojams prisijungti prie įvairių kompiuterio failų sistemų.

Nors ir įmanoma kontroliuoti kompiuterį be explorer.exe, tačiau, jeigu jo nebūtų, arba jis veiktų netinkamai, tai galėtų sukelti rimtų problemų. Jeigu explorer.exe nustotų veikti, šis procesas gali būti pašalintas arba atnaujintas per Windows Task Manager skiltį. Šis veiksmas yra ganėtinai naudingas, nes jis gali būti panaudotas vietoj kompiuterio perkrovimo, jeigu atsiranda kokių nors trigdžių sistemoje ar atliekant tam tikrus veiksmus.

Tačiau, šis gedimas gali pranešti apie kai ką daug sudėtingesio, reikalaujančio explorer.exe pašalinimo. Internetiniai nusikaltėliai dažnai naudoja šį failą savo kenksmingai veiklai platinti. Tokioje situacije, pagrindinis šio failo tikslas yra įrašyti kenksmingą kompiuterinį virusą arba aktyvuoti jo priedus.

Kai kenksmingas turinys patenka į kompiuterio sistemą, virusas padaro tam tikrus pakeitimus Windos Registry skiltyje. Šie pakeitimai leidžia virusui automatiškai aktyvuotis kiekvieną kartą, kai yra užkraunamas kompiuteris. Taippat, kai kurie kompiuteriniai virusai gali išvengti būti pastebėti antivirusinių programų. Tokioje situacijoje yra rekomenduojama parsisiųsti ir įsirašyti patikimą antivirusinę programą ir paleisti ją aktyvuojant Safe Mode with Networking funkciją.

Jeigu abejojate ar explorer.exe yra virusas, ar legalus procesas, jūs paprasčiausiai turėtumėte perskenuoti sistemą naudodami FortectIntego programą. Jūs turėtumėte ypač sunerimti tuo atveju, jei yra paleistas daugiau nei vienas procesas susijęs su šiuo failu. 

Kenksmingų programų plitimo būdai

Kaip jau minėjome, legalios failų versijos yra įrašomas kartu su jūsų operacine sistema, o kenksmingo tipo failai yra įdiegiami į kompiuterį viruso pagalba. Tokios kenksmingos programos atsiranda kompiuterio sistemoje per keistus el. pašto laiškus, kitas parsisiųstas programas, užkrėstas reklamas ar nuorodas, kurios yra pateiktos nesaugiose internetiniuose puslapiuose.

Neužtenka turėti vien tik apsauginę kompiuterio sistemos programą. Jūs taip pat turite imtis veiksmų norėdami apsaugoti save ir savo kompiuterį. Peržiūrėkite ir atsiminkite šiuos punktus:

  • Kai įrašinėjate nemokamas internetines programas, visuomet pasirinkite Advanced/Custom įrašymo režimą vietoj rekomenduojamo. Tai leis jums pašalinti visus nereikalingus priedus;
  • Venkite atidarinėti laiškus iš nežinomų siuntėjų. Niekada nespauskite ant nuorodų ar failų pridėtų prie neaiškių elektroninių laiškų;
  • Nespauskite ant neaiškių reklamų ir uždarykite nežinomus puslapius, į kurios buvote nukreiptas ne savo noru;
  • Atnaujinkite savo operacinę sistemą ir įvairias programas, kai to yra reikalaujama;
  • Investuokite į patikimą antivirusinę programą;
  • Svarbius failus perkelkite į USB įrenginį.

Palikite explorer.exe failą kompiuteryje, jeigu jis yra legalus ir naudingas 

Jūs turėtumėte pašalinti explorer.exe ir visus jo įdiegtus priedus iš kompiuterio sistemos, nebent šis failas yra visiškai legalus ir naudingas jūsų kompiuteriui. Paprastiems vartotojams gali būti sunku atskirti kenksmingus failus nuo tikrų. Dėl šios priežasties, mes rekomenduojame naudotis FortectIntego norint atpažinti virusą.

Tačiau, jeigu neturite jokios kitos galimybės, apart ištrinti virusą iš savo kompiuterio sistemos patys rankiniu būdu, jūs turėtumėte labai atidžiai ištirti explorer.exe preiš jį pašalindami. Po visko, perkraukite savo kompiuterinį, kad būtumėte tikri, jog visi kenksmingi priedai buvo tinkamai pašalinti.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink