Kas yra utcsvc.exe? Ar turėčiau tai pašalinti?

utcsvc.exe procesas gali slapčia vykdyti kenkėjišką veiklą

Utcsvc.exe yra vykdomasis failas, kurio dėka įvairios programos gali veikti Windows operacinėje sistemoje. Nors šis failas ir priklauso Microsoft kompanijai, dažniausiai ekspertai įspėja apie potencialias jo grėsmes.

VirusTotal analizė nurodo, jog 12 iš 55 patikimiausių antivirusinių sistemų priskiria jį kenksmingų failų kategorijai, o Hybrid Analysis duomenys pateikia net aukštesnius identifikavimo rodiklius. Be to, Emsisoft teigia, jog atrasti net 100 papildomų failų, kurie yra potencialiai susiję su utcsvc.exe ir galimai vykdoma kenkėjiška veikla. Pateikiami duomenys įspėja vartotojus nepasitikėti šiuo failu ir perspėja, jog jis gali būti naudojamas platinti įvairius virusus ir kitas infekcijas.

Šiuo metu dar nėra tiksliai žinomos šio vykdomojo failo paskirtys ar galimybės, tačiau manoma, jog utcsvc.exe gali atlikti:

  • kriptografinio viruso veiklą;
  • užšifruoti ar ištrinti failus iš kompiuterio;
  • įdiegti šnipinėjančias programas;
  • pavogti asmeninę informaciją, kuriai priskiriami kreditinių kortelių duomenys, elektroninės bankininkystes prisijungimų kodai ar kita slapta informacija;
  • įdiegti įvairias kenkėjiškas programas;
  • atskleisti sistemos spragas, kuriomis gali pasinaudoti kibernetiniai sukčiai.

Jei pastebėjote, jog jūsų kompiuteris elgiasi įtartinai, pavyzdžiui, įspėja jus apie galimus virusus, pateikia daugybę nepageidaujamų reklamų ar neatveria jūsų failų, rekomenduojame nedelsiant įjungti užduočių valdymo skydą (angl. Task Manager) ir peržvelgti ar jame nėra vykdomas minėtasis procesas. Jei aptinkate utcsvc.exe failą, yra tikimybė, jog jis sutrikdė jūsų kompiuterio veiklą.

Tačiau prieš pradėdami utcsvc.exe pašalinimą, leiskite peržvelgti failą jūsų apsaugos sistemai ir identifikuoti, ar jis iš tiesų yra kenksmingas. Jei ištrinsite nepavojingą failą, galite neigiamai paveikti savo operacinės sistemos ar kitų programų veiklą.

Turėkite omenyje, kad norėdami saugiai pašalinti utcsvc.exe, turėtumėte įsigyti patikimą antivirusinę aplikaciją. Siūlome pasirinkti FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ar Malwarebytes apsaugos sistemas.

Šis kenkėjiškas vykdomasis failas gali plisti prisidengdamas patikima išvaizda

Nepageidaujamas utcsvc.exe gali plisti kaip klaidinantis failas, programa ar jos atnaujinimas. Todėl dažniausiai vartotojai apsigauna ir savanoriškai jį įdiegia į savo kompiuterius. Šis failas su .exe plėtiniu gali jus pasiekti:

  • kaip elektroninio laiško priedas;
  • nelegaliai įsigyta programa ar failas (pvz. filmas ar audio įrašas);
  • apgaulingas programos atnaujinimas;
  • netikra antivirusinė aplikacija ar kita programa.

Taigi, jei neseniai atvėrėte priedą elektroniniame laiške ar neteisėtai parsisiuntėte failus, turėtumėte įsitikinti, kad neįdiegėte virusų kartu su jais. Norėdami išvengti sukčių atakos, elkitės apgalvotai su turiniu, pasiekiamu internetinėse svetainėse.

Nutraukite utcsvc.exe proceso veiklą naudodami patikimą apsaugos programą

Prieš išjungdami ar pašalindami šį vykdomąjį failą, įsitikinkite jog jis tikrai kenksmingas. Jei esate visiškai įsitikinę, jog tai kenkėjiška programa, nemėginkite pašalinti utcsvc.exe rankiniu būdu. Tikėtina, jog failas priklauso virusui, kuris jau yra įsiskverbęs į jūsų kompiuterį, todėl norėdami užtikrinti savo sistemos saugumą, turite pašalinti visus failus susijusius su nepageidaujama programa.

Mes rekomenduojame pradėti utcsvc.exe pašalinimą įsigyjant profesionalią antivirusinę sistemą. Įdiekite ją, leiskite nuskenuoti jūsų kompiuterio failus ir saugiai atsikratykite viruso.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink