COVID-19. Kaip užtikrinti privatumą ir saugumą internete per karantiną

#LikNamie technologijos – VPN paslauga privataus interneto ryšio užtikrinimui

Coronos viruso pandemija kelia riziką ir interneteInterneto vartotojai gali susidurti su kenkėjais karantino metu platinančiais virusus. Pasaulį sukausčiusi pandemija kiekvieną dieną kelia vis daugiau panikos plintant infekcijai žmonės yra skatinami likti namie. #LikNamie iniciatyva pataria kuo mažiau rodytis viešose erdvėse ir saugiau būti namie, nepaisant to ar prastai jaučiatės ar esate sveiki. Žmonės turėdami daugiau laiko praleisti namuose naudojasi interneto paslaugomis ir praleidžia didelę dalį savo laisvo laiko prie kompiuterio.

Karantinas gali tapti ir gera proga praleisti daugiau laiko su artimaisiais ar peržiūrėti mėgstamo serialo serijas platformose kaip Netflix ar Hulu. Viskas kas susiję su interneto ryšiu ir medžiaga internete, prisijungimais, jūsų duomenimis, gali būti nesaugu. Jūs galite būti nuvestas į kenkėjišką interneto puslapį, parsisiųsti virusą vietoj norimo filmo ar lankytis nesaugiame tinklapyje manydami, kad naudojatės legalia platforma.[1]

Deja tokiu interneto vartotojų aktyvumu naudojasi ir kenkėjiškų programų autoriai bei kibernetiniai sukčiai. Dėl to, kad nusikaltėliai gali imtis įvairių metodų, darbas bei mokymasis nuotoliniu būdu internete tampa pavojingas bei rizikingas. Įvairios platformos kaip Zoom vaizdo konferencijų ir skambučių portalas gali tapti nusikaltėlių taikiniu.[2]

Toks metas visame pasaulyje yra proga pasipelnyti iš žmonių, kurie nesutelkia dėmesio į reikiamas detales ir galimas rizikas. Gerai, kad keičiantis pasaulinei situacijai bei daugėjant kibernetinių virusų, saugumo įrankių kūrėjai ir ekspertai taip pat gerina savo produktus. Net neturint kitos išeities tik likti namie, jūs galite užtikrinti privatumą ir ryšių saugumą su privataus internetio ryšio ir virtualaus tinklo (VPN) įrankiais.

Interneto saugumo įrankiaiGalite rinktis, kurios šalies IP adresą norite naudoti.

Naudokitės VPN paslaugomis, kad metas karantine būtų malonesnis

VPN, virtualus privatus tinklas tai įrankis, naudojamas privačiam ryšiui užtikrinti. Pasitelkus tokią programą ar naršyklės plėtinį galite pasirūpinti interneto saugumu nes VPN paslauga naudojasi nuotoliniais serveriais, prie kurių jungiantis vartotojas gali pakeisti esamą IP adresą į kitą, susietą su kita geografine vieta. Taip vartotojas tampa virtualiai anonimišku ir negali būti identifikuotas nei vyriausybės, nei interneto tiekėjo ar kibernetinių nusikaltėlių. Nebelieka galimybės matyti kas esate ir kur naršote internete kai IP adresas nėra susiejamas su konkrečiu asmeniu.

Jungiantis prie interneto kai naudojamas VPN serveris, jūsų duomenys ir ryšys su internetu yra automatiškai šifruojamas, tad hakeriai ir nusikaltėliai negali pasiekti jūsų įrenginio, tampate saugūs ir atsparūs kibernetinių virusų atakoms. Kalbant apie daug didesnį interneto vartotojų aktyvumą nei paprastai tai žymiai įtakoja ir internetinių sukčių aktyvumą. Dar Kovo mėnesio pradžioje žymiai kilo apgaulingų atakų internete dažnis, virusų kūrėjai naudojasi net pačiu Coronaviruso pavadinimu, kad patrauktų vartotojų dėmesį.[3]

Kadangi karantino metu apsipirkinėjimas vyksta internete, jums privalu žinoti ko imtis, kad netaptumėte bankinių trojanų ar kitokių virusų auka. Jūsų asmeninė informacija, slaptažodžiai, prisijungimai ir net banko duomenys gali būti pasisavinti jums net nepastebint.

VPN įrankiai padeda ir su parsisiuntimo greičiuNaudojantis VPN paslaugomis galite būti tikri, kad interneto greitis bus geresnis.

Tačiau dar viena didelė problema, su kuria susiduria interneto vartotojai yra turinio blokavimas remiantis konkrečia buvimo vieta. Daug šalių turi skirtingus įstatymus ir įvairios valstybės draudžia piliečiams pasiekti konkrečias bazes ar turinį susijusį autorinių teisių apsauga. Kai prisijungiate prie interneto naudodami skirtingus serverius ir keisdami IP adresą, gali pasiekti puslapius, filmus ir kitokią medžiagą, kurios paprastai negalėtumėte matyti būdami savo šalyje. Taip konservatyvių šalių gyventojai gali pasiekti laisvas pasaulio naujienas, kurias vyriausybė yra nusprendusi drausti ir blokuoti.

Privatus interneto ryšys praplečia medijų kanalų pasiūlą #LikNamie karantino metu

Internetiniai portalai ir platformos, kuriose talpinami filmai, televizijos laidos bei serialai siūlo kitokį turinį žmonėms skirtingose pasaulio vietose. Vis tai yra dėl autorinio turinio apsaugojimo nustatymų nes kompanijos neturi pasaulinio lygio leidimų rodyti konkretų filmą ar laidą. tačiau VPN įrankiai leidžia apeiti tokius draudimus.

Platforma fiksuoja jūsų IP adresą ir nusprendžia, kuris turinys yra tinkamas jums, nes buvimo vieta yra aiški. Kai Privataus interneto ryšio įrankiai keičia IP adresą į esantį kitoje pasaulio vietoje, šie draudimai gali būti ignoruojami ir turinys tampa pasiekiamas.

Covid-19. Online safety issues during the quarantine: how to manage your privacy

Taip galite matyti visą turinį Netflix, Amazon Prime Video, Hulu, HBO Go, BBC iPlayer, ir kitose panašiose platformose. Tokie metodai taip pat suteikia galimybę ir pasiekti tokias platformas kaip AppleTV ar Disney Plus, kurios nėra palaikomos visose šalyse. Tereikia prisijungti prie kitos šalies, kurioje norimas turinys yra leistinas, serverio naudojantis PIA aplikacija.

Tokie įrankiai taip pat įtakoja ir parsisiuntimo greitį bei kokybę. Taip pat, piratavimas ir tokio pobūdžio puslapiai yra ne visai legali veikla, kurią galima apeiti naudojantis PIA įrankius. VPN paslaugal leidžia nuslėpti jūsų veiklą internete ir užtikrina anonimiškumą tad jūsų parsisiuntimai išlieka privatūs ir nepasiekiami kitiems.

Pasiekite norimus kanalus naudodamiesi Private Internet Access

Kodėl rinktis Privataus interneto ryšio įrankius?

Private Internet Access yra vienas iš patikimiausių VPN paslauga grįstų įrankių nes tai nėra programa sekanti naudotojų veiklą. Galite būti tikri, kad užtikrinsite visišką privatumą ir saugumą internete, niekas nematys ir nežinos ką veikiate kol naudojatės kompiuteriu. Taip pat tai yra vienas iš paprastesnių įrankių, kuriuo gali naudotis ir neįgudę technologijose asmenys. Aplikacijai reikia tik vieno paspaudimo ir jūsų duomenys bus pradėti šifruoti pasitelkiant reikiamus algoritmus.

PIA įrankisVPN programa reikalauja tik vieno paspaudimo ir ryšys iš karto pradedmas šifruoti.

Naudojantis viena Private Internet Access įrankio prenumerata, galėsite prijungti iki dešimt skirtingų įrenginių, kurie naudosis paslauga vienu metu. Taip užtikrinsite ne tik savo, bet ir artimųjų ar kolegų saugumą ir leisite jiems mėgautis neribotu turiniu internete karantino metu. Tokie įrankiai veikia įvairiose sistemose ir telefonuose, kompiuteriuose, planšetiniuose kompiuteriuose.

Galiausiai, naudodami tokias programas jūsų niekuo nerizikuojate. PIA siūlo mėnesio trukmės bandymo laikotarpį, kurio metu galėsite nuspręsti ar tokia VPN paslauga jums reikalinga. Jei ne, gamintojas gražins jūsų pinigus per kitas trisdešimt dienų jei nebūsite pilnai patenkinti produktu.

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Gabrielė E. Hall yra entuziastinga virusų tyrėja, kuri dirba Virusai.lt portale beveik dešimtmetį.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink