Kas yra smss.exe? Ar turėčiau tai pašalinti?

Pagrindiniai legalaus ir pavojingo Smss.exe failų skirtumai

Smss.exe yra vykdomasis Session Manager Subsystem programos failas. Jį galite suraste savo kompiuteryje jeigu naudojate Microsoft Windows operacinę sistemą. Taigi, šis procesas yra visisškai legalus ir netgi naudingas efektyviam jūsų  kompiuterio darbui.

Vis dėlto, kai kurie kompiuterių virusai gali naudoti smss.exe failo vardą, kad paslėptų savo egzistavimą kompiuteryje. Jeigu pastebėjote kompiuterio veikimo pakitimus, nuolatinius sulėtėjimus ir panašias problemas, patikrinkite jį su atnaujinti antivirusine programa ir įsitikinkite, kad smss.exe nėra susijęs su kokiu nors virusu.

Legali SMSS failo versija paprastai yra saugoma šioje direktorijoje: c:\windows\System32\smss.exe. Failas pradeda savo darbą vos tik vartotojas įjungia savo kompiuterį. To pasekoje, Smss.exe paleidžia kitus du procesus – winlogon.exe ir csrss.exe.

Smss.exe gali sustabdyti sistemos darbą jei winlogon.exe ir csrss.exe procesai neveikia kaip priklauso. Taigi, mes nerekomenduojame stapdyti šių trijų procesų, ypač jei jie yra c:\windows\System32\ direkotorijoje, nes jie yra būtini normaliam sistemos darbui.

Vis dėlto, kaip jau minėjome, jūsų kompiuteris gali būti užkrėstas jei smss.exe failas veikia ne taip kaip turėtų. Virusai, kurie paprastai yra siejami su pavojinga failo versija, yra šie:

 • Employee Watcher,
 • DreamAd,
 • Wowcraft.b,
 • YahLog,
 • Sober.x,
 • Gammiy,
 • MDSA Sentinel X,
 • KillSec.

Jeigu įtariate, kad vienas iš šių virusų galėjo užkrėsti jūsų kompiuterį, nieko nelaukite ir patikrinkite jį su FortectIntego ar kita patikima antivirusine programa. Programa už jus nuspręs ar šis failas yra naudingas sistemai ir ar yra būtinas jo pašalinimas.

Pavojingi failai paprastai plinta skirtingų strategijų pagalba

Pavojingas SMSS failas paprastai yra platinamas naudojant įvairias apgavystes. Jis gali būti pristatytas kaip nemokama programa arba nelegali vartotojo ieškomos programos versija. Be to, vartotojai tokius failus instaliuoja kaip svarbius programų atnaujinimus ar atsisiunčia kaip rekalingus el. laiškų priedus. Vos tik toks failas patenka į sistemą, jis iškart pradeda savo darbą.

Jeigu norite išvengti smss.exe viruso, atkreipkite dėmesį į šiuos patarimus:

 • būkite atsargūs su nemokamomis programomis ir jų atnaujinimais;
 • venkite nelegalių svetainių;
 • nespaudinėkite ant įtarimą keliančių reklamų;
 • dukart patikrinkite siuntėją pries atidarydami įtartiną laišką ir jame esantį priedą. 

Smss.exe viruso pašalinimas

Smss.exe pašalinimui rekomenduojame naudoti FortectIntego programą, kuri automatiškai suras visus su virusu susijusius failus. Neskubėkite trinti šio viruso ranka, nes, kaip jau minėjome pirmoje šios analizės dalyje, šis failas gali būti legalus ir naudingas jūsų kompiuteriui. 

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink