Kaip pašalinti nukerius

parašė Linas Kiguolis - - Atnaujinta | Tipas: Nukeriai

Nukeris – tai kenkėjiška kompiuterinė programa, veikianti panašiai, kaip trojanas. Tokios programos dažniausiai gadina kompiuterius ar juose esančius failus įrašydamos kenkėjiškus komponentus arba pašalindamos svarbius sistemos failus. Tokiu būdu šie virusai siekia paveikti kompiuterio sistemą, neleisti jam funkcionuoti įprastu rėžimu bei visiškai sulėtinti jo veikimą. Kai kurie nukeriai gali sugadinti kompiuterį bei sunaikinti svarbius vartotojo duomenis. Įprastai nukerius naudoja programišiai, siekiantys sugadinti, sulėtinti, perkrauti, išjungti, arba kitaip neigiamai paveikti numatytos aukos kompiuterį. Kai kurie virusai gali ištrinti visus sistemoje esančius failus, formatuoti standųjį diską, arba net sugadinti tam tikras kompiuterio dalis. Tai itin pavojingas kompiuterių virusas, tačiau jie nėra itin paplitę.

Veikla, kurią vykdo į kompiuterį patekęs nukeris:

Aptikti nukerį kompiuteryje yra itin sudėtinga, ypač kol jis būna neveiksnus. Deja, dažniausiai pastebėti nukerį galima tik po to, kai jis baigia kenkti vartotojo kompiuteriui. Nukeris sukelia sistemos nestabilumus, gali netikėtai perkrauti kompiuterį arba priversti jį išsijungti, be to, ištrinti standžiajame diske esančius failus, bei įdiegti į kompiuterį kenkėjiškų programų.

Patekę į kompiuterį, nukeriai gali:

  • Vykdyti įvairius pakeitimus kompiuterio sistemoje. Tokie virusai gali koreguoti Windows registrą, pridėti naujų failų bei kitokių komponentų. Jie taip pat gali deaktyvuoti tam tikras kompiuterio programas ir vietoj jų įrašyti naujas.
  • Sugadinti visą kompiuterio sistemą. Nukeriai gali sugadinti, perrašyti, arba ištrinti įvarius kompiuteryje esančius failus bei operacinei sistemai veikti reikalingus failus bei programas, bei formatuoti standžiuosius diskus.
  • Inicijuoti paskirstytosios aptarnavimo perkrovos (DDoS) bei panašias atakas. Nukeriai gali nesudėtingai sukelti tinklo atakas nuotoliniu būdu ir paveikti numatytąjį kompiuterį.
  • Daryti neigiamą poveikį techninei kompiuterio įrangai. Nukeriai sugeba modifikuoti įvairius kompiuterio nustatymus bei išvalyti CMOS atmintį. Be to, jie sukelia sistemos perkrovimus, išjungia kompiuterį bei priverčia jį “nulūžti” pageidautinu momentu.
  • Nukeris neturi pašalinimo vedlio, todėl pašalinti jo tuo pačiu būdu, kaip šalinate daugybę kompiuterinių programų, nepavyks. Įprastai, šių virusų failai būna pavadinti saugių failų pavadinimais, todėl juos atpažinti ir ištrinti yra itin sunku. Kitaip tariant, šių virusų kūrėjai daro viską, jog į kompiuterį patekęs nukeris jame nepastebėtas išbūtų kuo ilgiau ir padarytų kaip įmanoma daugiau žalos.

Būdai, kuriais nukeriai gali patekti į kompiuterį:

Dažniausiai šios kenkėjiškos programos plinta kartu su kitais pavojingais virusais, pavyzdžiui, kompiuteriniais kirminais, trojanais, ir taip toliau. Į sistemą šie kenkėjai gali patekti pasinaudodami sistemos apsaugos spragomis bei neatnaujintų programų pažeidžiamumais. Kartais tam, jog padarytų žalos, nusikaltėliams užtenka žinoti vartotojo IP adresą. Mažesnė šių virusų dalis į kompiuterį turi būti įdiegta rankiniu būdu.

Štai kokiais būdais nukeriai gali nepastebėtai patekti į kompiuterio sistemą:

  1. Sistemos pažeidžiamumai. Didžioji dalis nukerių patenka į kompiuterio sistemą pasinaudodami operacinės sistemos ar joje įdiegtų programų apsaugos spragomis. Šiems virusams įdiegti, skirtingai nei įprastoms programoms, nereikalingas diegimo vedlys, o vartotojo pritarimo jos taip pat neprašo. Kai kuriuos nukerius sukčiai valdo nuotolinės prieigos būdu, todėl tokiu atveju į kompiuterį įrašomi vos keli kenksmingi failai, o tolimesnę žalingą veiklą inicijuoja juos kontroliuojantis programišius.
  2. Kiti virusai. Nukerius į vartotojo kompiuterį gali įdiegti kiti kompiuteriniai parazitai, tokie kaip trojanai, „backdoor” virusai, kompiuteriniai kirtminai, bei kitokie virusai. Jie taip pat sugeba nepastebėti patekti į kompiuterio sistemą ir sukelti žalos visiems užkrėstu kompiuteriu besinaudojantiems asmenims.

Labiausiai pagarsėję nukerių variantai:

Nukeriai yra palyginti reti kompiuteriniai virusai. Dauguma jų veikia itin panašiai. Žemiau pateikti virusų aprašymai padės geriau suprasti, kaip veikia tipiškas nukeris.

The Click nukeris skirtas įvykdyti paskirstytąją aptarnavimo perkrovos (DDoS) ataką prieš numatytą prie interneto prisijungusį kompiuterį. Tokia ataka priverčia kompiuterį nebereaguoti į vartotojo komandas, arba tiesiog jį perkrauna. To pasekmė – visas vartotojo darbas, kurio jis nespėjo išsaugoti, nueis perniek.

WinNuker gali paveikti programišiaus iš anksto numatytus kompiuterius. Ši kenkėjiška programa taip pat užkrečia kompiuterį per operacinės sistemos apsaugos spragas. Ji tyliai įrašo į kompiuterį virusinius failus ir modifikuoja Windows registrą, tam, jog virusas imtų veikti kaskart įjungus kompiuterį. Šis nukeris priverčia kompiuterį “nulūžti.”

BadLuck, dar žinomas kaip Belnow, yra ypatingai pavojingas nukeris, kurį nuotoliniu būdu valdo jo kūrėjas. Šis virusas gali ištrinti programas, failus, dokumentus, ir kitokias rinkmenas. BadLuck nukeris sugadina Windows registrą ir ištrina CMOS atmintį (tai pavojingas kompiuterio pažeidimas!). Programišius, valdantis šį virusą, aukai gali siųsti įkyrias žinutes bei vykdyti kitokią kenkėjišką veiklą.

Nukerį iš kompiuterio pašalinkite su antivirusine programa:

Nukeriai veikia kaip ir kiti pavojingi virusai, o apie tokius virusus galime pasakyti tiek, jog juos pašalinti savarankiškai gali būti itin sudėtinga, ypač, jei nesate patyręs kompiuterių ekspertas. Tokie virusai slepia savo vykdomuosius bei kitus failus kompiuteryje pavadinę juos saugiais ir įtarimo nekeliančiais pavadinimais. Daugelį nukerių įmanoma aptikti tik su antivirusinėmis programomis, todėl įtarus, jog kompiuteryje veikia nukeris, siūlome skenuoti sistemą su viena iš šių virusus aptinkančių bei šalinančių programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes. Šios programos vertinamos kaip galingos virusų šalinimo priemonės, galinčios aptikti įvairiausius kompiuterinius kenkėjus.

Jei nukerio jums nepavyko pašalinti su nei viena iš pasiūlytų programų, tuomet yra didžiulė tikimybė, jog susidūrėte su patobulinta bei naujausia viruso versija, kurios dar nespėjo užfiksuoti virusų analitikai. Tokiu atveju siūlome susisiekti su jūsų antivirusinės programos kūrėju arba užduoti klausimą mums „Klausk” puslapyje.

Naujausi nukeriai

Informacija buvo atnaujinta: 2016-08-18

Skaityti kitomis kalbomis

Failai
Nukerių pašalinimo programos
Palygink