Netikros antišnipinėjimo programos

parašė Gabrielė E. Hall - - Atnaujinta | Tipas: Netikros antišnipinėjimo programos

Netikros antišnipinėjimo programos

Internete apstu įvairių virusų bei kenksmingų programų. Todėl taip pat galite rinktis iš plataus įvairių apsaugos programų spektro. Prireikia gan nemažai laiko bei finansinių investicijų tam, kad sukurti patikimą, nuo kompiuterinių virusų apsaugančią programą. Atsižvelgiant į vis sudėtingesnių užkratų kiekį virtualioje erdvėje, išmaniųjų technologijų specialistai taip pat turi nepailsdami tobulinti sukurtus įrankius. Apsaugos programos yra skirstomos į:

Tačiau kibernetiniai nusikaltėliai vis atranda naujas strategijas, kaip užkrėsti vartotojų kompiuterius. Vienas iš jau žinomų būdų – netikrų antišnipinėjimo programų platinimas. Jos yra sukurtos legalių programų pagrindu. Tad vartotojai, kurie nesidomi IT naujienomis, gali nepastebėti pagrindinių bruožų, leidžiančių įtarti, kad atsisiųsta programa gali veikiau sukelti daugiau nemalonių padarinių nei atnešti naudos.

Panašios programos reguliariai rodo pranešimus apie aptiktus virusus tam, kad įtikintų vartotojus apie jų veikimą bei gebėjimą susidoroti su virtualiais užkratais. Deja, atlikus bandymus, įrodyta, kad šios tikrųjų apsaugos programų imitacijos tėra tik pigi dekoracija – jos neapsaugos jūsų kompiuterių nuo tikrų virusų bei užsikrėtus, vargu, ar veiksmingai pašalins virusus.

Kaip atskirti netikras antišnipinėjimo programos?

Visų pirma, svarbu atkreipti dėmesį bei suprasti, kad netikros antišnipinėjimo programos – tai ne kompiuteriniai užkratai, kurie patekę į įrenginį pradeda rodyti gąsdinančius pranešimus apie užkrėstą kompiuterį. Nors anksčiau minėtos programos taip pat pateikia klaidingą informaciją, pastarųjų skiriamasis bruožas – nurodytas techninės pagalbos numeris. Kompiuteriniai sukčiai paskambinusiems nurodytu telefono numeriu vartotojams siūlo įsigyti stulbinančius pinigus kainuojančią programinę įrangą tam, kad pašalintų jų pačių sukurtus užkratus.

Kalbant apie netikras antišnipinėjimo programas, jos veikia panašiu principu. Jų kūrėjų tikslas yra įtikinti Interneto vartotojus įsigyti papildomas programas arba pilną nepatikimos antišnipinėjimo programos versiją. Vartotojai, paveikti sukčių apgaulės, ir besiruošiantys įsidiegti minėtąją versiją gali nerasti tokios programos, kadangi jos tiesiog nėra.

Netikra antišnipinėjimo programinė įranga ne tik neapsaugo kompiuterio nuo duomenis užšifruojančių virusų bet taip pat ir nuo naršyklių užgrobėjų. Kartais nėra lengva atskirti tikrą nuo klastotos antišnipinėjimo programos. Kompiuteriniai apgavikai reklamuoja jų produktus legaliose svetainėse. Jie sukuria profesionalumo bei patikimumo įspūdį suteikiantį dizainą, kad patrauktų vartotojų dėmesį. Deja, tokios programos yra visiškai bevertės.

Netikrų antišnipinėjimo programų veikimo principai

Patekusios į įrenginį, programos automatiškai pradeda virusų nuskaitymą. Viena iš jų erzinančių savybių yra tai, kad jos pradeda šią procedūrą kiekvienąkart įjungus kompiuterį. Jei atkreipsite dėmesį, pamatysite, kad nuskaitymas užtrunka žymiau trumpiau, net jei pasirinksite pilną vieno disko ar visos operacinės sistemos nuskaitymo tipą. Kitas netikros antišnipinėjimo programų bruožas – didelis aptiktų užkratų skaičius.

Ar neatrodo įtartina, kad nors programa kiekvieną dieną nuskaito jūsų kompiuterį, ji vis tiek randa šimtus įvairių užkrėstų failų bei nepageidaujamų programų? Šie suklastoti rezultatai bus rodomi tol, kol jūs neįsigysite pilnos atitinkamos programinės įrangos versijos, ar tiesiog nepašalinsite netikros antišnipinėjimo programos iš kompiuterio.

Jei rinksitės pirmąjį būdą, pilna versija praneš, kad visi užkratai buvo sėkmingai pašalinti bei jūsų įrenginys yra tinkamai apsaugotas. Nors, viena vertus, panaši apgaulė nesukelia stiprių sistemos pažeidimų, tačiau netikros antišnipinėjimo programos užima ganėtinai daug vietos kietajame diske. Be to, panašios imitacijos gali trukdyti tikrų antivirusinių bei antišnipinėjimo programų veiklai. Kai kurios iš jų net pateikia rekomendacijas ištrinti esamas antivirusines programas, rodydamos pranešimus apie tarpusavio nesuderinamumą. Taip pat yra žinoma, kad pavienės netikros antišnipinėjimo gali trukdyti vartotojams sėkmingai jas pašalinti.

Netikrų antišnipinėjimo programų plitimo būdai

Nepaisant to, kad galite atsisiųsti nepatikimas antišnipinėjimo programos iš jų oficialių svetainių, dažnai jos plinta nemokamų programų pagalba. Net tokia plačiai žinoma programinė įranga kaip Adobe Reader ar Skype gali jums pasiūlyti įsidiegti nepatikimą programą. Įrašant naujai atsisiųstą programą, vartotojai dažnai pasirenka rekomenduojamus nustatymus ir neatkreipia dėmesio į žemiau varnele pažymėtas bei paruoštas įdiegimui papildomas programas. Tokiu būdu įrašoma ne tik pageidaujama bei ir galimai užkrėsta ar bevertė programinė įranga.

Trečiasis platinimo būdas apima kenksmingas failus bei programas. Jei dažnai siunčiatės failus iš duomenų dalinimosi svetainių, galite kartu įsirašyti ir keletą nereikalingų programą. Netikros antišnipinėjimo programos taip pat gali pasinaudoti įtartinais įdiegimo įrankiais, reklaminiais laiškais bei pranešimais tam, kad patektų į kompiuterį. Tad svarbu atkreipti dėmesį įrašant naujas programas bei vengti įtartinų ar reklaminiais skelbimais perkrautų svetainių.

Kaip išvengti nepatikimų programų?

Vienas iš pagrindinių bei patikimiausių būdų užkirsti kelią nepageidaujamoms programos patekti į įrenginį – peržiūrėti virusų tyrėjų rekomendacijos. Taip pat svarbu pasirūpinti papildoma kompiuterio apsauga. Antivirusinės ir antišnipinėjimo programų rinkinį puikiai papildo tinkama užkarda. Vienas iš jos pagrindinių privalumų – ją galite naudoti su kitomis užkardomis, įskaitant ir Windows operacinės sistemos siūlomą alternatyvą. Jos netrukdo viena kitos veikimui bei sustiprina bendrą sistemos atsparumą kompiuteriniams užkratams.

Skirkite laiko tinkamos, jūsų lūkesčius atitinkančios antišnipinėjimo, antivirusinę programos, ar užkardos paieškoms. Net jei ir neketinate skirti didelių finansinių išteklių, galite išsirinkti optimalią programą, kuri už atitinkamą kainą užtikrins patikimą apsaugą. Taip pat nepamirškite, kad atsargumas naršant internete bei peržiūrint laiškus, gautus iš nežinomų siuntėjų, yra vienas iš svarbiausių veiksnių, apsaugančių nuo netikrų antišnipinėjimo programų ar virusų.

Naujausios programinės įrangos apžvalgos

Informacija buvo atnaujinta: 2016-10-21

Skaityti kitomis kalbomis

Failai
Programos
Palygink