Nelegalios kompiuterio optimizavimo programos
Kompiuterių ekspertai ir kibernetinio saugumo specialistai dažniausiai yra skeptiški kompiuterio optimizavimo programų atžvilgiu. Jie teigia, kad dažniausiai tokios programos yra pinigų ir kompiuterio atminties švaistymas, o jų naudojimas nesuteikia jokio matomo poveikio sistemos darbui. Anot jų, toks pats optimizavimas gali būti pasiektas rankomis ištrynus nereikalingus įrašus, šlamštą, su naršymo istorija susijusius duomenis ir panašią informaciją. Vis dėlto, dažnas kompiuterio vartotojas yra įsitikinęs, jog jis neturi laiko ar tinkamų įgūdžių, kad pats atliktų kompiuterio optimizavimo procedūrą. Tokie vartotojai yra linkę pasitikėti Internete siūlomomis programomis ir jų teikiamomis paslaugomis. Jeigu esate vienas iš tokių asmenų, perspėjame, jog didelė tokios programinės įrangos pasiūla Internete gali jus suklaidinti. Kad išvengtumėte nelegalių kompiuterio optimizavimo programų, atidžiai perskaitykite jums pateiktą informaciją.
Koks yra pagrindinis kompiuterio optimizavimo programų tikslas?
Jeigu jūs nuolat naršote Internete, greičiausiai jau pastebėjote pranešimus apie „itin reikalingą programinę įrangą“, kuri gali paspartinti jūsų kompiuterio darbą, ištrinti iš jo šlamštą, pašalinti klaidas bei eliminuoti kitas problemas. Būtent šiai kategorijai ir priskiriamos kompiuterio optimizavimo programos. Nors jums gali pasirodyti, jog jos yra puiki išeitis siekiant pagerinti kasdienį naudojimąsi kompiuteriu, turime jus įspėti, jog didžioji dalis tokių programų jį „tvarkyti“ pradės tik po to, kai jūs įsigysite oficialią jų versiją. Tik jums yra spręsti, ar tokie veiksmai kaip automatinis šiukšliadėžės ištuštinimas, pasenusių registro įrašų pašalinimas ar talpyklos duomenų ištrynimas yra verti keliasdešimties eurų. Vis dėlto, dalis tokių programų siūlomų paslaugų, pavydžiui atsitiktinai ištrintų dokumentų atkūrimas, gali tapti tikru išsigelbėjimu ne vienam kompiuterio vartotojui. Daugiau apie apie šias optimizavimo programas bei jų funkcijas surasite Kompiuterio optimizavimo programos kategorijoje.
Kuo nelegalios kompiuterio optimizavimo programos skiriasi nuo teisėtų optimizavimo įrankių?
Pagrindinis skirtumas, lyginant legalias kompiuterio optimizavimo programas nuo nelegalių, yra jų veikimo principas. Vis dėlto, tai nėra vienintelis veiksnys, kuris kompiuterių ekspertams leidžia pavadinti programą nelegalia. Kiti veiksniai, padedantys vartotojams atskirti potencialiai pavojingas optimizavimo programas nuo legalių, yra išvardyti žemiau:
- Atsiradimas sistemoje
Teisėti optimizavimo įrankiai kompiuteryje pasirodo tik gavę vartotojo sutikimą. Dažniausiai jie yra atsiunčiami iš oficialių svetainių ar patikimų trečiųjų šalių svetainių, kurios yra sukurtos dalintis programomis ar platinti jas nemokamai.
Nelegalūs kompiuterio optimizavimo įrankiai dažniausiai naudoja gudriai apgalvotas patekimo į kompiuterį schemas. Nors jų kūrėjai nepamiršta investuoti į profesionaliai suprogramuotas interneto svetaines, vargu ar jūs nepastebėsite ženklų, kurie rodo su kokia programa jūs turite reikalų. Dėl to nesąžiningos kompiuterio optimizavimo programos į kompiuterius dažniausiai patenka kartu su kitomis nemokamomis programomis, kaip neprivalomi jų komponentai. Bandydami paslėpti tokius komponentus, kenkėjiškų programų kūrėjai jau būna pažymėję varnelę ties sakiniais, kurie sutinka su jų įrašymu. Kad galėtumėte ją nužymėti, jūs turite pasirinkti Išplėstinį (angl. Advanced) programos įrašymo būdą.
- Veikimo principas
Legalios kompiuterių optimizavimo programos gali būti reguliuojamos pagal vartotojo poreikius: jos gali pradėti darbą tiek automatiškai, tiek ir tam tikru laiko momentu. Profesionalios programos dažniausiai neturi jokios įtakos sklandžiam sistemos darbui, todėl savo kompiuterį vartotojas gali naudoti kaip yra įpratęs. Atminkite, kad šio tipo programos yra skirtos pagerinti kompiuterio darbą, todėl jei pastebėjote bent menkiausius sutrikimus, turėtumėte atidžiai patikrinti savo naudojamą optimizavimo programą.
Netikros kompiuterio optimizavimo programos elgiasi visiškai priešingai. Jos gali keisti sistemos nustatymus ir, siekdamos pradėti savo darbą vos tik yra paleidžiamas kompiuteris, pridėti savo registro įrašus. Paprastai vartotojas negali kontroliuoti šių veiksmų, todėl dažna auka tiesiog prisitaiko prie naujų „taisyklių“. Priklausomai nuo nelegalios optimizavimo programos tipo, ji taip pat gali inicijuoti netikėtus sistemos tikrinimus ir pateikti išgalvotus įspėjimus apie tariamai kritinę kompiuterio būklę. Daugelis taip sukčiaujančių programų reiklauja iš savo aukų įsigyti mokamą jų versiją ir dar kartą patikrinti kompiuterį. Nepaisant jų kainos, šios programos yra bevertės arba net neegzistuojančios, o pagrindinis jų tikslas yra uždirbti savo kūrėjams lengvų pinigų. Taigi, vartotojai, kurie įtaria, jog savo kompiuteriuose turi nelegalią optimizavimo programą, privalo ignoruoti bet kokius jų rodomus pranešimus. Atkreipkite dėmesį ir į tai, jog tokios programos gali taip pat bandyti blokuoti sistemos apsaugai skirtas programas, tokiu būdu užtikrindamos efektyvų savo darbą.
- Programos pašalinimas
Jeigu esate nepatenkintas/a legalios kompiuterio optimizavimo programos darbu arba tiesiog norite ją pakeisti kita, ją galite išinstaliuoti iš savo kompiuterio. Procesas yra identiškas bet kurių kitų legalių programų išinstaliavimo procesui, kurio metu yra pašalinami visi programos failai.
Atsikratyti nelegalių optimizavimo programų nėra lengva. Šios programos dažniausiai yra sukurtos slėptis nuo kompiuterio vartotojų ir blokuoti antivirusines programas, kurios dažniausiai yra naudojamos jų pašalinimui. Vis dėlto, šios programos nėra priskiriamos prie pavojingiausių virusų kategorijų, todėl dažniausiai jas pašalinti galima suradus jų slaptą vietą. Jeigu sekate virusai.lt naujienas, jūs tikrai sužinosite apie naujausias nelegalių kompiuterio optimizavimo įrankių versijas bei lengviausius jų pašalinimo metodus.
Kaip išvengti netikrų kompiuterio optimizavimo įrankių?
Išvengti nelegalių programų, tame tarpe ir netikrų kompiuterio optimizavimo įrankių, nėra itin sunku. Pirmas dalykas, kurį jūs privalote pradėti vykdyti, yra nuolatinis jūsų naudojamos antivirusinės programos atnaujinimas. Beje, jūs taip pat turėtumėte pradėti vengti neteisėtų svetainių, kurios yra gausiai pripildytos reklaminio turinio. Nepamirškite dar vieno patarimo, kuris jau buvo paminėtas aprašant šią kategoriją – jūs turite atidžiai patikrinti programas prieš atsisiųsdamas/a jas į savo kompiuterį. Prieš paspausdami mygtuką „Install“, perskaitykite mūsų aprašymus ir kiekvieną vartotojo atsiliepimą.
Naujausios programinės įrangos apžvalgos
Atsikratyti virusų su Fortect
Nemokama Intego versija
Malwarebytes Anti Malware apžvalga
Informacija buvo atnaujinta: 2016-10-25