Kompiuterio optimizavimo programos

parašė Julija Splinters - - Atnaujinta | Tipas: Kompiuterio optimizavimo programos

Kompiuterio optimizavimo įrankiai yra programos, skirtos spręsti konkrečias sistemos, duomenų saugojimo, ir bendrąsias veiklos klaidas, taip siekiant pagerinti kasdienį kompiuterio darbą. Anot tokių programų gamintojų, jos gali apsaugoti vartotojų privatumą, pagreitinti kompiuterio darbą, padidinti kietojo disko atmintį, nustatyti tam tikras klaidas ir jas eliminuoti bei užtikrinti stabilų kompiuterio veikimą. Vis dėlto, ar jūs tikrai galite pasitikėti tokiais pažadais? Ar tokius sistemos darbo pagerinimus siūlančios programos nėra vien tik jūsų kompiuterio atminties švaistymas?

Žemiau aptarsime pagrindinius kompiuterio optimizavimo programų tipus, jų naudą ir pagrindinius  jų ir antivirusinių programų skirtumus. Taip pat bus išskirtos nelegalios kompiuterio optimizavimo programos, jų buvimo kompiuteryje rizikos ir pagrindiniai principai, kurių pagalba jūs galėsite atpažinti kenksmingus optimizavimo įrankius nuo legalių.

Kompiuterio optimizavimo programų tipai ir jų veikimo principas

Kaip jau minėjome, kompiuterio optimizavimo programų gamintojai teigia galintys išspręsti kiekvieną su jo funkcionavimu susijusią problemą ir užtikrinti sklandų sistemos darbą. Vis dėlto, tokios programos sulaukė nemažai kritikos Internete, kadangi jų veikimo principas vartotojams kelia įvairių klausimų. Populiariausios Google paieškos užklausos rodo, kad žmonės yra įsitikinę, jog dauguma optimizavimo įrankių yra neveiksmingi ir, priešingai nei teigia savo aprašymuose, mažina kompiuterio efektyvumą. Tai nėra visiška tiesa – keletas optimizavimo įrankių tipų buvo pripažinti ne vieno kompiuterių ekspertų kaip itin efektyvios programos, galinčios pasitarnauti žmogaus labui. Šie tipai yra:

  • Programų šalintojai. Ši programinė įranga buvo sukurta siekiant padidinti kompiuterio našumą ir pašalinti iš jo nereikalingus sistemos komponentus. Tokie komponentai gali būti tiek seni ar pažeisti failai, šlamštas, talpyklos duomenys, jūsų naršymo istorija, slapukai, įvairūs dokumentai ir pan. Susidūrę su tokiomis programomis, patyrę kompiuterių vartotojai teigia, jog jų paslaugos yra visiškai nenaudingos, nes paminėtų komponentų pašalinimas gali būti atliekamas ir rankiniu būdu. Vos dėlto, nepatyręs vartotojas, bandydamas pagreitinti savo kompiuterį tokiu būdu, pirmenybę turėtų teikti būtent automatiniam problemos sprendimo būdui. Priešingu atveju, jis gali pabloginti sistemos darbą.
  • Atminties optimizavimo įrankiai. Jei jūs nuolat susiduriate su kietojo disko atminties trūkumu, šio tipo programos gali tapti jūsų geriausiais draugais. Atminties optimizavimas dažniausiai yra susijęs su iš rikiuotės išėjusių sisteminių failų perrūšiavimu, kuris padeda žymiai pagerinti sistemos našumą ir padidinti disko vietą. Žinoma, dažna operacinė sistema turi integruotą defragmentavimo funkciją, bet jei tokios funkcijos jūsų kompiuteryje nėra, jūs visada galite atsisiųsti kitų kompanijų siūlomus atminties optimizavimo įrankius. Vis dėlto, atminkite, kad sukčiai dažnai naudojasi tokių programų vardu bandydami apgauti žmones ir priversti juos atsisiųsti netikras programas. Dėl to jūs privalote jas patikrinti prieš įrašydami į savo kompiuterį.
  • Kompiuterio optimizavimo funkciją turinčios apsaugos programos. Jei jūs pabandytumėte į savo kompiuterį įsirašyti atskirus programų pašalinimui, atminties padidinimui ir kitoms problemoms spręsti skirtus kompiuterio optimizavimo įrankius, greitai susidurtumėte su vietos diske trūkumu. Norėdami to išvengti, programų kūrėjai jau seniai pristatė patobulintas antivirusines programas, kurios rūpinasi ne tik sistemos apsauga, bet ir jos darbo gerinimu. Paprastai tai būna anti-virus arba anti-spyware tipo programos, kurios papildomai siūlo tokias funkcijas kaip atminties optimizavimas. Vis dėlto, kompiuterių specialistai teigia, jog geresnį rezultatą galima pasiekti naudojant antivirusinės programos ir kompiuterio optimizavimo programos junginį.

Kompiuterio optimizavimo programa vs Antivirusinė programa

Kadangi mes jau palietėme kompiuterinio apsaugos temą, privalome aptarti pagrindinius Antivirusinių programų ir Kompiuterio optimizavimo įrankių skirtumus. Iš pirmo žvilgsnio, šios dvi programų rūšys turi daug panašumų: jos abi yra skirtos sumažinti sistemos pažeidžiamumą, apsaugoti ją nuo galimų pažeidimų ir pan.Vis dėlto, kompiuterių optimizavimo programos sulaukia nemažai kritikos, kadangi jos plintai kaip papildomi kitų programų komponentai, užima nemažai vietos, naudoja daug sistemos resursų ir įtakoja jos darbą. Paradoksalu, kad programos, kurios turėtų pagerinti kompiuterio darbą kartais padidina sistemos pažeidžiamumą. Vis dėlto, tuo tarpu kai antivirusinės programos privalo nuolat veikti jūsų užnugaryje, sistemos optimizavimas gali būti atliekamas tik retkarčiais. Tai yra vienas iš būdų išvengti šių dviejų programų laikymo viename kompiuteryje problemų.

Netikros kompiuterio optimizavimo programos

Kad ir kokios naudingos būtų žinomų gamintojų siūlomos kompiuterio optimizavimo programos, dalis tokių programų sulaukė aršios kritikos. Dažniausiai nepasitikėjimą sukelia padirbos optimizavimo programos, kurios siekia išgąsdinti žmones apie jų kompiuteriuose esančias problemas ir išvilioti iš jų pinigus. Tokias programas yra gana sunku atpažinti, kadangi jos turi tiek oficialias Interneto svetaines, tiek ir begalę melagingų atsiliepimų įvairiuose Interneto forumuose. Tikroji jų paskirtis pasimato įdiegus tokias programas į kompiuterį. Paprastai jos iškart informuoja savo auką, kad kompiuterio būklė yra „kritinė“. To pasekoje, tokios programos ragina įsigyti oficialią jų versiją ir pašalinti aptiktas problemas. Bėda yra tame, kad nusipirkęs tokią programą jūs tikrai nepagreitinsite savo kompiuterio – gavusi signamą apie atliktą mokėjimą ji tiesiog sustos rodyti savo megalingus pranešimus. Nors tokios programos nesikėsina į asmeninę žmonių informaciją ar negali pakenkti kompiuteriui, jos turėtų būti pašalintos iš sistemos. Norėdami išvengti tokių melagingų programų, pasistenkite atlikti bent menkiausią tyrimą ir panagrinėti, kas yra sakoma tokios programos vartotojo instrukcijoje arba kaip atrodo jos oficiali svetainė.

Siekiant apibendrinti visą pateiktą informaciją, būtina akcentuoti, jog kompiuterio optimizavimo programos gali padėti jums pagerinti kompiuterio darbą. Vis dėlto, aklas pasitikėjimas tokiomis programomis nėra rekomenduojamas, nes dalis jų gali informuoti jus apie išgalvotas problemas. Taigi, mes siūlome tokias programas rinktis itin atidžiai ir vengti skuboto atsisiuntimo. 

Naujausios programinės įrangos apžvalgos

Informacija buvo atnaujinta: 2016-10-24

Skaityti kitomis kalbomis

Failai
Programos
Palygink