Dar vienas sukčiavimo atvejis Facebook‘e: nemokamų skrydžių bilietų dalybos yra apgavystė

Netikri konkursai nemokamiems skrydžių bilietams laimėti vėl plito socialiniame tinkle Facebook

Facebook'e platinam netikri nemokami skrydžių bilietai

Socialinio tinklo Facebook vartotojai pastaruoju metu turėjo pastebėti pranešimus, kuriuose siūloma dalyvauti loterijoje ir laimėti lėktuvo bilietus.

Tokia galimybė laimėti nemokamus skrydžio bilietus nustebino ne tik socialinio tinklo vartotojus, bet ir „konkurso organizatorius“. Oro linijos „Delta“, „AisAsia“ ir „Emirates“ greitai patvirtino, kad šie konkursai tėra apgavystė.

Panašaus pobūdžio apgavystės pastebimos kiekvienais metais

Žmonių noras išbandyti prekes ar paslaugas nemokamai visuomet sulaukia didelio susidomėjimo. Noras laimėti loterijoje dar labiau išauga, kai prizas suteikia galimybę nemokamai keliauti į pasirinktą pasaulio šalį.

Daugeliu atveju tokio pobūdžio akcijomis tenka nusivilti. Jau ne vienerius metus pastebima, kad apgaulingos nemokamos bilietų dalybos pasirodo vos tik prasidėjus šiltajam metų laikui. Tačiau interneto vartotojų susidomėjimas ir įsitraukimas į šias apgaulingas veiklas vis dar stebina.

Praėjusiais metais panašiu metu internete pasirodė panašus „British Airlines“ konkursas. Vartotojai turėjo pasidalinti suklastoto tinklalapio nuoroda socialiniame tinkle. Nepaisant to, kad pranešime buvo gausu klaidų ir jis akivaizdžiai skyrėsi nuo oficialiojo įmonės tinklalapio, pasidalinamų skaičius buvo itin didelis. Tačiau visos viltys laimėti skrydžio bilietus buvo sudaužytos.

Naujos sukčiavimo taktikos

Šiemet sukčių taikinyje atsidūrė „AirAsia“, „Emirates“ ir „Delta“ oro linijos. Norėdami sudalyvauti loterijoje, Facebook vartotojai turėjo atsakyti į tris klausimus: ar jie yra naudojęsi oro linijų paslaugomis, ar šios paslaugos patenkino jų lūkesčius ir pasidalinti skrydžio įspūdžiais.

Atsakymų patvirtinimas ir mygtuko „Patinka“ paspaudimas yra paskutinis žingsnis, suteikiantis privilegiją dalyvauti loterijoje. Tačiau tai padarę vartotojai yra peradresuojami į kitą domeną, kuriame prašoma įvesti mobiliojo telefono numerį. Šis prašymas gali pasirodyti niekuo įtartinas, kadangi skydžių bendrovės neretai prašo kontaktinių duomenų.

Konkursu susidomėjusių žmonių teigimu, jie taip pat buvo nukreipiami į tinklalapius, kuriuos juos pasitiko gausybė iššokančių pranešimų. Maža to, čia taip pat buvo siūloma įdiegti naršyklės plėtinius, kurie šnipinėja vartotojus ir kėsinasi pavogti asmeninę informaciją.

Visiškai užkirsti kelio kibernetiniams nusikaltimams Facebook‘e neįmanoma

Tokio pobūdžio sukčiavimai pastebimi kiekvienais metais. Šie atvejai palydimi klausimais ir dvejonėmis, kodėl Facebook korporacija nesuranda sprendimo, kaip sustabdyti šios problemos plitimą.

Deja, kibernetiniai nusikaltėliai nesiliauja tobulėti ir rasti vis daugiau gudrybių, kurios padėtų prasmukti pro socialinio tinklo saugumo filtrus.

Tačiau yra ir kita priežastis – patiklūs ir naivūs vartotojai. Socialiniuose tinkluose rengiamus konkursus derėtų vertinti kritiškai. Kai kurioms kompanijoms tiesiog nebūdinga dalinti produktus ar paslaugas nemokamai tik už „Patinka“ mygtuko paspaudimą.

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Julija Splinters yra portalo Virusai.lt naujienų redaktorė. Baigusi anglų kalbos bakalauro studijas, ji nusprendė skirti daugiau laiko savo senam pomėgiui - Japonijos kultūrai - ir pradėjo Rytų Azijos studijas.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Skaityti kitomis kalbomis
Failai
Programos
Palygink