„Is that you“ Facebook viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Sau 2020
„Is that you“ Facebook viruso pašalinimas
Kas yra "Is that you" Facebook virusas?
“Its you” Facebook virusas yra melagingas pranešimas, plintantis per socialinį tinklą, ir naudojamas vartotojų asmeninei informacijai rinkti
"Is that you" Facebook virusas turi daugybę versijų, įskaitant tą, kuri nukreipia vartotoją į neaiškių Video grupę
“Its you” Facebook virusas yra teksto žinutė, pasirodanti socialiniuose tinklalapiuose, kuri skelbia, kad turi informacijos, susijusios su auka. Dažniausiai, vartotojai yra įtikinami paspausti gautą nuorodą, nes vaizdo klipai, nuotraukos ir kita medžiaga atrodo legali, ir siuntėjas atrodo kaip tikras draugas. Tačiau, ši kampanija siekia tiktai įtikinti jus paspausti patiktuką ant VIDEO HO group grupės ir taip pat nuorodą, kuri atrodo kaip officiali nuoroda į YouTube tinklalapį.
Neseniai, 2019 metų gruodį, šis virusas sugrįžo su nauja “It looks like you” Facebook viruso versija. Ji per daug nesiskiria, bet jūs vis tiek turėtumėte laikytis atokiau nuo duotos nuorodos, nes galite arba užsikrėsti kokia nors pavojinga infekcija, arba būti apgauti prisijungti prie savo autentiškos Facebook anketos ir atskleisti savo prisijungimo duomenis, tokius kaip vardas, slaptažodis, ar naudiną finansinę informaciją internetiniams nusikaltėliams.
It’s you Facebook viruso schema primena senesnį “hahaha” Facebook virusą ir kitas Facebook viruso versijas. Žmonės sulaukia pranešimo per Facebook Messenger, kuris susideda iš jų vardo, nuorodos į „vaizdo klipą” ir klausimo „Ar čia tu?”. Dažniausiai atrodo, kad „vaizdo klipo” nuoroda nukreipia į YouTube tinklalapį, bet iš tikrųjų ji pateikia vartotojui melagingą prisijungimo puslapį, siekdama apgauti jus, ir priversti perduoti savo Facebook anketą blogiems žmonėms.
Pavadinimas | “Is that you” Facebook virusas |
---|---|
Tipas | Kompiuterinis virusas |
Simptomai | Rodo žinutę, teigiančią, kad pridėtame vaizdo klipe esate jūs. Melagingas pranešimas pasirodo Facebook Messenger aplikacijoje |
Versija | Facebook virusas, Messenger virusas, Facebook video virusas |
Pavojus | Apgauna žmones ir priverčia juos atskleisti svarbią finansinę informaciją, nukreipia į potencialiai pavojingus puslapius, įrašo užkrėstus (virusinius) priedus |
Plitimas | Šis virusas plinta per Facebook Messenger aplikaciją |
Šalinimas | Ignoruokite „Is that you“ žinutę savo Facebook anketoje ir išvalykite kompiuterį su antivirusine programa, jeigu jūs paspaudėte ant pateiktos nuorodos, kuri turi didelį šansą būti pavojinga. Viruso padaryta žala gali būti sutvarkyta su FortectIntego |
It’s you video virusas yra dar vienas Facebook viruso tipas, platinamas internetinių nusikaltėlių su tikslu pasisavinti žmonių prisijungimo duomenis, ar įdiegti virusą. Šis virusas pirmą kartą buvo aptiktas 2017 metais. Šį kartą, Facebook komanda sutvarkė problemą itin greitai ir sustabdė jos plitimą. Vis dėlto, ši problema nebuvo pilnai pašalinta iki tol, kol dar viena infekcijos banga nepasklido 2019 metų birželį.
Pagrindinė priežastis, kodėl šis socialiniuose tinkluose plintantis melagingas pranešimas yra itin pavojingas, ta kad jis gali siekti išplatinti asmeninę informaciją. Po to, kai vartotojas paspaudžia ant „vaizdo klipo” nuorodos, It’s you Facebook Messenger virusas nukreipia žmogų į netikrą YouTube tinklalapį, ir tada užkrauna puslapį panašų į Messenger prisijungimo. Melagingas pranešimas, klausiantis, ar jūs esate tame vaizdo klipe, neleidžia vartotojui pamatyti vaizdo klipo, nebent his suveda savo anketos prisijungimo informaciją.
“It’s you” Facebook virusas siekia nukreipti vartotojus į užkrėstą puslapį, atskleisti informaciją, susijusią su vartotojų elektroniniu paštu ar socialinių tinklalapių anketomis, ar net įrašyti bet ką. Internetiniai nusikaltėliai prisigalvoja įvairiausių melagingų taktikų, siekdami pasisavinti vertingą informaciją apie vartotoją. Nėra jokios abejonės, kad jūs turėtumėte vengti tokių nukreipimų kaip tik galima labiau.
"Is that you" Facebook melagingas pranešimus bando išvilioti aukų prisijungimo duomenis
Bandydamas apgauti savo aukas, Facebook video of you virusas naudoja melagingus faktus apie informaciją, susijusią su j ūsų giminėmis, artimais žmonėmis. Vis dėlto, viruso platintojai gali apsimesti netgi jūsų artimais draugais are Messenger kontaktais, todėl jūs galite net nepagalvoti antrąkart prieš paspausdamas ant pateiktos nuorodos ar vaizdo klipo.
Tačiau, paspaudimas ant turinio, pateikto “Is that you” Facebook viruso gali nukreipti jus į daugybę nesaugių vietų, tokių kaip:
- komerciniai puslapiai;
- reklamų pilni tinklalapiai;
- remiamas turinys;
- internetiniai puslapiai pripildyti kenksmingo turinio;
- skatinančios pirkti reklamas.
“Is this your video” Facebook virusas neužbaigia savo darbo ties žinute apie kompromituojantį vaizdo įrašą. Kai tik paspaudžiate ant vaizdo klipo, pasirodo forma su prisijungimo informacija, norėdama „padėti” jums prisijungti prie savo Facebook ar elektroninio pašto anketos. Tačiau, tai yra būtent tas momentas, kai informacija, kurią suvedate būna surenkama internetinių nusikaltėlių.
"Is that you" Facebook virusas yra infekcija, kuri pasirodo Facebook platformoje su melagingu pranešimu ir tariamu jūsų vaizdo įrašu
Surinkti prisijungimai ir slaptažodžiai gali būti panaudojami daugybe būdų, įskaitant į jus nukreiptų melagingų pranešimų platinimui ir melagingoms kampanijoms. Tokia informacija kaip slaptažodžiai gali būti panaudojama nukreiptuose turto plėšimuose ir melagingose elektroninio pašto pranešimuose, nes žmonės dažnai naudoja tą patį slaptažodį keliom anketoms. Taip pat, jeigu jūsų Facebook anketa yra komercinė ir prijungta prie jūsų PayPal anketos, internetiniai nusikaltėliai gali lengvai pavogti ir jūsų pinigus.
Vis dėlto, yra ir kitų pavyzdžių, kai internetiniai nusikaltėliai gali pasiekti tokią informaciją ar panaudoti pavogtą/surinktą medžiagą. “Is that you” Facebook virusas yra tik viena iš šių virusų versija.
Būkite atidūs, kad Facebook virusas turi daugybę versijų, kurios siekia surinkti asmeninę informaciją, pavogti finansines detales, ar kokia kitą vertingą medžiagą, surinktą iš aukų. Taip pat, jūs galite būti nukreipti į tinklalapius, pripildytus virusais, ar siūlančiais įsirašyti kokį nors kenksmingą priedą, ar panašų turinį. Kaip jau minėjome, it’s you Facebook virusas rodo padažnėjusią veiklą, todėl būkite pasirengę, ir įspėkite žmones aplink jus.
"Is that you" Facebook virusas atsiranda žinučių skiltyje ir bando apgauti žmones paspausti ant užkrėstų nuorodų
Kiti pavojai susiję su “Is that you” Facebook virusu
Pavojingos nuorodos socialiniuose tinklalapiuose taip pat gali būti naudojamos virusų ir itin pavojingų infekcijų platinimui, todėl prieš spausdami ant nepažįstamų žinučių, kurios neatrodo natūraliai parašytos, paklauskite savo draugo ar pažįstamo, are jis/ji atsiuntė jums tą žinutę. Didžiausia tikimybė, kad jo/jos anketa buvo užkrėsta Facebook virusu, dėl kurio draugams yra automatiškai siuntinėjami melagingi pranešimai.
Jeigu jūs manote, kad jūsų Facebook anketa yra užkrėsta It’s you youtube facebook virusu, jūs turėtumėte tai iškart pranešti Facebook paramos grupei ir pasikeisti savo anketos slaptažodį.
Po to, parsisiųskite profesionalią antivirusinę priemonę, arba atnaujinkite jau turimą, kad galėtumėte perskenuoti visą kompiuterio sistemą. Tai yra vienas greičiausių ir patogiausių būdų “Is that you” Facebook virusui ištrinti. Jeigu virusas sukėlė kažkokių tai problemų jūsų kompiuterio sistemai, mes rekomenduojama naudoti FortectIntego.
Žinutės viruso plitimo būdai yra tie patys
Nors ir ne visada, bet dažniausiai socialinių tinklų naudotojai yra atakuojami melagingomis žinutės iš vieno iš savo kontaktų. Ši infekcija plinta grandinine schema, t.y. žmonės užsikrečia vieni nuo kitų, spausdami ant melagingų nuorodų.
Is this you virusas sukuria žinutes, kurios yra parašytas pagal šią schemą – potencialios aukos vardas, tada žodis „video” susietas su infekuotu puslapiu ir bet kokia šypsenėle. Virusų saugumo ekspertai atrado, kad virusas yra išverstas į įvairiausias kalbas, todėl jeigu aukos vieta yra Italijoje, jis arba ji gaus žinutę, parašytą itališkai.
Norėdami apsaugoti savo socialinės platformos anketą nuo galimos infekcijos, jūs turite laikytis atokiau nuo neaiškių reklamų ir žinių srautų. Neapsigaukite pasiūlymais laimėti Rynair skrydžio bilietus ar iPhone mobiliuosius telefonus už vieną eurą. Žinių pranešimai apie pusiau nuogą moterų su tokiais prierašais kaip „Mergina susigadino gyvenimą per dvi minutes” taip pat yra melagingi, ir gali nukreipti jus į užkrėstus puslapius.
Saugumo ekspertai rekomenuoja varotojams įjungti dviejų faktorių autentifikaciją. Ši parinktis yra patikima apsaugos priemonė, leidžianti išvengti ankentos užgrobimo. Kai šis nustatymas yra įjungtas, kiekvieną kartą, kai kažkas bandytas prisijungti prie jūsų anketos, jūs gausite patvirtinimo žinutę, reikalaujančią įvesti unikalų apsaugos kodą.
Išmokite ištrinti “Is that you” Facebook virusą
“Is that you” Facebook virusas yra pavojinga infekcija, kuri neleidžia jums deramai prisijungti prie savo Facebook anketos, arba bando apgaulės būdu priversti įsirašyti kitą virusą. Dėl šios priežasties, kai tik jūsų draugai jums pranešate, kad jūsų Messenger paskyra siunčia melagingus pranešimus, klausinėdama „Ar čia tu?”, iškart perskenuokite savo kompiuterio sistemą su profesionalia apsaugos programa, tokia kaip SpyHunter 5Combo Cleaner ar Malwarebytes. FortectIntego gali jums padėti ištrinti sugadintus failus.
Be to, nepamirškite pakeisti savoe Facebook slaptažodžio kuo skubiau, kad išvengtumėte asmens tabatybės vagystės ar svarbios informacijos nutekėjimo. Taip pat yra patartina perspėti savo draugus, kad jūsų anketa gali būti nulaužta, ir kad jie neturėtų atidarinėti neaiškių, iš jūsų anketos siunčiamų, žinučių.
“Is that you” viruso pašalinimas taip pat reikalauja artimiau ištirti programų nustatymus Facebook platformoje. Norėdami išjungti kenkėjiškus priedus, jūs turėtumėte sekti šiomis instrukcijomis:
- Prisijunkite prie savo Facebook anketos ir paspauskite ant mažo trikampio savo dešinėje;
- Spauskite Settings, kad atidarytumėte General Account Settings langą;
- Pažvelkite į kairę ir pasirinkite Apps;
- Paspauskite Edit mygtuką ant Apps, Websites and Plugins parinkties;
- Pasirinkite Disable, kad apsaugotumėte savo anketą nuo neautorizuotą prisijungimo prie trečiašalių aplikacijų.
Jums rekomenduojama
Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų
Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai.
Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti.
Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa.
Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas
Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.
Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.
Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa.