Facebook Message viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Rgp 2017 atnaujinimas

Facebook Message viruso pašalinimas

Kas yra Facebook Message virusas?

„Facebook Message“ virusas tęsia kibernetinį terorą prieš kompiuterių vartotojus

"Facebook Message" viruso pavyzdžiai

„Facebook Message“ („Facebook žinutė“) užkratas — tai viena iš „Facebook“ viruso atmainų. Pirmą kartą jis buvo aptiktas 2013-aisias. Ši versija yra sukurta tam, kad įtikintų vartotojus spustelėti ant internetinės nuorodos, kurią tariamai atsiuntė „Facebook“ kontaktinis asmuo.

Nuo minėtųjų metų jau pasirodė keliolika versijų. Ši gerai ištobulinta apgavystės tikslas — užkrėsti vartotojų kompiuterius reklaminėmis programomis. Tikėtina, kad naujausias veriantas gali padėti sudėtingesniajam virusui patekti į sistemą.

Deja, nors šio viruso technika nėra nauja, naujausia versija, deja, sparčiai plinta. Jei gavote žinutę su nuoroda į neaiškų tinklalapį, kuri yra pavadinta „[jūsų vardas“] video“ ir nuotaikos piktograma, tai gali būti naujausio „Facebook Message“ viruso pavyzdys.

Viruso veikimo ypatumai

Atitinkamai nuo jūsų operacinės sistemos, galimi keli skirtingi tolimesni užkrato scenarijai. Jei atversite virusą „Chrome“ naršyklėje, būsite perregistruoti į suklastotą „YouTube“ tinklalapį. Tam, kad siūlomas video įrašas pradėtų rodyti turinį, siūloma įsidiegti neaiškų plėtinį.

Atkreipkite dėmesį, kad plėtinys gali būti pavadintas tokiu pačiu pavadinimu kaip ir bet kokia programa lengvai prieinama „Chrome“ internetinėje parduotuvėje. Taip pat šis naršyklės priedas neturės nei vieno reitingo.

Jei suaktyvinsite nuorodą „Mac“ operacinėje sistemoje, būsite perregistruoti į tinklalapį, siūlantį tariamą programos „Flash Player“ atnaujinimą. Atkreipkite, kad vykdomoji laikmena bus pavadinta kitaip, nurodanti nežinomą video paleidimo programą. Jei atsisiųsite failą, kartu su juo į sistemą pateks keletas kenksmingų programų.

Kol kas nustatyta, kad virusas susijęs su reklamos programomis, pavyzdžiui, DealPly. Nors ši programa yra lengvai prieinama savo oficialioje svetainėje, ji jau ilgą laiką kelia IT ekspertams įtarimų.

Vienas pagrindinių ir daugiausiai problemų keliančių apsektų yra šio viruso polinkis užkrėsti vartotojo paskyrą ir išsiųsti panašią žinutę visiems jo kontaktams. Žinoma, tokiu atveju viruso nuoroda jau turės gavėjo profilio nuotrauką. Jei dažnai bendraujate su „Facebook“ kontaktu panašia forma, įsitikinkite, kad jis ar ji iš tikrųjų siuntė žinutę.

Jei esate linkę smalsauti bei spustelti ant įtartinų nuorodų, nepaisydami eksperto patarimų, atminkite, kad galite užsikrėsti su viruso, kurio pašalinimas ne tik sudėtingas bet ir atima daug laiko. Vienas iš viruso variantų 2016-aisiais plito „Eko“ pavadinimu.

Deja, jis daug pavojingesnis negu įprasta reklamos programos susijusius su Facebook virusu. Jo tikslas – rinkti asmeninę vartotojų informaciją. Tais pačiais metais, vasaros pabaigoje, pasirodė beveik identiška viruso versija. Visais atvejais vartotojai buvo perregistruojami į suklastotą „YouTube“ svetainę. "Facebook Messenger" pranešimų  nuotraukos„Facebook Message“ virusas siekia įtikinti vartotojus spustelti ant nuorodos ir atsisiųsti užkrėstą programą ar apsilankyti užkrėstoje svetainėje.

Taip pat verta prisiminti, kad žymusis „Locky“ virusas taip pat pasinaudojo šio socialinio tinklalapio teikiamais privalumais. Virusas plito vaizdinės piktogramos SVG formatu. Spustelėjus ant nuorodos, vartotojams buvo siūloma įsidiegti užkrėstą „Chrome“ plėtinį. Panašiu būdu veikia ir žymusis „Spora“ virusas.

Jei, vis dėl to, spustelėjote ant nuorodos ir virusas jau išsiuntė žinutę su video nuoroda jūsų kontaktams, svarbu imtis atitinkamų veiksmų. „Facebook“ turi integruotą viruso šalinimo įrankį. Tam, kad atgautumėte paskyrą, jūsų bus prašoma įvykdyti atitinkamus žingsnius ir nuskaityti naršyklę su ‚TrendMicro“ programa. Be jos taip pat rekomenduojame atlikti pilną sistemos nuskaitymą. Tam gali pasitarnauti FortectIntego ar Malwarebytes.

2017 rugpjūčio 25 d. (atnaujinta)

Naujausia viruso atmaina platina „bit.ly“. Toliau virusas veikia tuo pačiu principu: vartotojams išsiunčiamas video “[vartotojo vardas] video“ pavadinimu. Spustelėjus būsite perregistruoti į „Google Docs“ tinklalapį. Jame pamatysite savo video su integruota paskyros nuotrauka. Atsidūrus šiame tinklalapyje, virusas surinks naudingus duomenis apie jūsų naršyklės tipą, naršymo istoriją, operacinę sistemą ir kt.

„Firefox“ bei „Safari“ vartotojai bus perregistruoti į jau minėtą tinklalapį, siūlantį įsidegti netikrą „Flash Player“ atnaujinimą ar įsidiegti įtartiną „Media Player“ programą. Atsisiuntus programą tik suaktyvinsite tolimesnę viruso eigą.

Vartotojai paspartina užkrato veiklą

Deja, dėl kai kurių vartotojų patiklumo, virusas išplito gan sparčiai. Lengviausias būdas juo užsikrėsti, spustelėti ant video nuorodos.

Kol kas nėra žinoma, kur slypi pagrindinis viruso šaltinis. IT ekspertai spėja, kad užkratas pradėjo plisti per užkrėstą „Facebook“ paskyrą. Taip pat tikėtina, kad užkratas gali būti platinamas užkrėstose svetainėse ar programų pagalba. Nėra sudėtinga išvengti viruso, jei įsitikinsite tokių žinučių tikrumu prieš jas spustelėdami.

Taip pat atkreipkite dėmesį, kad tokios žinutės nerodo video piktogramos. Įdedant nuorodą į oficialias svetaines tokiais kaip „YouTube‘ ar „Daily Motion“, visada pasirodo minėta piktograma. Jeigu nuoroda nurodo įtartiną tinklalapį, tai dar vienas perspėjimas nespustelėti ant tokių nuorodų. Taip pat apsaugos programos sumažins tikimybę užsikrėsti tokiu viruso blokuodamos užkratą.

„Facebook pranešimo“ viruso šalinimas

Nesvarbu, ar spustelėjote ant tokios nuorodos ar ne, pravartu nuskaityti sistemą su apsaugos programa. Ji padės ištrinti „Facebook Message“ virusą. Šiais procedūrai galite naudoti FortectIntego ar Malwarebytes ar kitas virusų šalinimo programas.

Taip pat rekomenduotina pakeisti „Facebook“ paskyros slaptažodį. Jei atlikus „Facebook“ techninės pagalbos ekspertų sugeneruotus žingsnius, nepavyksta patekti į sistemą, susisiekite su jais tiesiogiai per „Facebook“ pagalbos centrą. Keli patarimai kaip sukurti patikimą slaptažodį. Susikurkite 12 ženklų frazę, kurioje yra:

  • skaičių
  • didžiųjų ir mažųjų raidžių
  • skyrybos ženklų

Taip nevartokite vardo ar pavardės ar taisyklingos žodžio formos.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis