Facebook Friend Request viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Rgp 2017 atnaujinimas
Facebook Friend Request viruso pašalinimas
Kas yra Facebook Friend Request virusas?
Kas yra Facebook Friend Request virusas?
Facebook Friend Request virusas yra plačiai paplitęs sukčiavimo būdas socialiniuose tinkluose. Socialiniam tinklui „Facebook“ tapus kasdienio gyvenimo dalimi, kibernetiniai nusikaltėliai nusitaikė ir į jo vartotojus.
Virusas sukuria netikras vartotojų paskyras tam naudodamas tikrose „Facebook“ vartotojų paskyrose paskelbtą viešą informaciją. Paprastai jis pasisavina aukos nuotraukas, statuso atnaujinimus ir pan. Taip sukuriama iliuzija, kad naujai sukurta paskyra priklauso tam tikram vartotojui.
kam visa tai daroma? Pasirodo, jog taip sukčiai stengiasi suklaidinti aukos draugus ir išvilioti iš jų pinigus. Įprastai, sukčiai nusiunčia kvietimą draugauti visiems nukentėjusiojo draugams ir vėliau nusiunčia žinutę, kurioje prašoma paskolinti pinigų.
Be to, Facebook Friend Request virusas taip pat gali išsiųsti asmeninę žinutę, kurioje prašoma paspausti įdomią nuorodą. Nedarykite to! Paspaudę ant tokios nuorodos jūs atsidursite galimai pavojingame tinklalapyje. Šiuose puslapiuose gali būti siekiama išgauti jūsų asmeninę informaciją arba užkrėsti jūsų kompiuterį tikru virusu.
Taigi, jeigu jūsų „Facebook“ draugas atsiuntė įtartiną nuorodą, prieš ją atidarydami įsitikinkite, kad tai nėra viruso darbas. Pirmiausia, ką galite padaryti, tai patikrinti draugo profilį – jeigu jis turi dvi vienodai atrodančias anketas, tuomet atsiųsta žinutė greičiausiai yra netikra.
Taip pat tiesiai paklauskite draugo, ar jis jums siuntė kokią nors nuorodą. Įprastai hakeriai ir panašūs nusikaltėliai į tokias žinutes neatrašo, todėl jei nesulaukėte atsakymo, neatidarykite jokios nuorodos ir praneškite asmeniui apie viruso ataką.
Facebook Friend Request virusas taip pat gali skelbti įvairias pavojingas nuorodas ant savo aukos sienos (angl. timeline). Jeigu pastebite, kad jūsų draugai praneša apie pavojingą turinį, kuris buvo paskelbtas be jūsų žinios, būtinai atkreipkite į tai dėmesį. Nespauskite ant jų, nes taip jūs galite užsikrėsti rimtu virusu.
Virusas taip pat gali atblokuoti visus anksčiau užblokuotus jūsų draugus ir netgi pridėti juos į draugų sąrašą. Norėdami to išvengti bei išspręsti visas kitas problemas, susijusias su šia Facebook viruso atmaina, nuskenuokite kompiuterio sistemą su patikima antivirusine programa, pavyzdžiui FortectIntego, kuri padės pašalinti Facebook Friend Request virusą. Pašalinę virusą, ištrinkite melagingas nuorodas nuo savo „Facebook“ paskyros sienos ir pašalinkite visus netikrus draugus iš savo draugų sąrašo.
Kaip plinta šis socialinių tinklų virusas?
Facebook Friend Request virusas plinta per asmenines žinutes. Vartotojai gali gauti klaidinančią žinutę nuo draugo, kurioje siūloma paspausti nuorodą ir pasižiūrėti įdomu vaizdo įrašą ar nuotrauką. Taip pat, virusas gali užkrėsti vartotojus, kai jie spaudžia ar naudojasi įvairiomis įtartinomis aplikacijomis, kadangi neretai jos būna pavojingos.
Kai tik virusas yra aktyvuojamas, jis pradeda siųsti kvietimus draugauti ir priimti šiuos kvietimus iš nepažįstamų asmenų.
Norime perspėti, kad socialinis tinklas „Facebook“ nėra visiškai saugi vieta, todėl turėtumėte imtis tam tikrų priemonių, norėdami apsaugoti save ir savo draugus.
Pirmiausia, draugų sąrašą padarykite privatų, t.y., matomą tik jums. Jeigu draugų sąrašas yra viešas, tuomet nusikaltėliai gali jį matyti ir apsimetę jumis gali lengvai išsiųsti melagingas žinutes jūsų vardu. Taip pat informaciją skelbkite tik savo draugų ratui, o ne viešai. Tai taip pat sutrukdys kibernetiniams nusikaltėliams pasinaudoti jūsų paskelbta informacija. Svarbiausia, niekuomet socialiniuose tinkluose neskelbkite jokios privačios informacijos.
Kaip pašalinti Facebook Friend Request virusą iš kompiuterio?
Jeigu pastebėjote, kad jūsų draugų sąrašas vis pasipildo naujais ir nematytais asmenimis arba pastebite neaiškias nuorodas savo laiko juostoje, turėtumėte įtarti, kad šis socialinių tinklų virusas įsibrovė į jūsų kompiuterį. Kuo skubiau pakeiskite „Facebook“ slaptažodį ir kuo greičiau nuskenuokite kompiuterio sistemą patikima antivirusine programa. Galite pašalinti Facebook Friend Request virusą naudodamiesi FortectIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner.
Jums rekomenduojama
Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų
Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai.
Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti.
Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa.
Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis
Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą.