Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

.aesir viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

.Aesir failo plėtinio virusas – naujasis Locky ransomware šeimos narys

.Aesir failo plėtinio virusas yra dar vienas įrodymas, kad Locky failus užkoduojančio viruso kūrėjai itin mėgsta senovės skandinavų dievus ir mitologiją. Skandinavų mitologijoje Æsir yra pagrindinis panteono dievas. Kibernetiniai nusikaltėliai jau pasisėmė įkvėpimo iš mitologijos ir sukūrė tokius virusus, kaip Thor, Odin, Locky ir Heidmall. Naujasis garsiosios virusų šeimos narys taikosi į maždaug 456 skirtingus failų formatus ir užkoduoja juos naudodamas AES-1024 ir RSA-2048 šifravimo algoritmus. Viruso kūrėjai pasistengė sukurti patobulintą įsibrovimo į kompiuterius ir duomenų užgrobimo strategiją. Aesir virusas naudoja C2 serverį (89.108.73.124/information.cgi, 185.75.46.73/information.cgi, arba 91.211.119.98/information.cgi). Užkoduodamas duomenis virusas pakeičia failų pavadinimus atsitiktine ženklų seka ir įterpia .aesir failo plėtinį vietoje originaliojo. Pabaigęs duomenų šifravimą, virusas sugeneruoja _[atsitiktiniai ženklai]-INSTRUCTION.html išpirkos raštelį ir išsaugo jo kopijas darbalaukyje bei kiekviename aplanke, kuriame yra užkoduotų duomenų. Išpirkos raštelis atidaromas interneto naršyklės pagalba, o jame pateikiamos nuorodos į laisvąją enciklopediją Wikipediją apie RSA ir AES kriptografiją bei išpirkos mokėjimo tinklalapį, instrukcijas kaip parsiųsti Tor naršyklę ir kita su išpirkos mokėjimu susijusi informacija. Galiausiai, Aesir ransomware virusas pakeičia užkrėsto kompiuterio darbalaukio foną juodu paveikslu, kuriame pateikiamas grėsmingas išpirkos reikalaujantis tekstas.

.Aesir failus užkoduojantis virusas užšifruoja failus itin stipriu algoritmu, todėl duomenis galima laikyti prarastais. Kibernetiniai nusikaltėliai siekia, kad nukentėjusieji sumokėtų tam tikrą pinigų sumą ir įsigytų specialų duomenų atkūrimo įrankį. Šis įrankis sukurtas remiantis slaptu atkodavimo kodu, kuris žinomas tik viruso kūrėjams, tad nėra jokio kito būdo atkurti pažeistus failus. Kibernetiniai nusikaltėliai reikalauja pervesti tam tikrą Bitkoinų kiekį ir tuomet jie galės pasinaudoti Locky decrypter įrankiu bei atkurti prarastus duomenis. Jeigu svarstote, ar mokėti išpirką, ar ne, turite žinoti, kad net 20% išpirką sumokėjusių žmonių nebuvo suteikta galimybė pasinaudoti šiuo įrankiu. Nepamirškite, kad viruso kūrėjai yra suinteresuoti tik susižerti krūvą pinigų, o ne atkoduoti duomenis. Tad patariame pasilaikyti pinigus sau ir pašalinti .Aesir virusą be jokių dvejonių su antivirusine programa Reimage Reimage Cleaner .

.Aesir failo plėtinio virusas užkoduoja failus ir reikalauja išpirkos

Viruso plėtros ypatumai

.Aesir failo plėtinio virusas skleidžiamas taikant naujas strategijas. Neseniai buvo pastebėta, kad Nemucod Trojanas platinamas socialiniame tinkle „Facebook“. Virusas siunčiamas asmeninėmis žinutėmis. Nukentėjusieji iš „Facebook“ draugo gauna .svg formato nuotrauką, kurios pavadinimą įprastai sudaro keturi atsitiktiniai skaičiai (pavyzdžiui, 1234.svg). Iš tiesų, tai neįprastas nuotraukos formatas (tradiciniai nuotraukos formatai yra JPG, JPEG arba PNG) ir įgudę kompiuterių naudotojai greičiausiai neužkibs ant šios gudrybės. SVG yra XML vektorinis nuotraukos formatas, kuris leidžia įterpti JavaScript kodą. Kai asmuo paspaudžia šį failą, jis nukreipiamas į tinklalapį, kuris vizualiai panašus į YouTube. Tuomet prašoma įdiegti Chrome plėtinį, kuris leis pasižiūrėti vaizdo įrašą. Jeigu asmuo sutinka tai padaryti, virusas patenka į kompiuterį bei gauna prieiga prie nukentėjusiojo „Facebook“ paskyros ir masiškai išsiunčia tą patį pavojingą failą visam draugų sąrašui. Tuo pačiu metu šis pavojingas plėtinys įdiegia Nemucod, kuris vėliau įdiegia ir paleidžia Aesir virusą.

Locky virusų šeima taip pat plinta ir pavojingų elektroninio pašto šiukšlių (angl. spam) pagalba. Kibernetiniai nusikaltėliai apsimeta elektroninės parduotuvės Amazon atstovais ir atsiunčia informaciją apie siuntinio patvirtinimą. Tokio elektroninio laiško žinutė gali turėti tokį arba panašų pavadinimą: „Your Amazon.com order has dispatched #[bet kokie skaičiai]”. Žinoma, kad pavojingi laiškai siunčiami iš auto-shipping4@amazon.com ir auto-shipping5@amazon.com elektroninių paštų, tačiau manoma, kad jų gali būti ir daugiau. Užkrėstame laiške pridedamas .zip failas, kurio jokiu būdu neatidarykite. Jame besislepiantis viruso užkratas pasisavins visus jūsų asmeninius duomenis akimirksniu.

Kaip pašalinti .Aesir failo plėtinio virusą ir kaip atkurti prarastus duomenis?

.Aesir failo plėtinio virusas nėra vienas vidutinio lygio viruso pavyzdžių. Viruso kūrėjai žino, ką ir kodėl daro, todėl jie be jokios gėdos nusitaikė į niekuo dėtus kompiuterių naudotojus, kurie naršo internete nesitikėdami susidurti su kibernetiniu pavojumi. Tai sudėtingas virusas, tačiau vienokiu ar kitokiu būdu galima atkurti jo užgrobtus failus, tačiau prieš tai turite juo atsikratyti. Patariame pašalinti .Aesir failo plėtinio virusą vos tik jis pasirodys jūsų kompiuteryje. Tai padaryti galite nuskenavę kompiuterio sistemą patikima antivirusine programa, pavyzdžiui, Reimage Reimage Cleaner arba SpyHunter 5Combo Cleaner. Tačiau prieš tai paleiskite kompiuterį Safe Mode with Networking režimu, kadangi virusas gali blokuoti antivirusinę programą. Pašalinę virusą galite atkurti duomenis iš atsarginių kopijų, tačiau jeigu išorinėse laikmenose nesaugote pačių svarbiausių failų, pasinaudokite straipsnio pabaigoje pateiktais alternatyviais duomenų atkūrimo būdais.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage Cleaner Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Reimage Cleaner, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Reimage Cleaner turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Reimage Cleaner pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Reimage Cleaner programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage Cleaner, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis .aesir viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti .aesir naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: .aesir šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite .aesir pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti .aesir naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .aesir pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .aesir sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti .aesir. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Virusų tyrėjai kol kas neturi jokių gerų žinių, kadangi šįkart kibernetiniai nusikaltėliai, atsakingi už grėsmingąją Locky šeimą, nepaliko jokių programavimo spragų. Tad nėra didelių vilčių, kad pavyks sukurti duomenų atkūrimo įrankį, tačiau tai nereiškia, kad turite suskubti pervesti išpirką sukčiams. Pašalinę .Aesir failo plėtinio virusą iš kompiuterio, pamėginkite atkurti bent jau dalį duomenų alternatyviais būdais. Be to, jeigu turite atsargines duomenų kopijas, visus duomenis galite atkurti itin paprastai.

Jei .aesir užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro įrankis

Šis įrankis gali padėti atkurti Aesir viruso pažeistus duomenis. Programa galbūt neatkoduos visų užkoduotų duomenų, tačiau bent jau dalį jų tikrai sugrąžins. Ateityje nepamirškite, kad reguliariai daryti atsargines duomenų kopijas yra itin svarbu, kadangi šiuo metu failus užkoduojančių virusų plėtra yra itin aktyvi.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus .aesir viruso;
 • Atkurkite juos.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .aesir prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner , SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-aesir-file-extension-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie .aesir file extension virus