JS.Nemucod šalinimas (Papildytas vadovas)
JS.Nemucod pašalinimas
Kas yra JS.Nemucod?
Ką aš privalau žinoti apie JS.Nemucod virusą?
Nemucod arba JS.Nemucod yra trojos arklys, kuris gali patekti į jūsų kompiuterį nepastebėtas. Dėl jo techninių ypatybių, įprasta antivirusinė program gali jo ir nepastebėti. Kaip ir daugelis kitų trojanų, šis virusas į kompiuterį dažniausiai patenka užkrėstų failų pagalba, kurie yra pristatomi kaip nemokamos legalių programų kopijos. Taip pat šie kenkėjai plinta elektroniniais laiškais. Tikėtina, kad Nemucod virusas pateko į Jūsų kompiuterį per el. laiško priedą, kuriame buvo paslėptas JavaScript kodas naudojamas šio viruso įgalinimui.
JS.Nemucod tap pat yra žinomas kaip TrojanDownloader bei JS/Nemucod.H. Pastebėjus vieną iš šių virusų sistemoje, Interneto vartotojai turėtų būti itin atsargūs. Jei Trojos arklys patenka į kompiuterį, jis sukelia ištisą eilę nepageidaujamų padarinių: sunaikinami svarbūs sisteminiai failai, nutekinami asmeniniai duomenys, įdiegiamos kitos kenkėjiškos programos. Vienos iš JS.Nemucod platinamų virusų – ransomware tipo programos, tokios kaip TeslaCrypt, Crypted bei Locky virusas. Jei jums dar neteko susidurti su ransomware kategorijai priklausančiais virusais, Jums labai pasisekė. Jie geba prasmukti pro antivirusinių programų apsaugą nepastebėti, bei surasti ir užblokuoti asmeninius aukos failus. Kaip jau supratote, tai tik pati pradžia. Norint gauti užkoduotus failus, teks sumokėti nei daug nei mažai – nuo kelių šimtų iki poros tūkstančių dolerių, atsižvelgiant į viruso tipą. Be to, dažniausiai šie virusai paskelbia laiko limitą, per kurį jų auka turi sumokėti reikalaujamą išpirką.
Kaip atpažinti, kad Jūsų kompiuterį užkrėtė JS.Nemucod?
Štai keli pagrindiniai bruožai, kurie turėtų priversti jus sunerimti:
- sulėtėję operacinės sistemos procesai;
- užblokuoti jums svarbūs failai;
- programos neatsidaro ar „užlūžta“ bandant jas atidaryti;
- jūsų darbas pertraukiamas erzinančių reklamų bei pranešimų.
JS.Nemucod plitimo būdai:
Kitaip nei įprasti virusai, trojanai praslysta į sistemą per kitas programas ar failus. Kitaip tariant, jie keliauja per e. laiškus ar žinutes socialiniuose tinklalapiuose, P2P (angl. „peer-to peer“) platformas, ar per internetines nuorodas. Dažniausiai tokie virusai plinta per asmeninius e. laiškus. Kibernetiniai įsilaužėliai platina tariamai valstybinėms institucijoms priklausančius pranešimus (pvz. šaukimus į teismą, sąskaitas ir pan.), todėl jie sugeba apgauti ne vieną kompiuterio vartotoją.
Ar įmanoma pašalinti JS.Nemucod iš kompiuterio?
Atsižvelgiant į šio viruso sudėtingą sandarą bei klastingą veikimo principą, klystate, jei manote, kad trojaną pašalinsite įprastiniu būdu. Žinoma, jei užsiimate programavimu, tai – įmanoma, tačiau jei esate įprastas vartotojas, galite sugaišti visą amžinybę, nesėkmingai ieškodamas Trojos arklio. Todėl išmintingiausia – atsisiųsti FortectIntego ir leisti šiai programai patikrinti jūsų kompiuterį. Kitaip nei įprastos antivirusinės programos, anti-malware apsaugos programos aptinka trojanus, kompiuterius virusus, bei kitus panašius kenkėjus bei juos visiškai sunaikina. Ši programa ateityje pasitarnaus užtikrinant Jūsų apsaugą naršant internet bei blokuojant virusų atakas.
Jums rekomenduojama
Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu
Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.
Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.
Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas
Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.
Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.
Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa.