Sudėtingumo skalė:  
  (98/100)

Thor viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Dar vienas Locky pasekėjas – Thor virusas

Panašu, kad Locky virusas auga kiekvieną dieną – tik ką pasirodęs Thor virusas yra naujoji jo versija. Ši viruso versija šiek tiek skiriasi nuo kitų Locky variantų. Priešingai nei Locky, po failų užkodavimo jis palieka _WHAT_is.html ir _WHAT_is.bmp failus. Aukos duomenų šifravimui virusas naudoja kombinuotą RSA ir AES algoritmą, kuris pažeidžia kiekvieno failo struktūrą, pakeičia pavadinimą ir prideda .thor failo plėtinį. Virusas yra sukurtas taip, kad sugebėtų surasti ir užkoduoti daugiau nei 400 skirtingų failų, tad tikimybė yra maža, kad po atakos kompiuteryje liks bent vienas nepažeistas dokumentas ar nuotrauka. Šis virusas buvo pastebėtas iš karto pasirodžius .perl failo plėtinio virusui, kuris yra taip pat susijęs su Locky, Zepto, Odin ir Bart virusais.

Thor viruso tikslas – sugadinti kompiuteryje esančius duomenis ir priversti nukentėjusiuosius mokėti išpirką. Virusas prašo maždaug 0.5 Bitkoinų, o tai yra šiek tiek daugiau nei 300 eurų. Thor virusas palieka išpirkos raštelius, kuriuose paaiškina, kaip parsisiųsti Tor naršyklę, kuri reikalinga pasiekti išpirkos mokėjimo tinklalapį. Mokėjimo puslapyje vartotojai turi įvesti savo asmeninį ID numerį, kuris nurodytas išpirkos raštelyje, arba įvesti užkoduoto failo pavadinimą. Jeigu virusas užkodavo jūsų duomenis, tuomet turite du pasirinkimus – siųsti pinigus kibernetiniams nusikaltėliams ir laukti, kada jie duos failų atkodavimo įrankį (o tai nutinka retai!), arba pašalinti Thor virusą naudojant antivirusinę programą ir atkurti failus iš atsarginių kopijų. Jeigu neturite atsarginių kopijų, atkurti failus gali būti neįmanoma, tačiau siūlome išbandyti straipsnio pabaigoje pateiktus alternatyvius duomenų atkodavimo būdus. Jeigu jūsų kompiuteryje nėra įdiegtos antivirusinės programos, rekomenduojame savo kompiuterio apsaugą patikėti Reimage.

Išpirkos raštelio fragmentas, kurį pateikia Thor virusas

Kaip šis virusas plinta?

Kiekviena Locky viruso versija naudoja panašius įsibrovimo į kompiuterį metodus. Vieni jų patenka užkrėstų elektroninių laiškų pagalba, kiti – ieško kompiuterio saugumo spragų ir jomis naudojasi, treti plinta užkrėstų reklamų (angl. malware-laden ads) pagalba. Įprastai Thor ransomware virusas keliauja kaip .vbs, .dll, .zip, .js, .hta ar .doc failas, o šiuos failus atidarę vartotojai aktyvuoja ir įsileidžia virusą. Iš tiesų toks jų poelgis nieko nestebina, kadangi užkrėstas dokumentas atrodo neįtartinas ir visiškai saugus. Kaip jau minėjome anksčiau, nereikia nuvertini viruso daromos žalos, nebent turite atsargines duomenų kopijas, kurias saugote išorinėse laikmenose. Tačiau prieš galvodami apie duomenų atkūrimą turite pašalinti Thor virusą iš kompiuterio.

Thor viruso pašalinimas

Jeigu jūsų kompiuteris buvo užgrobtas, turite kuo skubiau pašalinti Thor virusą ir užtikrinti kompiuterio saugumą įdiegiant patikimą antivirusinę programą. Jeigu neturite atsarginių duomenų kopijų, jūs praktiškai neturite jokio pasirinkimo, nebent esate pasiryžę mokėti išpirką. Nepamirškite, kad mokėdami išpirką rizikuojate prarasti pinigus lygiai taip pat kaip netekote savo duomenų. Thor pašalinimas turi būti atliekamas pasitelkiant antivirusinę programą, tačiau pirmiau turite perkrauti kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą. Viruso pašalinimui rekomenduojame naudoti vieną šių antivirusinių programų: Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Thor viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Thor naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Thor šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Thor pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Thor naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Thor pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Thor sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Thor. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Pašalinę virusą, galite atkurti pažeistus failus iš atsarginių duomenų kopijų. Jums reikia prijungti išorinę laikmeną, kurioje saugote failus, ir juos perkelti į kompiuterį. Jeigu atsarginių kopijų neturite, pamėginti atkurti duomenis alternatyviais duomenų atkūrimo būdais:

Jei Thor užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Duomenų atkūrimas su Data Recovery Pro

Data Recovery Pro įrankis gali padėti atkurti duomenis, kuriuos užšifravo Thor virusas. Norėdami pasinaudoti šiuo failų atkūrimo metodu, sekite žemiau pateiktus žingsnius:

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Thor viruso;
 • Atkurkite juos.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Thor prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-thor-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Thor ransomware virus