Sudėtingumo skalė:  
  (98/100)

Thor viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Dar vienas Locky pasekėjas – Thor virusas

Panašu, kad Locky virusas auga kiekvieną dieną – tik ką pasirodęs Thor virusas yra naujoji jo versija. Ši viruso versija šiek tiek skiriasi nuo kitų Locky variantų. Priešingai nei Locky, po failų užkodavimo jis palieka _WHAT_is.html ir _WHAT_is.bmp failus. Aukos duomenų šifravimui virusas naudoja kombinuotą RSA ir AES algoritmą, kuris pažeidžia kiekvieno failo struktūrą, pakeičia pavadinimą ir prideda .thor failo plėtinį. Virusas yra sukurtas taip, kad sugebėtų surasti ir užkoduoti daugiau nei 400 skirtingų failų, tad tikimybė yra maža, kad po atakos kompiuteryje liks bent vienas nepažeistas dokumentas ar nuotrauka. Šis virusas buvo pastebėtas iš karto pasirodžius .perl failo plėtinio virusui, kuris yra taip pat susijęs su Locky, Zepto, Odin ir Bart virusais.

Thor viruso tikslas – sugadinti kompiuteryje esančius duomenis ir priversti nukentėjusiuosius mokėti išpirką. Virusas prašo maždaug 0.5 Bitkoinų, o tai yra šiek tiek daugiau nei 300 eurų. Thor virusas palieka išpirkos raštelius, kuriuose paaiškina, kaip parsisiųsti Tor naršyklę, kuri reikalinga pasiekti išpirkos mokėjimo tinklalapį. Mokėjimo puslapyje vartotojai turi įvesti savo asmeninį ID numerį, kuris nurodytas išpirkos raštelyje, arba įvesti užkoduoto failo pavadinimą. Jeigu virusas užkodavo jūsų duomenis, tuomet turite du pasirinkimus – siųsti pinigus kibernetiniams nusikaltėliams ir laukti, kada jie duos failų atkodavimo įrankį (o tai nutinka retai!), arba pašalinti Thor virusą naudojant antivirusinę programą ir atkurti failus iš atsarginių kopijų. Jeigu neturite atsarginių kopijų, atkurti failus gali būti neįmanoma, tačiau siūlome išbandyti straipsnio pabaigoje pateiktus alternatyvius duomenų atkodavimo būdus. Jeigu jūsų kompiuteryje nėra įdiegtos antivirusinės programos, rekomenduojame savo kompiuterio apsaugą patikėti Reimage Reimage Cleaner Intego.

Išpirkos raštelio fragmentas, kurį pateikia Thor virusas

Kaip šis virusas plinta?

Kiekviena Locky viruso versija naudoja panašius įsibrovimo į kompiuterį metodus. Vieni jų patenka užkrėstų elektroninių laiškų pagalba, kiti – ieško kompiuterio saugumo spragų ir jomis naudojasi, treti plinta užkrėstų reklamų (angl. malware-laden ads) pagalba. Įprastai Thor ransomware virusas keliauja kaip .vbs, .dll, .zip, .js, .hta ar .doc failas, o šiuos failus atidarę vartotojai aktyvuoja ir įsileidžia virusą. Iš tiesų toks jų poelgis nieko nestebina, kadangi užkrėstas dokumentas atrodo neįtartinas ir visiškai saugus. Kaip jau minėjome anksčiau, nereikia nuvertini viruso daromos žalos, nebent turite atsargines duomenų kopijas, kurias saugote išorinėse laikmenose. Tačiau prieš galvodami apie duomenų atkūrimą turite pašalinti Thor virusą iš kompiuterio.

Thor viruso pašalinimas

Jeigu jūsų kompiuteris buvo užgrobtas, turite kuo skubiau pašalinti Thor virusą ir užtikrinti kompiuterio saugumą įdiegiant patikimą antivirusinę programą. Jeigu neturite atsarginių duomenų kopijų, jūs praktiškai neturite jokio pasirinkimo, nebent esate pasiryžę mokėti išpirką. Nepamirškite, kad mokėdami išpirką rizikuojate prarasti pinigus lygiai taip pat kaip netekote savo duomenų. Thor pašalinimas turi būti atliekamas pasitelkiant antivirusinę programą, tačiau pirmiau turite perkrauti kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą. Viruso pašalinimui rekomenduojame naudoti vieną šių antivirusinių programų: Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Thor viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Thor naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Thor šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Thor pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Thor naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Thor pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Thor sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Thor. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Pašalinę virusą, galite atkurti pažeistus failus iš atsarginių duomenų kopijų. Jums reikia prijungti išorinę laikmeną, kurioje saugote failus, ir juos perkelti į kompiuterį. Jeigu atsarginių kopijų neturite, pamėginti atkurti duomenis alternatyviais duomenų atkūrimo būdais:

Jei Thor užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Duomenų atkūrimas su Data Recovery Pro

Data Recovery Pro įrankis gali padėti atkurti duomenis, kuriuos užšifravo Thor virusas. Norėdami pasinaudoti šiuo failų atkūrimo metodu, sekite žemiau pateiktus žingsnius:

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Thor viruso;
 • Atkurkite juos.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Thor prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-thor-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Thor ransomware virus