Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Onion viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Geg 2017

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Ransomware

Onion virusas sugrįžta: aptiktos naujos versijos

Onion yra duomenis šifruojančių virusų grupei priklausantis parazitas, kuris užrakina asmeninius aukų dokumentus ir suteikia vos 72 valandas pareikšti į juos teisę, sumokant išpirką. Komunikacijai su aukomis, nusikaltėliai naudoja elektroninio pašto adresą ttk@ruggedinbox.com. Įdomu tai, jog virusų ekspertai iš pradžių Onion siejo su Cryptolocker ir Dharma virusų šeimomis, nors vėliau pasirodžiusi .onion viruso versija sukėlė naujų spėlionių audrą. Žvelgiant iš retrospektyvos, Onion pradėjo kurstyti ekspertų susidomėjimą dar 2014 metais, kuomet programos kūrėjai ėmė naudoti TOR tinklą viruso Command & Control serveriui užmaskuoti. Tuo metu, tai buvo visiška naujovė. Su laiku, Onion plėtra kiek aprimo, tačiau tikrai ne ilgam. Palyginus neseniai, virusas buvo vėl pastebėtas plintantis tinkle nauju būdu. Kol kas, ši viruso versija nėra plačiai ištirta, todėl ieškoti virusą efektyviai nukenksminančios ir duomenis atkuriančios programos dar kiek ankstoka. Kalbėti apie duomenų atgavimą be specialių įrankių turbūt nė neverta — programišiai tikrai nieko neatiduos dykai. Todėl, vienintelė išeitis — Onion šalinimas iš kompiuterio. Tam galite naudoti Reimage Reimage Cleaner Intego ar Malwarebytes antivirusines programas.

Onion ransomware

Duomenis, į kuriuos taikosi Onion neabejotinai yra populiarūs ir dažnai naudojami failų tipai tokie kaip PDF, XLS, PPT, DOCT, TXT, JPEG, JPEG ar JS. Šiuos failus virusas užkoduoja galingu RSA-21024 algoritmu, kuris pasirūpina jų neprieinamumu. Be to, baigęs kompiuterio šifravimą, Onion kompiuteryje patalpina du papildomus dokumentus MW_ IN FILES.txt arba KK_ IN YOUR DOCUMENTS.txt. Šių failų kopijos taip pat atsiranda kiekviename viruso paveiktame kompiuterio aplanke. Dokumentuose informuojama, kaip pasiekti To2Web tinklą, kaip įsigyti išpirkai sumokėti reikalingus 3 Bitcoin’us (apie 3754.12 dolerių) ir kaip juos perversti į reikiamą Bitcoin sąskaitą. Įvykdę minėtus žingsnius, aukos gauna unikalius identifikacijos kodus, su kuriais gali kreiptis į nusikaltėlius dėl duomenų atkodavimo rakto. Iš tiesų, daugeliu atvejų, duomenys nebūna atgaunami, o bendradarbiavimas su nusikaltėliais atneša dar daugiau žalos. Atminkite, jog jų siūlomas Onion Decrypter įrankis gali pakenkti jūsų kompiuteriui ir negrįžtamai pakenkti jūsų duomenims.

Onion ransomwareOnion virusas

Viruso platinimo būdai

Kaip ir daugelis ransomware tipo virusų, Onion platinamas naudojantis programinės įrangos spragomis, elektroninio šlamšto ar nelegalių internetinių svetainių pagalba ir panašiai. Naujausiais duomenimis, virusas pagrinde platinamas kaip elektroninių laiškų priedas ir į kompiuterius atsisiunčiamas ZIP failo formatu. Tokios žinutės į elektroninį paštą atkeliauja prisidengę autoritetingų organizacijų ar įmonių vardu, kurios kenkėjišką programą pristato kaip svarbias sąskaitas, mokesčių informaciją ar panašius dokumentus. Kad išliktumėte saugūs tokiose situacijose, pirmiausia įvertinkite gauto laiško ir jo siuntėjo patikimumą. Taip pat, venkite lankytis nelegaliose interneto svetainėse ir laikykitės atokiau nuo iššokančių reklamų bei pranešimų, siūlančių atnaujinti Java, Flash Player, Media Player ar kitą programinę įrangą. Taip pat pavojingos duomenų dalijimosi platformos, ypač torrent ir pan. Norėdami sumažinti tikimybę virusu užsikrėst, turėtumėte pasirūpinti patikima kompiuterio apsauga.

Onion viruso šalinimas

Nors Onion virusas yra pavojinga ir įprastam namų vartotojui gąsdinančiai atrodanti programa, pastebėjus ją kompiuteryje svarbu imtis veiksmų ir pašalinti Onion kaip įmanoma greičiau. Greitam viruso šalinimui puikiai pravers automatiniai sistemos skenavimo įrankiai. Nenustebkite — kol virusas kompiuteryje, sistema gali veikti ne visiškai sklandžiai. Gali atsitikti taip, jog iš pirmo karto jums nepavyks paleisti automatinio sistemos skenavimo, todėl straipsnio apačioje rasite patarimų, kai šią kliūtį apeiti.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Onion viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Onion naudojant Safe Mode with Networking

Sekite žemiau nurodytus žingsnius, kad aktyvuotumėte Safe Mode with Networking rėžimą. Tokiu būdu turėtumėte atgaut prieigą prie pagrindinių kompiuterio funkcijų ir paleisti sistemos skenavimą antivirusine programa.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Onion šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Onion pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Onion naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Onion pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Onion sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Onion. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Onion užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro būdas

Data Recovery Pro yra vienas iš duomenų atgavimo sprendimų. Paskirtį šiai programai rasite ir atsikračius virusu: Data Recovery Pro puikiai tiks pažeistų ar netyčia ištrintų duomenų atkūrimui. 

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Onion viruso;
 • Atkurkite juos.

Pasinaudokite ShadowExplorer siūlomu duomenų atgavimo būdu

Tikėtina, jog kai kurios Onion viruso versijos palieka atsargines duomenų kopijas, taip vadinamas Volume Shadow Copies, užkrėstuose kompiuteriuose. Tokiu atveju, galite naudoti ShadowExplorer ir bandyti duomenis atkurti. 

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Onion Decrypter: nemokamas duomenų atkodavimo įrankis

Ekspertų teigimų Onion yra susijęs su Dharma virusu, todėl tikėtina, jog jums gali pavykti atkurti duomenis Dharma Decryptor įrankio pagalba. Tačiau atminkite — nėra jokių garantijų, jog šis procesas bus sėkmingas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Onion prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-onion-ransomware.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Onion ransomware