Sudėtingumo skalė:  
  (93/100)

Cezar viruso šalinimas (Viruso pašalinimo vadovas) - Rgp 2017 atnaujinimas

parašė Linas Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

„Cezar“ virusas – naujasis „Dharma“ variantas – negailestingai užkoduoja failus

Cezar viruso pranešimas

„Cezar“ veikia kaip vienas „Dharma“ virusų šeimos užkratas. Pastarieji failus koduojantys virusai jau ilgą laiką esti kibernetinėje erdvėje.

Deja, vis pasirodo naujų versijų, nors, laimei, keletai versijų jau yra sukurtos failus atkoduojančios programos. Po to kai virusas patenka į sistemą, jis užkoduoja svarbius failus bei prideda .cezar arba .cesar failo plėtinį. Taip pat aptikta atmainų, kurios prideda ir .id-.[JasonStewem@aolonline.top].cesar ar .id-.[btc2017@india.com].cesar plėtinius.

Po kurio laiko užkratas taip pat palieka failą su detalesnėmis instrukcijomis kaip atgauti užblokuotus duomenis. Jei kyla techninių nesklandumų, viruso kūrėjai pateikia gladius_rectus@aol.com adresą susisiekimui.

Jei šis užkratas taip pat pateko į jūsų sistemą, siūlome įsidiegti virusų šalinimo programą. Ji padės aptikti visus su užkratus susijusius failus ir pašalinti „Cezar“ užkratą. Galite taip pat naudoti ReimageIntego ar Malwarebytes. Siūlome neatidėlioti „Cezar“ šalinimo, kadangi kuo ilgiau virusas išliks sistemoje, tuo daugiau žalos gali pridaryti.

Tam, kad sumažintumėte papildomų virusų patekimo į sistemą galimybę rekomenduojame automatinį šalinimo būdą. Bandymai ištrinti virusą įprastuoju būdu gali sukelti kritinių sistemos pažeidimų. „Cezar“ viruso pavyzdys„Cezar“ virusas prideda kelių tipų plėtinius. Kai kuriose iš jų taip pat pateikiami paveikto vartotojo identifikacinis kodas ir kompiuterinių įsilaužėlių el. pašto adresas.

Platinimo strategijos nesikeičia

„Dharma“ viruso atmainos, įskaitant ir „Cezar“ užkratą, dažniausiai plinta įprastais šiais virusų grupei būdingais metodais. Šie virusai yra linkę plisti per užkrėstus elektroninio laiško priedus. Tam, kad viruso kūrėjai įtikintų vartotojus atverti failą, jie gali pateikti oficialių įmonės duomenų ar kitokios informacijai, galimai teigiančios, kad laišką atsiuntė nurodyta institucija.

Neapsigaukite ir atkreipkite dėmesį į laiško smulkmenas. Dažnai juos galima aptikti gramatikos bei rašybos klaidų. Taip pat nurodytos įmonės logotipas ar tariamo darbuotojo duomenys gali turėti neatitikimų.

Taip pat nepamirškite, kad virusas gali būti platinimas ir trojano, užkrėstų programų bei kitų įsilaužimo įrankių pagalba. Deja, paprastas atsargumas nepadės apsisaugoti nuo šių virusų, kadangi jei nėra matomi.

Nuolat atnaujinama apsaugos programa užtikrins apsaugą nuo šių virusų. Pravartu susikurti atsargines kopijas. Rekomenduotina jas laikyti „Gmail“ diske. Galite rinktis ir iš gausybės kitų programų, padedančių susikurti šias kopijas ir jas tinkamai laikyti.

Pašalinkite „Cezar“ užkratą ir atgaukite užkoduotus failus

Nepaisant , ar jūs svarstote mokėti išpirką, ar ne, svarbu visiškai ištrinti „Cezar“ virusą. Atminkite, kad jei, vis dėlto, svarstote pirmąją galimybę, nėra garantijų, kad atgausite failus, net kai sumokėsite išpirką.

Jei užkratas atliko pakitimus, neleidžiančius įjungti virusų šalinimo programos, žemiau pateiktos instrukcijos padės jums paleisti programą ir visiškai pašalinti užkratą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
Cesar virusas ekrano nuotrauka
Cesar virusas ekrano nuotrauka

Rankinis Cezar viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Cezar naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Cezar šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Cezar pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Cezar naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cezar pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cezar sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Cezar. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Cezar užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

„Data Recovery Pro“ padeda atgautoi pažeistus failus

Nors programa sukurta tam, kad atkurtų pažeistus duomenis dėl sisteminių pažeidimų, tikėtina, kad ji pagelbės atgauti  „Cezar“  paveiktus failus taip pat.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Cezar viruso;
 • Atkurkite juos.

Pasinaudokite „Shadow Explorer“ siūlomais privalumais

„Shadow Explorer“ naudoja atsargines sistemos sukurtas kopijas vartotojų failų atkūrimui. Nėra žinoma, kad virusas ištrina šias kopijas. Tikėtina, kad šoi programa – vienas iš alternatyvų.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

„Cezar“ atkodavimo programa

Šiuo metu nėra sukurtos specialios duomenų atkodavimo programos padedančios atgauti „Cezar“ viruso užkoduotus failus. Nerekomenduotina siųstis jokių pačių viruso kūrėjų siūlomų failų iššifravimo programų, kadangi ji gali sukelti daugiau problemų

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cezar prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cezar-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Cezar ransomware virus