Dharma viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Rgp 2017 atnaujinimas

Dharma viruso pašalinimas

Kas yra Dharma virusas?

Dharma viruso apžvalga

Dharma ransomware virus

Vos pasirodęs, Dharma virusas sukėlė daug diskusijų. Virusų tyrėjai ginčijosi, ar tai naujas failus užkoduojantis virusas, ar tik nauja garsios virusų šeimos versija. Ekspertai pastebėjo, kad virusas itin panašus į CrySiS virusą. Atsižvelgiant į tai, kad virusas tapo atkoduojamas, galima tikėtis, kad jo kūrėjai sukūrė patobulintą jo versiją. Kol kas nėra patvirtintos jokio oficialios informacijos apie Dharma ir CrySiS ryšius.

Iš tiesų mažai kas žinoma apie šį naująjį virusą apskritai, tačiau virusų tyrėjai stengiasi perprasti šį failus užkoduojantį virusą. Kol kas akivaizdu, kad tai nėra tipinis failus užkoduojantis virusas. Pavyzdžiui, virusas nepalieka išpirkos raštelio ar kito svarbaus dokumento, kuris atskleistų daugiau informacijos apie virusą ir jo veiklos ypatybes.

Antivirusinės programos taip pat ne visada aptinka virusą, o tai sukelia daug keblumų norint pašalinti Dharma virusą. Tačiau yra programų, kurios tikrai gali pagelbėti šiame procese, pavyzdžiui, FortectIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner. Taigi, jei jums teko susidurti su šiuo virusu, patariame įdiegti vieną minėtų antivirusinių programų ir pasinaudoti straipsnio pabaigoje pateiktomis viruso pašalinimo instrukcijomis.

Duomenų atkūrimui galite panaudoti atsargines duomenų kopijas, o jeigu tokių neturite patariame kuo skubiau galvoti apie jums tinkamos duomenų saugojimo metodus[1], kadangi tikimąsi, jog virusų atakų skaičius tiek visame pasaulyje, tiek Lietuvoje, augs[2].

Dharma ransomware virus

Daugeliui gali kilti klausimas, kaip nukentėjusieji sužino apie duomenų užkodavimą, jeigu Dharma ransomware virusas nepalieka išpirkos raštelio. Jiems patiems tenka išsiaiškinti kas nutiko, pasinaudojant mažomis kibernetinių nusikaltėlių paliktomis nuorodomis užkrėstų failų plėtiniuose.

Nukentėjusieji turi susisiekti su hakeriais elektroniniu paštu, kuris nurodytas failo plėtinyje, pavyzdžiui, „nuotrauka.jpg“ bus užkoduota ir pervadinta į „nuotrauka.jpg[elektroninio_pašto_adresas].dharma“. Įdomu tai, kad pateikiami elektroninio pašto adresai skiriasi, tačiau žinoma, kad dažniausiai pasitaikantys yra – [email protected] ir [email protected].

Patariame nesuskubti rašyti laiško kibernetiniams nusikaltėliams, kadangi jūs negalite žinoti, kokių paslėptų kėslų viruso kūrėjai turi ir kuo visas jūsų bendravimas gali baigtis. Žinoma, jie reikalaus išpirkos[3], o jos mokėti tikrai nepatariama! Mūsų matoma vienintelė racionali išeitis – Dharma pašalinimas.

Tuomet galėsite toliau normaliai naudotis kompiuteriu, o palikę virusą ilgesniam laikui, kiekvieną kartą įjungę kompiuterį, rasite vis daugiau užkoduotų naujų duomenų. Kompiuteriniai virusai gali padaryti išties daug žalos, todėl patariama jais atsikratyti kuo greičiau[4].

Kaip šis failus užkoduojantis virusas įdiegiamas nukentėjusiojo kompiuteryje?

Dharma viruso kūrėjai apgalvojo daugybę viruso plėtros būdų ir strategijų, kurios taip pat būdingos ir kitiems failus ransomware[5] tipo virusams. Vienas populiariausių metodų yra užkrėstų elektroninių laiškų siuntimas. Nusikaltėliai siunčiamuose laiškuose prideda pavojingą dokumentą ir sukuria pačių įvairiausių priežasčių, kodėl žmonės turėtų jį kuo skubiau atidaryti ir patikrinti.

Deja, itin daug žmonių pakimba ant šio kabliuko ir įsileidžia virusą. Jeigu gavote elektroninį laišką nuo nežinomo siuntėjo, kompanijos ar institucijos, būkite budrūs ir patikrinkite visą informaciją prieš atidarydami prisegtą „svarbų“ dokumentą. Pirmiausia pagalvokite, ar jūs tikėjotės, laukėte ar išvis turėjote gauti tokį laišką.

Jeigu nežinote, kodėl šis laiškas atkeliavo į jūsų elektroninio pašto dėžutę, tuomet tikėtina, kad jūs tapote kibernetinių sukčių aukomis. Tokiu atveju jokiu būdu neatidarykite prisegto dokumento ir kuo skubiau ištrinkite laišką. Priešingu atveju, Dharma virusas pasinaudos jūsų smalsumu ir patekęs į kompiuterį pradės savo nešvarų darbą.

Kaip pašalinti Dharma virusą iš kompiuterio?

Specialistai vienareikšmiškai sutinka, kad vienintelis efektyvus ir patikimas būdas pašalinti Dharma virusą yra pasinaudojant profesionalia antivirusine programa. Mūsų nuomone, geriausia rinktis FortectIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner antivirusinę programą ir ja nuskenuoti užkrėstą kompiuterį.

Kaip jau minėjome anksčiau, antivirusinės programos gali nerasti šio viruso, kadangi jis gali gerai pasislėpti. Prieš pradėdami sistemos skenavimą, turite žengti kelis papildomus žingsnius. Žemiau rasite išsamias ir iliustruotas instrukcijas, kokius žingsnius turite žengti, kad Dharma pašalinimas būtų sėkmingas. Pašalinus virusą patariame dar kartą nuskenuoti kompiuterį antivirusine programa.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Dharma viruso pašalinimas

Rankinis Dharma pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Dharma naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Dharma pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Dharma sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Dharma. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Pašalinę Dharma ransomware virusą iš kompiuterio, duomenis atkurkite pasinaudodami atsarginėmis duomenų kopijomis arba žemiau pateiktais alternatyviais metodais. Kol kas nėra sukurto nemokamo duomenų atkūrimo įrankio, kuris padėtų atkoduoti būtent šio viruso užgrobtus failus.

Jei Dharma užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Pirmas duomenų atkūrimo būdas: Data Recovery Pro

Data Recovery Pro yra profesionalus įrankis, kuris leidžia automatiškai atkurti tam tikrus užkoduotus duomenis. Programai gali nepavykti sugrąžinti visų failų, tačiau bent dalį tikrai pavyks. Sekite žemiau pateiktais žingsniais:

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Dharma viruso;
 • Atkurkite juos.

Antras duomenų atkūrimo būdas Windows Previous Versions feature

Windows Previous Versions feature – tai būdas, leidžiantis atkurti individualius Dharma viruso užgrobtus duomenis. Tačiau šiuo metodu galite pasinaudoti tik tokiu atveju, jeigu prieš viruso ataką kompiuteryje buvo aktyvuota System Restore funkcija. 

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Trečias duomenų atkūrimo būdas: ShadowExplorer

Paskutinis, tačiau ne pats blogiausias duomenų atkūrimo būdas siūlo išbandyti ShadowExplorer įrankį, kuris atkuria duomenis iš Volume Shadow Copies, kurios įprastai yra saugomos kompiuteryje. Tiesa, kai kurie failus užkoduojantys virusai ištrina šias duomenų kopijas, tačiau jeigu Dharma ransomware virusas to nepadarė, sekite šiais žingsniais:

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Ketvirtas būdas: duomenų atkūrimui naudokite specialų Kaspersy įrankį

Jei jūsų viruso versija prie jūsų failų pridėjo .dharma failo plėtinį, naudokite įrankį, kuris buvo sukurtas Kaspersky kompanijos. Jį atsisiųsti galite iš čia.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Dharma prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis