Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Wallet viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Spa 2019 atnaujinimas

parašė Alice Woods - -   Dharma | Tipas: Ransomware

Wallet virusas grėsmingai auga

Wallet virusas pirmą kartą buvo aptiktas šių metų kovo mėnesį, kai vartotojai pranešė apie užkoduotus failus bei pridėtus .wallet plėtinius. Atlikus tyrimus išaiškėjo, kad viruso kilmė yra siejama su Dharma virusų grupe. Šie užkratai jau įgijo savotišką populiarumą internetinėje erdvėje dėl savo sudėtingų savybių bei naudojamų šifruotės metodų, tokių kaip AES ir RSA. Viruso reikalaujamos išpirkos dydis piklauso nuo to, kas užsikrėtė šio tipu viruso: individualus vartotojas ar įmonė. Nors ekspertai tapatina Dharma su Wallet dėl jų identiško programinio kodo, paveikti vartotojai pastebi išsiskiriančius bruožus. Kiekvienas šios grupės virusas naudoja skirtingą failo plėtinį. Kalbant apie šią versiją, jis prideda .wallet ar [mk.scorpion@aol.com].wallet.lock plėtinius prie užkoduotų failų. Be to, kaskart pateikiamas skirtingas e. pašto adresas. Tai puiki diversija – tokiu būdu yra sunkiau aptikti pagrindinį viruso serverį. Nepaisant to, koks šis užkratas gali atrodyti grėsmingas, mes patarsime, kaip lengviau bei greičiau pašalinti Wallet (Dharma) virusą.

Vykdomosios rinkmenos (.exe) failo pagalba virusas pradeda veikti bei per trumpą laiko tarpą aptinka galimai svarbius failus. Per kelias minutes, pasinaudodamas AES bei RSA šifruočių algoritmais, Wallet užkratas užkoduoja duomenis. Tuo tarpu kompiuterio procesai gali sulėtėti arba ekrane pasirodyti keistos žinutės, prašančios įgalinti atitinkamus failus. Šifravimo procesui pasibaigus, visos svarbios nuotraukos, word failai, ataskaitos bei kiti svarbūs failai lieka nebeprieinami bei visi jie yra pažymėti .wallet ar kitu aukščiau minėtu failo plėtiniu. Taip pat virusas pakeis jūsų darbalaukio nuotrauką į išpirkos pranešimą. Kadangi virusas yra labiausiai paplitęs JAV bei vakarų Europoje, pranešimas yra pateikiamas anglų kalba.

Wallet viruso pavyzdys
Kadangi Wallet virusas yra kildinamas iš Dharma užkratų grupės, išpirkos pranešimas nesiskiria nuo pastarojo rodomo pranešimo.

Jame matyti du e. pašto adresai: lavandos@dr.com bei amagnus@india.com. Per juos vartotojai turėtų susisiekti su viruso kūrėjais. Mmk.scorpion@aol.com, orlegionfromheaven@india.com, destroed_total@aol.com, stopper@india.com, bitcoin143@india.com, mkgoro@india.com, ar mkliukang@india.com – tai tik keletas alternatyvių adresų, pateikiamų Wallet ir Dharmos viruso versijose. Dėl akivaizdžių spausdinimo bei gramatikos klaidų įtariama, kad anglų kalba nėra gimtoji viruso autorių kalba. Kita vertus, tai gali būti roboto sugeneruotas pranešimas. Tik susisiekus su Wallet viruso kūrėjais, sužinoma, kokią sumą reikia sumokėti tam, kad atgautumėte duomenis. Kaip įprasta failus užkoduojantiems virusams, pasitelkiamas psichologinis spaudimas pervesti pinigus per artimiausias 24 ar 72 valandas naudojantis Tor naršykle. Neverta svarstyti šios galimybės, kadangi tikimybė, kad atgausite visus bei nepažeistus failus, yra labai maža.

Kitos .Wallet viruso versijos

Joker_lucker@aol.com virusas taip pat naudojasi AES bei RSA šifruotėmis. Šie algoritmai užkoduoja įvairius .word. .pdf, .xls bei panašius failus per trumpą laiką. Joker Lucker virusas prideda skirtingus plėtinius. Vartotojai yra raginami susisiekti su užkrato kūrėjais Joker_lucker@aol.com adresu. Net ir užsikrėtus šiuo virusu, galite atgauti failus atsarginių kopijų pagalba. Jokiu būdu nepirkite bei neįsidiekite sukčių siūlomos Wallet duomenų atkodavimo programos, kadangi ji ateityje gali palengvinti kitų virusų patekimą į sistemą ateityje.

Mk.scorpion@aol.com užkrato versija taip pat neturėtų būti nuvertinama. Ji per trumpą laiko tarpą užkoduoja kelis šimtus įvairių formatų failus. Pagrindiniai šio viruso skirtumai pridedamas .[Mk.scorpion@aol.com].wallet plėtinys bei Mk.scorpion@aol.com failo adresas. README.txt instrukcijose nurodoma, kokiu internetiniu bitkoinų adresų vartotojai turėtų pervesti pinigus. Tačiau šio viruso instrukcijos toli gražu nėra tokios išsamios kaip kitų virusų.

Kokias būdais kompiuteris užsikrečia Wallet virusu?

Reklaminiai laiškai vis dar išlieka populiariausiu kanalu užkrėsti vartotojus ransomware tipo virusais. Kitaip tariant, Wallet viruso pagrindinis failas yra patalpinamas į .zip aplankalą, kuris yra pridedamas prie tariamai Valstybinės mokesčių inspekcijos ar kitos oficialios institucijos siųsto laiško. Nepaisant IT ekspertų raginimų, stebėtina, kiek vartotojų vis dar įkliūna į šiuos spąstus. Taip pat Wallet virusas gali būti platinamas ir įsilaužimo įrankių, trojanų bei užkrėstu paslėptu programiniu kodu užkėstose svetainėse pagalba. Tam, kad sumažintumėte tikimybę užsikrėsti tokiu būdu siūloma įsidiegti antišnipinėjimo programą, pavyzdžiui, Reimage ar Malwarebytes, kuri taip pat padeda pašalinti tokio tipo virusus.

Viruso šalinimo instrukcijos

Ransomware arba duomenis užkoduojantys virusas tapo pagrindine virtualiąja problema. Kasdien pasirodo vis įmantresnių užkratų, todėl svarbu nuolat atnaujinti kompiuterinės apsaugos programas. Dėl jų sudėtingos konstrukcijos bei painaus programinio kodo, nerekomenduojama savarankiškai šalinti virusą. Kalbant apie Wallet viruso šalinimo ypatumus, siūloma rinktis automatinio šalinimo būdą. Sistemos skanavimas neužtruks ilgiau nei 10 minučių. Pašalinus virusą, galėsite vėl sėkmingai naudotis įrenginiu. Jei virusas užblokavo kompiuterio ekraną, ir jūs negalite pradėti šalinimo procedūros įprastu būdu, neverta nerimauti – perkraukite kompiuterį į saugos rėžimą. Kaip tai padaryti yra parodyta apačioje.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Wallet virusas ekrano nuotrauka
Wallet virusas ekrano nuotraukaWallet virusas ekrano nuotrauka

Rankinis Wallet viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Wallet naudojant Safe Mode with Networking

Wallet šalinimo procedūra bus sklandesnė, jei perkrausite kompiuterį į saugos rėžimą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Wallet šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Wallet pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Wallet naudojant System Restore

Tai kita alternatyva atgauti prieigą prie viso įrenginio funkcijų. Kai ištrinsite Wallet virusą, nepamirškite dar kartą atlikti sistemos skanavimą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Wallet pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Wallet sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Wallet. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Wallet užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Atkurkite Wallet viruso užkoduotus duomenis Data Recovery Pro programos pagalba

Anot šios programos autorių, programa gali padėti atkoduoti ne tik failus bet ir ištrintus e. laiškus.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Wallet viruso;
 • Atkurkite juos.

Kada „Windows Previous Versions funkcija veiksminga?

Windows Previous Versions funkcija gali padėti atgauti failus, jei prieš tai buvo įgalintas sistemos atkūrimas. Šis metodas atima daugiau laiko.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

ShadowExplorer pranašumas

ShadowExplorer programa atkuria failus atsarginių kopijų pagalba. Dėl šios ypatybės ji įgija pranašumą prieš kitas tokio pobūdžio programas.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Dharma duomenų atkodavimo programa gali padėti atgauti Wallet užkrato paveiktus failus

Kaspersky kompanijos IT specialistai išleido Dharma duomenų atkodavimo programą jau prieš kelis mėnesius. Jie atnaujono Rakhni duomenų atkodavimo raktą, tad jis taip pat gali praversti šiuo atveju.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Wallet prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-wallet-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Wallet ransomware virus