Sudėtingumo skalė:  
  (84/100)

Oron@india.com viruso šalinimas (Papildytas vadovas)

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Ransomware

Ką reikėtų žinoti tapus oron@india.com išpirkos reikalaujančio viruso atakos auka?

oron@india.com virusas – tai dar viena kenksminga programa, priklausanti išpirkos reikalaujančių virusų kategorijai. Šis virusas taip pat priklauso Dharma virusų grupei, ir, kaip ir ankstesnės šio viruso versijos, jis yra skirtas reketuoti žmones užšifruojant jų failus ir reikalaujant sumokėti didelę išpirką. Sukčiai užkoduoja aukos failus, o tuomet ragina pirkti failų atkūrimo programą, grasindami sunaikinti unikalų failų dešifravimo kodą, kurį virusas sukuria kiekvienai aukai atskirai. Kalbant apie kitos išpirkos reikalaujančius virusus, vertėtų paminėti, jog Dharma virusai yra itin panašūs į CrySiS virusus. Abiejų grupių programos šifruodamos failus pakeičia jų pavadinimus prirašant sukčių el.pašto adresą bei tam tikro plėtinį, oron@india.com atveju – .dharma failo plėtinį. Dėl to užšifruotų failų pavadinimai atrodys taip: [pavadinimas].[originalus failo plėtinys].[oron@india.com].dharma. Tokiu būdu pervadinant failus, virusas siekia atkreipti aukos dėmesį ir priversti jį parašyti į nurodytą el.pašto adresą siekiant išsiaiškinti, kas nutiko kompiuteriui.

oron@india.com virusasPaveikslėlyje parodyta, kaip atrodo oron@india.com viruso sugadinti failai.

Viruso kūrėjai nori, jog jiems sumokėtumėte išpirką, nes anot jų tai yra vienintelis kelias atkurti failus. Deja, tačiau panašu, jog viruso kūrėjams susižerti daug pinigų nepavyks: oron@india.com viruso užšifruotus failus galima atkurti su dešifravimo įrankių, kurį dar visai neseniai atnaujino Kaspersky specialistai. Pasirodo, Dharma virusas į Crysis virusą panašus ne tik tuo, kaip jis pakeičia sugadintų failų pavadinimus, bet ir pačio viruso projekto baigtimi – kadaise anonimas internetiniuose forumuose atskleidė Crysis dešifravimo raktus, o štai 2017 kovo 1-ąją dieną nežinomas asmuo paviešino Dharma dešifravimo raktus. Be to, nesenai buvo atskleistas dar vienas failų atkūrimo būdas – viena iš oron@india.com viruso aukų teigia, jog failus atkurti galima su 7-ZIP programa, tiesa, tai padaryti pavyks tik su dideliais .zip archyvais, bet ne su kitokių formatų failais. Prieš bandydami atkurti failus, nepamirškite pašalinti oron@india.com viruso iš savo kompiuterio. Tai padaryti galite su ReimageIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner programa.

Kokiu būdu galėjote tapti šio viruso auka?

Nors galbūt tai skambės keistai, tačiau turime pasakyti, jog virusų kūrėjai retai bando prievarta įdiegti virusus į aukų kompiuterius. Tai paprasčiausiai užimtų per daug laiko ir tai pareikalautų didelių pastangų. Užuot bandę pasinaudoti programavimo žiniomis, virusus platinantys nusikaltėliai pasinaudoja socialinės inžinerijos gudrybėmis. Jiems pakanka sukurpti auką sudominantį el.laišką bei prie jo prisegti vieną failą, ir vartotojui užkibus ant kabliuko bei jį atvėrus, virusas nedelsiant užkrės sistemą bei užšifruos failus. Tiesa, yra ir kitokių virusų platinimo būdų – juos dažniausiai pasitelkia itin pažangių virusų kūrėjai, siekiantys virusą platinti žymiai didesniu mastu. Tam nusikaltėliai pasitelkia pažeidžiamumų išnaudojimo įrankius, užkrečia reklamų tinklus, ir panašiai. Nuo tokių atakų apsisaugoti galima tik su patikima antivirusine programa. Taip pat rekomenduojame reguliariai įsidiegti turimos programinės įrangos atnaujinimus.

Kaip ištrinti oron@india.com virusą?

Jei jūsų failus pažeidė oron@india.com virusas, perskaitykite instrukcijas, kurias jums paruošė Virusai.lt komanda. Viruso šalinimui rekomenduojame naudoti antivirusinę programą – jei bandysite trinti virusą patys, galite padaryti klaidų ir taip tik dar labiau pakenkti savo kompiuteriui. Virusai dažnai pakeičia Registrų nustatymus, o jei esate nepatyręs kompiuterio vartotojas, keisti nustatymus šioje panelėje nevalia. Jei norite profesionaliai ištrinti virusą, pasitelkite mūsų rekomenduojamas programas. Prieš pradedant kompiuterio skenavimą, perkraukite jį Safe Mode with Networking rėžimu.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis oron@india.com viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti oron@india.com naudojant Safe Mode with Networking

Sekdami šias instrukcijas, pašalinkite virusą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: oron@india.com šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite oron@india.com pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti oron@india.com naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš oron@india.com pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog oron@india.com sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti oron@india.com. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei jūsų failai buvo užkoduoti šio viruso, turite nuspręsti, ką darysite toliau. Galite mokėti išpirką nusikaltėliams (nerekomenduojame to daryti!); galite ištrinti virusą ir pasinaudoti Kaspersky sukurta failų dešifravimo programa (ši programa padės ne visiems, susidūrusiems su Dharma virusu. Bet kokiu atveju, privalote ją išmėginti); atkurti failus iš atsarginės failų kopijos; pasinaudoti kitais žinomais failų atkūrimo metodais.

Jei oron@india.com užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Atkurkite failus su Rakhni dešifravimo programa

Vos tik dalis Dharma dešifravimo raktų pasirodė internete, Kaspersky atnaujino Rakhni dešifravimo programą. Ją galite parsisiųsti iš čia.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip oron@india.com prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-oronindia-com-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie oron@india.com ransomware virus