Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

CrySiS viruso šalinimas (atnaujinta Bir 2016) - Viruso pašalinimo vadovas

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Kokią grėsmę CrySiS virusas kelia jūsų kompiuteriui?

CrySiS virusas – tai dar viena kenkėjiška kompiuterinė programa, angliškai geriau žinoma ransomware pavadinimu. Šį virusą kibernetiniai sukčiai ėmė platinti 2016 metais, ir, kaip ir bet kuris kitas toks virusas, patekęs į kompiuterį jis gali negrįžtamai sugadinti visus jūsų asmeninius failus (nuotraukas, muzikos įrašus, su jūsų darbu susijusius dokumentus, ir panašiai). Žinoma, viruso kūrėjai pagalvojo apie tuos kompiuterių vartotojus, kurie dėl prarastų failų yra pasiryžę padaryti bet ką, ir sukūrė failus neva atkurti galinčią programą, vadinamą CrySiS dešifratoriumi. Deja, pirkti jį yra itin rizikinga, nes galite prarasti didelę sumą pinigų, o failų taip ir nebeatgauti. Be to, verta paminėti ir tai, jog šis dešifratorius gali būti „papildytas” keliomis papildomomis kenkėjiškomis programomis, kurios gali dar labiau pakenkti jūsų kompiuteriui. Todėl jei jūsų kompiuterį paveikė CrySiS virusas, verčiau bandykite pasinaudoti šiomis programomis – R-studio, Recuva bei PhotoRec. Virusą iš kompiuterio pašalinsite su antivirusine programa, pavyzdžiui, Reimage Reimage Cleaner .

CrySiS virus

Pirmą kartą pasirodęs beveik prieš pusę metų, CrySiS virusas jau spėjo užkrėsti daugybę kompiuterių visame pasaulyje. Jis, vos patekęs į kompiuterį, užšifruoja vartotojo failus ir pareikalauja sumokėti tam tikro dydžio išpirką mainais į dešifratorių, kuris tariamai gali sutvarkyti visą kompiuterio sistemą (atkurti failus). Daugelis kompiuterių vartotojų išsigandę sumoka išpirką, tikėdamiesi skubiai atkurti viruso padarytą žalą. Vis dėlto, siūlome pirmiausiai ištrinti virusą iš kompiuterio, nes tai – vienintelis būdas jį sutvarkytitaip, jog juo būtų galima toliau naudotis. Nepamirškite, jog nusikaltėlių siūlomas dešifratorius failų gali neatkurti, todėl išpirkos mokėti nerekuomenduojame.

Virusas palieka raštelį, kuriame sakoma, jog visi vartotojo failai buvo užšifruoti. Norint juos atgauti, reikia susisiekti su nusikaltėliais nurodytu el. paštu. Nusikaltėliai praneša, jog nukentėjęs kompiuterio vartotojas nevargtų ir nebandytų jiems siųsti tuščių grąsinimų – esą tai nieko nepakeis. Išpirkos raštelyje nenurodyta suma, kurios pageidauja nusikaltėliai, tad panašu, jog jie kiekvienai aukai nurodo skirtingą pinigų sumą. Jei savo kompiuterio ekrane matote šią žinutę, gerai pagalvokite, ar verta mokėti išpirką. Sumokėję išpirką paremtumėte kibernetinius nusikaltėlius, o tai padėtų jiems sukurti dar daugiau tokių virusų.

Kaip apsaugoti kompiuterį nuo tokių kenksmingų virusų?

CrySiS virusas, kaip ir daugelis ransomware kategorijos virusų į aukų kompiuterius prasibrauna apgaulės būdu. Jį galima parsisiųsti atvėrus kenksmingą el.laiško priedą arba įdiegus netikrą programinės įrangos naujinį. Kai virusas patenka į kompiuterį, jis suranda tam tikrus failus ir užšifruoja juos RSA bei AES kriptografijos šifrais. Užkoduotų failų neįmanoma atidaryti, be to, virusas vartotoją įspėja tik bebaigiąs užšifruoti visus failus, tada, kada praktiškai jo sustabdyti ir sumažinti žalos masto jau nebeįmanoma. Kaip ir minėjome, užkodavęs failus, virusas palieka išpirkos raštelius:

 • Help_Decrypt_FILES.BMP;
 • Help_Decrypt_FILES.HTM;
 • Help_Decrypt_FILES.TXT.

Visuomet lengviau apsisaugoti nuo tokių virusų, nei sutvarkyti jų padarytą žalą. Todėl kompiuterių saugumo ekspertai rekomenduoja pasitelkti kelis skirtingus prevencijos būdus. Visų pirma, labai svarbu turėti patikimą antivirusinę programą. Antra, visuomet atnaujinkite turimą programinę įrangą – pasitelkę pasenusios programinės įrangos pažeidžimamumais, nusikaltėliai dažnai sugeba prasiskverbti į aukos kompiuterį. Trečia, pasistenkite nesilankyti internetiniuose puslapiuose, kurie jums kelia bent menkiausią įtarimą, o tuo labiau iš jų nesisiųskite jokių failų ar programų. Visų svarbiausia – kurkite atsargines failų kopijas ir saugokite jas atminties saugojimo įrenginiuose ir laikykite juos atskirai nuo kompiuterio.

CrySiS viruso šalinimo vadovas

CrySiS virusas yra sudėtinga kompiuterinė programa, ir net jei esate patyręs kompiuterio vartotojas, nerekomenduojame bandyti trinti šio viruso savarankiškai. Tam pasitelkite antivirusinę programą. Atkreipkite dėmesį, jog virusai dažnai moka stabdyti antivirusines programas bei neleisti joms teisingai veikti, todėl siūlome sekti žemiau pateiktas instrukcijas ir deaktyvuoti virusą, jog galėtumėte paleisti antivirusinę programą. Į kompiuterį įdiegus virusų šalinimo programą, nepamirškite jos atnaujinti – taip užtikrinsite sklandų jos darbą, be to, ji galės aptikti naujausius virusus.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage Cleaner Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Reimage Cleaner, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Reimage Cleaner turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Reimage Cleaner pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Reimage Cleaner programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage Cleaner, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis CrySiS viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti CrySiS naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: CrySiS šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite CrySiS pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti CrySiS naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš CrySiS pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog CrySiS sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip CrySiS prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner , SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-crysis-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie CrySiS ransomware virus