Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

CrySiS viruso šalinimas (atnaujinta Bir 2016) - Viruso pašalinimo vadovas

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Kokią grėsmę CrySiS virusas kelia jūsų kompiuteriui?

CrySiS virusas – tai dar viena kenkėjiška kompiuterinė programa, angliškai geriau žinoma ransomware pavadinimu. Šį virusą kibernetiniai sukčiai ėmė platinti 2016 metais, ir, kaip ir bet kuris kitas toks virusas, patekęs į kompiuterį jis gali negrįžtamai sugadinti visus jūsų asmeninius failus (nuotraukas, muzikos įrašus, su jūsų darbu susijusius dokumentus, ir panašiai). Žinoma, viruso kūrėjai pagalvojo apie tuos kompiuterių vartotojus, kurie dėl prarastų failų yra pasiryžę padaryti bet ką, ir sukūrė failus neva atkurti galinčią programą, vadinamą CrySiS dešifratoriumi. Deja, pirkti jį yra itin rizikinga, nes galite prarasti didelę sumą pinigų, o failų taip ir nebeatgauti. Be to, verta paminėti ir tai, jog šis dešifratorius gali būti „papildytas” keliomis papildomomis kenkėjiškomis programomis, kurios gali dar labiau pakenkti jūsų kompiuteriui. Todėl jei jūsų kompiuterį paveikė CrySiS virusas, verčiau bandykite pasinaudoti šiomis programomis – R-studio, Recuva bei PhotoRec. Virusą iš kompiuterio pašalinsite su antivirusine programa, pavyzdžiui, Reimage Reimage Cleaner Intego.

CrySiS virus

Pirmą kartą pasirodęs beveik prieš pusę metų, CrySiS virusas jau spėjo užkrėsti daugybę kompiuterių visame pasaulyje. Jis, vos patekęs į kompiuterį, užšifruoja vartotojo failus ir pareikalauja sumokėti tam tikro dydžio išpirką mainais į dešifratorių, kuris tariamai gali sutvarkyti visą kompiuterio sistemą (atkurti failus). Daugelis kompiuterių vartotojų išsigandę sumoka išpirką, tikėdamiesi skubiai atkurti viruso padarytą žalą. Vis dėlto, siūlome pirmiausiai ištrinti virusą iš kompiuterio, nes tai – vienintelis būdas jį sutvarkytitaip, jog juo būtų galima toliau naudotis. Nepamirškite, jog nusikaltėlių siūlomas dešifratorius failų gali neatkurti, todėl išpirkos mokėti nerekuomenduojame.

Virusas palieka raštelį, kuriame sakoma, jog visi vartotojo failai buvo užšifruoti. Norint juos atgauti, reikia susisiekti su nusikaltėliais nurodytu el. paštu. Nusikaltėliai praneša, jog nukentėjęs kompiuterio vartotojas nevargtų ir nebandytų jiems siųsti tuščių grąsinimų – esą tai nieko nepakeis. Išpirkos raštelyje nenurodyta suma, kurios pageidauja nusikaltėliai, tad panašu, jog jie kiekvienai aukai nurodo skirtingą pinigų sumą. Jei savo kompiuterio ekrane matote šią žinutę, gerai pagalvokite, ar verta mokėti išpirką. Sumokėję išpirką paremtumėte kibernetinius nusikaltėlius, o tai padėtų jiems sukurti dar daugiau tokių virusų.

Kaip apsaugoti kompiuterį nuo tokių kenksmingų virusų?

CrySiS virusas, kaip ir daugelis ransomware kategorijos virusų į aukų kompiuterius prasibrauna apgaulės būdu. Jį galima parsisiųsti atvėrus kenksmingą el.laiško priedą arba įdiegus netikrą programinės įrangos naujinį. Kai virusas patenka į kompiuterį, jis suranda tam tikrus failus ir užšifruoja juos RSA bei AES kriptografijos šifrais. Užkoduotų failų neįmanoma atidaryti, be to, virusas vartotoją įspėja tik bebaigiąs užšifruoti visus failus, tada, kada praktiškai jo sustabdyti ir sumažinti žalos masto jau nebeįmanoma. Kaip ir minėjome, užkodavęs failus, virusas palieka išpirkos raštelius:

 • Help_Decrypt_FILES.BMP;
 • Help_Decrypt_FILES.HTM;
 • Help_Decrypt_FILES.TXT.

Visuomet lengviau apsisaugoti nuo tokių virusų, nei sutvarkyti jų padarytą žalą. Todėl kompiuterių saugumo ekspertai rekomenduoja pasitelkti kelis skirtingus prevencijos būdus. Visų pirma, labai svarbu turėti patikimą antivirusinę programą. Antra, visuomet atnaujinkite turimą programinę įrangą – pasitelkę pasenusios programinės įrangos pažeidžimamumais, nusikaltėliai dažnai sugeba prasiskverbti į aukos kompiuterį. Trečia, pasistenkite nesilankyti internetiniuose puslapiuose, kurie jums kelia bent menkiausią įtarimą, o tuo labiau iš jų nesisiųskite jokių failų ar programų. Visų svarbiausia – kurkite atsargines failų kopijas ir saugokite jas atminties saugojimo įrenginiuose ir laikykite juos atskirai nuo kompiuterio.

CrySiS viruso šalinimo vadovas

CrySiS virusas yra sudėtinga kompiuterinė programa, ir net jei esate patyręs kompiuterio vartotojas, nerekomenduojame bandyti trinti šio viruso savarankiškai. Tam pasitelkite antivirusinę programą. Atkreipkite dėmesį, jog virusai dažnai moka stabdyti antivirusines programas bei neleisti joms teisingai veikti, todėl siūlome sekti žemiau pateiktas instrukcijas ir deaktyvuoti virusą, jog galėtumėte paleisti antivirusinę programą. Į kompiuterį įdiegus virusų šalinimo programą, nepamirškite jos atnaujinti – taip užtikrinsite sklandų jos darbą, be to, ji galės aptikti naujausius virusus.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis CrySiS viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti CrySiS naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: CrySiS šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite CrySiS pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti CrySiS naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš CrySiS pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog CrySiS sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip CrySiS prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-crysis-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie CrySiS ransomware virus