Sudėtingumo skalė:  
  (77/100)

Cry128 viruso šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos) - Bonus: Decryption Steps

parašė Gabrielė E. Hall - - | Tipas: Ransomware

Cry128 virusas pagaliau nukenksmintas: vartotojai gali nemokamai atkoduoti duomenis

Cry128 virusas veikia kaip duomenis užkoduojantis užkratas, kuris yra siejamas su CryptON virusų šeimos grupe. Pasitelkdamas modifikuotą AES-128 algoritmą, užkratas užkoduoja vartotojų duomenis. Verta paminėti, kad failai, esantys C:/Windows bei C:/Program Files, llieka nepažeisti. Kadangi esminiai operacinės sistemos failai yra reikalingi tam, kad virusas galėtų veikti, failai esantys šiuose aplankaluose liks nepažeisti. Šifravimo metu virusas prideda ilgą failo plėtinį, susidedantį iš vartotojo ID kodo bei .onion domeno pavadinimo. Ši nuoroda yra taip pat yra pateikiama DECRYPT_MY_Files.txt faile. Tai vienas iš esminių aspektų, nurodančių, kad jūsų sistema yra užkrėsta minėtuoju viruso. Nedelskite ir pradėkite Cry128 šalinimą.Cy128 mokėjimo tinklalapis

Dažniausiai virusas reikalauja 0.388 bitkoinų išpirkos, atitinkančios 639.16 EUR. Kūrėjai yra dažnai linkę keisti šią pinigų sumą ir, deja, į didesnę pusę, nors yra CRY128 versijų, kurios reikalauja vos 184 eurų. Tačiau jums nebereikia svarstyti šios duomenų atgavimo alternatyvos, kadangi, Emsisoft IT specialistai jau sukūrė nemokamą programą, padėsiančią atkoduoti užblokuotus failus. Tačiau atminkite, kad tai turėtumėte padaryti tik visiškai pašalinę virusą. Kitu atveju, virusas gali vėl atsinaujinti ir vėl užšifruoti duomenis. Viruso pašalinimui galite naudoti Reimage Reimage Cleaner Intego ar Malwarebytes. Jei negalite jų įjungti ar atsiranda klaidos pranešimai, straipsnio apačioje rasite instrukcijas kaip atgauti prieigą.

Kitokie viruso plitimo būdai

Cryp128 pasirodė viešoje erdvėje 2017 metų balandžio 22 d. Kitaip nei gausybė kitų failus užkoduojančių virusų, užkratas pasitelkia nuotolinio darbalaukio protokolą (angl. Remote Desktop Protocol). Jei jūsų sistemos protokolas yra silpnai apsaugotas, tikėtina, kad virusų kūrėjai pasitelkdami įsilaužimo įrankius, įsilauš į sistemą. Norint išvengti tokio scenarijaus, siūlome pakeisti slaptažodžius į sudėtingesnius, susidedančius iš keliolikos skaitmenų bei ženklų, jungiantis prie įrenginio. Taip pat svarbu užtikrinti apsaugą patikimų programų pagalba. Atminkite, kad kito tipo failus užkoduojantys virusai, pavyzdžiui Cerber ar Locky plinta per reklaminių laiškų priedus, įtartinas programas bei naršyklės plėtinius. Pries besisiųsdami programą ar įgalindami naują funkciją, įsitikinkite jų patikimumu. Cry128 viruso bei užkoduotų failų pavyzdžiaiNuotraukoje matyti, kad prie užkoduotų duomenų yra pridėti nauji plėtiniai.

Ištrinkite Cry128 virusą bei atgaukite failus

Jei pastebėjote anksčiau minėtą failą darbalaukyje, nedelskite pašalinti Cry128 virusą. Jau minėjome, kad tam tikslui galite pasinaudoti šnipinėjimo programinės įrangos šalinimo programas. Svarbu jas atnaujinti prieš pradedant nuskaitymą, nes kitu atveju programos neaptiks visų failų. Jei negalite jų atnaujinti, pasinaudokite žemiau pateiktais problemos sprendimo būdais. Nors yra sukurta duomenis atkoduojanti programa pritaikyta Cry128 virusui, atkreipkite dėmesį, kad ne visos versijos gali būti atkoduotos. Kai išvalysite įrenginį ir jis bus vėl tinkamas naudojimui, nepamirškite sukurti atsargines duomenų kopijas, kad išvengtumėte panašių padarinių ateityje.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Cry128 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Cry128 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Cry128 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Cry128 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Cry128 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cry128 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cry128 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Cry128. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Kadangi šis virsuas nepasižymi ištobulinta bei sudėtinga struktūra, tikėtina, kad gali kilti nesklandumų atkoduojant failus įsilaužėlio siūlomu būdu. Be to, nebūtina mokėti, kadangi IT ekspertas Fabianas Wosaras jau sukūrė failus atkoduojančią programą.

Jei Cry128 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

„Data recovery Pro“ privalumai

Ši programa gali praversti atkuriant pažeistus failus. Taip pat tikėtina, kad ji gali praversti ir atokoduojant ir viruso užšifruotus failus.  

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Cry128 viruso;
 • Atkurkite juos.

„Shadow Explorer“ programos veikimo ypatumai

Jei ateityje susidursite su itin sudėtingu failus užkoduojančiu virusu, ši programa gali padėti atgauti failus atsarginių kopijų pagalba.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Cry128 duomenų atkodavimo programa

Šią programą galite atsisiųsti čia. Taip pat šis vedlys paaiškins, kaip naudotis programa

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cry128 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cry128-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Cry128 ransomware virus