Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Shade viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Rgp 2017 atnaujinimas

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Ransomware

Ką svarbu žinoti apie Shade virusą?

The note of Shade ransomware

Shade virusas – tai virusas-vagis (angl. “ransomware”), kuris šiuo metu ypač aktyvus Vokietijoje, Ukrainoje ir Rusijoje. Tačiau virusai nenuspėjami, todėl nėra jokių garantijų, jog šis kibernetinis parazitas neišplis ir už minėtųjų teritorijų ribų. Programišiai nuolat tobulina savo kenkėjiškas programas, todėl tikėtina, jog Shade virusas stengsis užgrobti kaip įmanoma daugiau kompiuterių.

Kalbant apie viruso veikimo pricipą svarbu paminėti, jog užgrobęs sistemą jis kaip mat imasi duomenų šifravimo ir reikalauja užrakintų dokumentų savininko sumokėti už duomenų grąžinimą. Pagrinde, virusas taikosi į svarbius kompiuteryje esančius dokumentus, nuotraukas, muzikos bei video failus. Jei jūs jau spėjote užsikrėsti Reimage Reimage Cleaner Intego, šiame straipsnyje rasite informaciją, kaip juo atsikratyti.

Užrakinęs svarbiausius kompiuterio duomenis, virusas pakeičia darbastalio foną ir automatiškai atidaro README.txt failą, kuriame auka informuojama apie įvykusią ataką rusų ir anglų kalbomis. Be kita ko, prie užrakintų dokumentų pridedami nauji failų plėtiniai, pavyzdžiui .7h9r, .xtbl, .ytbl ar .da_vinci_code. Taip pažymėti duomenys tampa nepasiekiami, o tam, kad juos atgauti auka privalo sumokėti nemenką išpirką.

Yra du pagrindiniai metodai, kuriuos Shade virusas naudoja išpirkai susirinkti: elektroninis paštas ir Tor naršyklės serveris. Pasirinkę pastarąjį būdą, duomenų savininkai turi prisijungti prie nurodyto anoniminės Tor naršyklės serverio ir sekti tolimesnes instrukcijas. Tačiau mokėti nusikaltėliams daugiau nei nepatartina, nes net ir gavę pinigus programišiai dažnai nepadeda aukoms atgauti užrakintų duomenų. Večiau naudokite nemokamą Shade iššifravimo raktą, kurį galite atsisiųsti spustelėję nuorodą straipsnio pabaigoje.

Shade ransomware
Shade virusas

Kaip šiuo virusu užsikrečiama?

Dažniausiai, programišiai Shade virusą platina apgavikiškų elektroninių laiškų pagalba. Laiškuose .zip formatu atsiunčiamas suglaustas failas pavadintas PAYMENT.vbs, PAYCHECK.vbs, PENALTY.vbs ar panašiai. Šį failą atidarius, virusas automatiškai aktyvuojamas, pasklinda po kompiuterį ir užrakina duomenis.

Taip pat, Shade infekcija gali patekti į sistemą ir Trojos arklių pagalba. Šie virusai ypač pavojingi, nes užgrobia kompiuterius nepastebėti. Trojos virusus galite aptikti automatinių antivirusinių įrankių, tokių kaip Reimage Reimage Cleaner Intego pagalba.

ATNAUJINTA: Nauja Shade viruso versija šnipinėja savo aukas!

Internete pasirodė nauja, patobulinta Shade versija. Dabar virusas sistemoje papildomai įrašo nuotolinio valdymo įrankį (angl. “remote administration tool”). Pirmiausia, kompiuteris nuskenuojamas ir patikrinama, ar jis nepriklauso Rusijoje esančioms įmonėms.

Jei tai įrodantys dokumentai aptinkami, kartu su ransomware infekcija įrašoma ir Teamspy programinė sekimo įranga, kuri taip pat gali slėptis po tokiais pavadinimais kaip SpY-aGENT, TVRAT ar TVSPY. Tuomet kompiuteryje instaliuojamos TeamViewer, 7ZIP tool ir NirCmd programos. Šių programų pagalba, programišiai gali modifikuoti operacinės sistemos nustatymus ir kontroliuoti kompiuterį nuotoliniu būdu.

Shade kūrėjai taip pat gali sekti vartotoją ir nustatyti, kokio dydžio išpirkos pareikalauti už duomenų atrakinimą. Šią sumą programišiai nurodo ir išpirkos raštelyje.

Kaip ištrinti Shade virusą iš kompiuterio:

Jei pastebėjote, jog failų plėtiniai buvo pakeisti įtartinais .7h9r, .xtbl, .ytbl ar .da_vinci_code, tai reiškia jog jūs užsikrėtėte Shade virusu. Kaip jau turbūt supratote, šis pavojingas virusas yra sukurtas su tikslu įtikinti aukas sumokėti už savo duomenis. Jei užsikrėtėte, jokiu būdu to nedarykite, nes yra ir kitų būdų šią problemą išspręsti.

Pirmiausia, svarbu įsigyti patikimą antivirusinę programą, kaip pavyzdžiui Reimage Reimage Cleaner Intego ar Malwarebytes. Šios programinės įrangos pagalba, lengvai panaikinsite Shade virusą iš kompiuterio sistemos. Panaikinę programą galite pereiti prie duomenų atrakinimo. Tai padaryti galite naudodami Shade iššifravimo įrankį.

Norėdami išvengti duomenų praradimo ateityje, nepamirškite išsaugoti atsarginių duomenų kopijų ir laikyti duomenis keliose skirtingose vietose. Geriausia svarbius duomenis saugoti išorėse laikmenose, nes internetinės duomenų saugyklos, kaip Google Drive ar OneDrive yra tiesiogiai sujungtos su kompiuteriu ir juose esantys duomenys taip pat gali būti užrakinti.

SVARBU: Jei Shade virusas užblokavo prieigą prie antivirusinių programų, sekite instrukcijas pateikiamas apačioje. taip pat pasinaudokite mūsų patarimais, kurie padės jums atstatyti užblokuotus failus.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Shade viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Shade naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Shade šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Shade pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Shade naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Shade pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Shade sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Shade prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-shade-ransomware.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Shade ransomware