Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Cerber 4.1.0 virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Nesibaigianti Cerber trilogija: pradėjo plisti Cerber 4.1.0 virusas

Kaip jau galėjote nuspėti, Cerber 4.1.0 virusas yra dar viena garsiojo Cerber viruso versija. Kibernetiniai nusikaltėliai šįkart parengė dvigubą ataką – 4.1.0 versiją lydi 4.1.1 atnaujinimas. Panašu, kad viruso kūrėjai nesiruošia greitai palikti kibernetinio pasaulio ir leisti kompiuterių naudotojams atsikvėpti. Prieš mėnesį Cerber buvo atnaujintas ir pavadintas pagal naujus pridedamus failų plėtinius. Prieš tai buvusios versijos pridėjo .cerber2 ir .cerber3 plėtinius, dabartinis viruso variantas prideda atsitiktinių keturių ženklų kodą į kiekvieną užkrėstą dokumentą. Jeigu virusui pavyko užgrobti ir jūsų dokumentus, patariame nieko nelaukti ir pašalinti Cerber 4.1.0 iš kompiuterio. Pagreitinti procesą jums padės antivirusinė programa Reimage.

Cerber 4.1.0 virusas - nauja Cerber viruso versija

Šį virusą galima vadinti viena sparčiausiai plintančia kibernetine grėsme. Pavyzdžiui, CryptoWall virusas atsirado prieš 7 metus, tuo tarpo Cerber buvo pastebėtas šių metų kovo mėnesį. Tuo metu virusas taikėsi tik į kelias šalis ir reikalavo sistemos perkrovimo, kad galėtų įvykdyti savo darbą. Tačiau vos per kelis mėnesius virusas buvo atnaujintas ir patobulintas tokiu greičiu, kad virusų tyrėjams nepavyko taip greitai jo perprasti ir palaužti. Pagal pavojingumą ir paplitimą Cerber virusas užima garbingą trečią vietą, po CryptoWall ir Locky virusų, ir tapo rimtu jų konkurentu. Dabartinė Cerber 4.1.0 viruso versija neprideda jokio failo plėtinio į užkoduotus duomenis, tik sugeneruoja atsitiktinį raidžių ir skaičių pavadinimą. Visi kiti viruso veikimo principai nesikeičia. Jis ir toliau po failų užkodavimo palieka README.hta dokumentą, kuriame pateikiama reikalinga informacija apie duomenų užšifravimą ir atkūrimą. Vis dėlto, jeigu susidūrėte su virusu, turite kuo greičiau pašalinti Cerber 4.1.0, o tuomet pasinaudoti alternatyviais duomenų atkūrimo būdais. Jeigu esate itin smalsūs, galime jums atskleisti, kad išpirkos raštelis pradedamas žinute, kad visi kompiuteryje buvę dokumentai, nuotraukos, duomenų bazės ir kiti svarbūs failai yra užšifruoti, o nukentėjusiesiems belieka įsigyti specialų „Cerber Decryptor“. Šis įrankis, anot hakerių, yra vienintelė išeitis atkurti prarastus duomenis:

You documents, photos, databases and other important files have been encrypted!
To decrypt your files you need to buy the special software – „Cerber Decryptor“
All transactions should be performed via Bitcoin network only
Within 7 days you can purchase this product at a special price: B 1.24 ($524)
After 7 days the price of this product will increase up to B 2.48 ($1048) 

Kaip šis failus užkoduojantis virusas plinta?

Virusų tyrėjams jau pavyko išsiaiškinti, kad Cerber 4.1.0 virusas plinta pseudoDarkleech Rig exploit kit pagalba. Kas virusas būtų aktyvuojamas, kompiuterių naudotojams reikia paspausti užkrėstą nuorodą arba įdiegti pavojingą programinę įrangą. Vėliau kompiuterio saugumo spragų ieškantis įrankis (angl. exploit kit) pradeda skenuoti kompiuterį ir ieškoti būdų, kaip įdiegti viruso užkratą. Visa laime, kad Rig exploit kit, kuris taip pat yra siejamas su kitu failus užkoduojančiu virusu CrypMIC, yra ne toks aktyvus ir pavojingas palyginus su Neutrino exploit kit. Tačiau nei vienas kompiuterio naudotojas negali jaustis visiškai apsaugotas nuo šio pavojingo viruso. Cerber 4.1.0 virusas taip pat gali įsibrauti užkrėstų elektroninių laiškų pagalba. Kibernetiniai nusikaltėliai gali apsimesti vyriausybės institucijų, finansines paslaugas teikiančių organizacijų ar netgi socialinių tinklų atstovais. Visada patikrinkite informaciją apie siuntėją internete ir tik įsitikinę jo patikimumu, atidarykite prisegtą dokumentą. Jeigu pastebite gramatines ar rašybos klaidas, neįprastas sakinių konstrukcijas, galite įtarti, kad susidūrėte su kibernetiniais nusikaltėliais.

Cerber 4.1.0 pašalinimas

Cerber 4.1.0 pašalinimas yra sudėtinga užduotis, tačiau pasitelkę patikimą ir saugią antivirusinę programą turėtumėte sklandžiai atsikratyti virusu. Viruso pašalinimui patariame naudoti Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus arba Malwarebytes Anti Malware. Įdiegę antivirusinę programą nuskenuokite kompiuterio sistemą ir leiskite jai surasti virusą. Jeigu viruso pašalinimą patikėsite turimai antivirusinei programai, nepamirškite jos atnaujinti. Jeigu susidursite su kokiais nors sunkumais, pavyzdžiui, negalėsite įdiegti ar atnaujinti antivirusinės programos, pasinaudokite šio straipsnio pabaigoje pateiktomis instrukcijomis, kaip išspręsti visas problemas ir pašalinti Cerber 4.1.0 virusą. Atsikratę virusu galėsite mėginti atkurti prarastus duomenis. Kai kurie antivirusinių programų gamintojai išleido įrankius, leidžiančius atkurti ankstesnių Cerber versijų užgrobtus failus, tačiau jie gali būti neefektyvūs, kai kalbama apie naujas viruso versijas. Patariame pasinaudoti visais alternatyviais duomenų atkūrimo būdais ir tikėtis, kad pavyks atkurti prarastus duomenis.

Mes galime būti platintojai bet kurių produktų, kuriuos mes rekomenduojame šitoje svetainėje. Atsisiųsdami bet kurį produktą Cerber 4.1.0 virusas šalinimui, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika ir naudojimosi instrukcija.
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei jums nepavyko pašalinti viruso naudojant Reimage, užduokite klausimą mūsų IT specialistams ir išsamiai aprašykite situaciją.
Cerber 4.1.0 virusas pašalinimui yra rekomenduojama Reimage antivirusinė programa. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Daugiau informacijos apie šią programą galite surasti Reimage apžvalgoje.
Reimage spaudoje

Rankinis Cerber 4.1.0 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Cerber 4.1.0 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Cerber 4.1.0 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Cerber 4.1.0 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Cerber 4.1.0 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cerber 4.1.0 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cerber 4.1.0 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Cerber 4.1.0. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Cerber 4.1.0 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro įrankis

Kūrėjai atnaujino šį įrankį ir praplėtė jo galimybes atkurti duomenis po failus užkoduojančių virusų atakų. Nepaisant to, kad nėra 100% garantijos, kad įrankis atkurs visus pažeistus failus, vistiek patariame jį išmėginti.

 • Parsisiųskite Data Recovery Pro (https://virusai.lt/download/data-recovery-pro-setup.exe);
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Cerber 4.1.0 viruso;
 • Atkurkite juos.

Duomenų atkūrimas su Windows Previous Versions funkcija

Sekite žemiau pateiktas instrukcijas ir galbūt jums pavyks atkurti bent keletą svarbių dokumentų, kurios pasiglemžė Cerber 4.1.0 virusas.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Atkurte failus su ShadowExplorer

Ši programa yra dar vienas alternatyvus duomenų atkūrimo būdas. Vis dar nežinoma ar naujausia viruso versija ištrina Volume Shadow Copies iš kompiuterio, ar ne. Tad jeigu jam nepavyko to padaryti, sekite žemiau pateiktas instrukcijas ir jums pavyks atkurti svarbiausius dokumentus.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Cerber Decrypter įrankis

Pasinaudodami šiuo įrankiu galite pamėginti saugiai atkurti duomenis, kurios pasiglemžė naujoji Cerber viruso versija. 

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cerber 4.1.0 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus arba Malwarebytes Anti Malware.

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cerber-4-1-0-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis