Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Red Cerber viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos) - Decryption Methods Included

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Red Cerber virusas ir toliau grasina interneto vartotojams

Red Cerber yra naujausias liūdnai pagarsėjusio Cerber viruso variantas. Cerber buvo ypač aktyvus 2016-aisiais, kai programišiai į interneto platybes išleido net šešias patobulintas šio duomenis šifruojančio viruso versijas. Visi viruso variantai pasižymi panašiomis savybėmis. Pavyzdžiui, vadinamiesiems išpirkos rašteliams generuoti nusikaltėliai naudoja vieną ir tą pačią formą. Taip pat, pirminės viruso versijos buvo užprogramuotos sunaikinti atsargines duomenų kopijas (angl. Volume Shadow Copies) taip atimant iš aukų paskutinę viltį atgauti duomenis nemokant programišių reikalaujamos išpirkos. Tačiau paskutinis Cerber variantas kiek kitoks. Bene ryškiausias Red Cerber viruso skirtumų — pasikeitęs išpirkos raštelio dizainas. Dabar, vietoje žalio fono, įprasto ankstesniems virusams, Cerber naudoja raudoną. Jei tokiu virusu jau užsikrėtėte ir jūs, nepanikuokite ir susitelkite Red Cerber šalinimui.

Red Cerber ransomware virus

Tie, kas domėjosi Cerber raida nuo pat jo atsiradimo turbūt pamena, jog pradžioje šis parazitas taikiniu rinkosi tik tam tikrų šalių vartotojus. Tai žymiai apribojo programos pajėgumus, be to, duomenų šifravimo funkcija dažnai strigdavo, kadangi virusas taip pat turėjo perkrauti užkrėstą kompiuteri tam, kad ją aktyvuotų. Tačiau išanalizavę minėtus trūkumus, Cerber kūrėjai netrukus juos ištaisė ir atrado naujų būdų kaip šį virusą platinti dar efektyviau. Šiam tikslui buvo ieškoma pažeidžiamumų interneto naršyklėse, o potencialių aukų elektroninio pašto dėžutės buvo tiesiog bombarduojamos apgaulingais laiškais su prisegtais kenkėjiškais priedais.

Palyginus su minėtomis versijomis, Red Cerber pagrinde skiriasi tuo, jog nebesikėsina į atsargines duomenų kopijas, tad išlieka tikimybė, jog užkoduoti duomenis gali būti atkurti. Deja, tai vienintelis šiaudas, kurio viruso aukos dar gali griebtis norėdami atgauti savo duomenis, kadangi virusų ekspertai kol kas nerado kitų būdų šį virusą apeiti.

Svarbu paminėti tai, jog Red Cerber nėra užprogramuotas koduoti visus failų tipus. Tam, kad nesugadintų kompiuterio sistemos ir auka vis dar galėtų sumokėti išpirką, viruso kūrėjai apsiribojo 493 failų tipais, pirmenybę suteikiant dokumentams su .bat, .cmd, .com, .cpl, .exe, .hta, .msc, .msi, .msp, .pif, .scf, .scr, ir .sys plėtiniais.

Kaip Red Cerber virusas plinta?

Programišiai visada siekia atrasti kuo efektyvesnius kompiuterių užgrobimo būdus. Vis dėlto, apgavikiški laiškai yra pagrindinis Red Cerber arkliukas. Dažniausiai tokiuose laiškuose aukas bandoma apgauti imituojant internetinių pirkimų sąskaitas ar pranešimus apie tariamą greičio viršijimą. Laimei, suklastotus laiškus nuo tikrų atskirti nėra sunku, kadangi juose dažnai pilna loginių neatitikimų ar gramatinių klaidų. Vertėtų paminėti ir tai, jog Cerber taip pat plinta RIG ir Nemucod virusų platinimo tinklais, todėl labai svarbu išlikti budriems naršant ar siunčiantis internetinį turinį.

Ar įmanoma Red Cerber nukenksminti?

Jei norite visiškai ištrinti Red Cerber iš savo kompiuterio, įsitikinkite, jog turite įrangą tinkamą šiam tikslui. Musu ekspertai rekomenduoja naudoti patikimas Reimage Reimage Cleaner Intego ar Malwarebytes antivirusines sistemas. Prieš paleisdami sistemos skenavimą nepamirškite turimo įrankio atnaujinti. Jei naudojant naujausią antivirusinės programos versiją vis dar susiduriate su problemomis šalinant Red Cerber, sekite apačioje nurodytas instrukcijas. SVARBU: bandyti atkurti duomenis galite tik atsikratę visais kenkėjiškais viruso komponentais.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Red Cerber viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Red Cerber naudojant Safe Mode with Networking

Kai kuriais atvejais Cerber gali apriboti sistemos funkcijas ir neleisti kompiuteriui sklandžiai veikti. Tokiu atveju rekomenduojame įrenginį paleisti Safe Mode with Networking režimu, kaip nurodyta apačioje esančiose instrukcijose.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Red Cerber šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Red Cerber pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Red Cerber naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Red Cerber pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Red Cerber sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Red Cerber. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Red Cerber užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro programos privalumai

Neremkite programišių ir vietoje mokamo duomenų atrakinimo rakto išbandykite žemiau nurodytus žingsnius ir atgaukite duomenis nemokamai.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Red Cerber viruso;
 • Atkurkite juos.

ShadowExplorer – vienintelis būdas atgauti duomenis?

Sistemoje saugomos atsarginės duomenų kopijos yra vienintelis išsigelbėjimas norint atkurti pažeistus ar netyčia ištrintus failus. Žinoma, tai įmanoma tik tuo atveju, jei virusas šių kopijų nesunaikina. Kadangi Red Cerber tokios funkcijos neturi, yra tikimybė, jog atgausite savo duomenis naudodami ShadowExplorer. 

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Red Cerber prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-red-cerber-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Red Cerber ransomware virus