Red Cerber viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos)

Red Cerber viruso pašalinimas

Kas yra Red Cerber virusas?

Red Cerber virusas ir toliau grasina interneto vartotojams

Red Cerber yra naujausias liūdnai pagarsėjusio Cerber viruso variantas. Cerber buvo ypač aktyvus 2016-aisiais, kai programišiai į interneto platybes išleido net šešias patobulintas šio duomenis šifruojančio viruso versijas. Visi viruso variantai pasižymi panašiomis savybėmis. Pavyzdžiui, vadinamiesiems išpirkos rašteliams generuoti nusikaltėliai naudoja vieną ir tą pačią formą. Taip pat, pirminės viruso versijos buvo užprogramuotos sunaikinti atsargines duomenų kopijas (angl. Volume Shadow Copies) taip atimant iš aukų paskutinę viltį atgauti duomenis nemokant programišių reikalaujamos išpirkos. Tačiau paskutinis Cerber variantas kiek kitoks. Bene ryškiausias Red Cerber viruso skirtumų — pasikeitęs išpirkos raštelio dizainas. Dabar, vietoje žalio fono, įprasto ankstesniems virusams, Cerber naudoja raudoną. Jei tokiu virusu jau užsikrėtėte ir jūs, nepanikuokite ir susitelkite Red Cerber šalinimui.

Red Cerber ransomware virus

Tie, kas domėjosi Cerber raida nuo pat jo atsiradimo turbūt pamena, jog pradžioje šis parazitas taikiniu rinkosi tik tam tikrų šalių vartotojus. Tai žymiai apribojo programos pajėgumus, be to, duomenų šifravimo funkcija dažnai strigdavo, kadangi virusas taip pat turėjo perkrauti užkrėstą kompiuteri tam, kad ją aktyvuotų. Tačiau išanalizavę minėtus trūkumus, Cerber kūrėjai netrukus juos ištaisė ir atrado naujų būdų kaip šį virusą platinti dar efektyviau. Šiam tikslui buvo ieškoma pažeidžiamumų interneto naršyklėse, o potencialių aukų elektroninio pašto dėžutės buvo tiesiog bombarduojamos apgaulingais laiškais su prisegtais kenkėjiškais priedais.

Palyginus su minėtomis versijomis, Red Cerber pagrinde skiriasi tuo, jog nebesikėsina į atsargines duomenų kopijas, tad išlieka tikimybė, jog užkoduoti duomenis gali būti atkurti. Deja, tai vienintelis šiaudas, kurio viruso aukos dar gali griebtis norėdami atgauti savo duomenis, kadangi virusų ekspertai kol kas nerado kitų būdų šį virusą apeiti.

Svarbu paminėti tai, jog Red Cerber nėra užprogramuotas koduoti visus failų tipus. Tam, kad nesugadintų kompiuterio sistemos ir auka vis dar galėtų sumokėti išpirką, viruso kūrėjai apsiribojo 493 failų tipais, pirmenybę suteikiant dokumentams su .bat, .cmd, .com, .cpl, .exe, .hta, .msc, .msi, .msp, .pif, .scf, .scr, ir .sys plėtiniais.

Kaip Red Cerber virusas plinta?

Programišiai visada siekia atrasti kuo efektyvesnius kompiuterių užgrobimo būdus. Vis dėlto, apgavikiški laiškai yra pagrindinis Red Cerber arkliukas. Dažniausiai tokiuose laiškuose aukas bandoma apgauti imituojant internetinių pirkimų sąskaitas ar pranešimus apie tariamą greičio viršijimą. Laimei, suklastotus laiškus nuo tikrų atskirti nėra sunku, kadangi juose dažnai pilna loginių neatitikimų ar gramatinių klaidų. Vertėtų paminėti ir tai, jog Cerber taip pat plinta RIG ir Nemucod virusų platinimo tinklais, todėl labai svarbu išlikti budriems naršant ar siunčiantis internetinį turinį.

Ar įmanoma Red Cerber nukenksminti?

Jei norite visiškai ištrinti Red Cerber iš savo kompiuterio, įsitikinkite, jog turite įrangą tinkamą šiam tikslui. Musu ekspertai rekomenduoja naudoti patikimas FortectIntego ar Malwarebytes antivirusines sistemas. Prieš paleisdami sistemos skenavimą nepamirškite turimo įrankio atnaujinti. Jei naudojant naujausią antivirusinės programos versiją vis dar susiduriate su problemomis šalinant Red Cerber, sekite apačioje nurodytas instrukcijas. SVARBU: bandyti atkurti duomenis galite tik atsikratę visais kenkėjiškais viruso komponentais.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Red Cerber viruso pašalinimas

Rankinis Red Cerber pašalinimas saugiajame režime

Kai kuriais atvejais Cerber gali apriboti sistemos funkcijas ir neleisti kompiuteriui sklandžiai veikti. Tokiu atveju rekomenduojame įrenginį paleisti Safe Mode with Networking režimu, kaip nurodyta apačioje esančiose instrukcijose.

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Red Cerber naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Red Cerber pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Red Cerber sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Red Cerber. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Red Cerber užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro programos privalumai

Neremkite programišių ir vietoje mokamo duomenų atrakinimo rakto išbandykite žemiau nurodytus žingsnius ir atgaukite duomenis nemokamai.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Red Cerber viruso;
 • Atkurkite juos.

ShadowExplorer – vienintelis būdas atgauti duomenis?

Sistemoje saugomos atsarginės duomenų kopijos yra vienintelis išsigelbėjimas norint atkurti pažeistus ar netyčia ištrintus failus. Žinoma, tai įmanoma tik tuo atveju, jei virusas šių kopijų nesunaikina. Kadangi Red Cerber tokios funkcijos neturi, yra tikimybė, jog atgausite savo duomenis naudodami ShadowExplorer. 

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Red Cerber prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis