Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Cerber 4.1.5 virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Cerber 4.1.5 virusas – dar viena garsiojo Cerber versija

Cerber 4.1.5 virusas yra puikus įrodymas, kad Cerber kūrėjai orientuojasi ne į kokybę, bet į kiekybę. Pastaruoju metu buvo išleistos net keturios naujos viruso versijos, kurios mažai kuo skiriasi viena nuo kitos. Cerber 4.1.0, Cerber 4.1.1, Cerber 4.1.4 ir dabartinė ketvirtoji versija (kol kas neturima duomenų apie 4.1.2 ir 4.1.3 viruso versijas) užkoduoja duomenis naudodamos tą patį algoritmą ir pateikia vienodus išpirkos raštelius. Visos naujosios viruso versijos pakeičia užkrėsto kompiuterio darbalaukio nuotrauką, kurioje nukentėjusysis informuojamas apie ataką ir pateikia nuorodą į asmeninę mokėjimą svetainę, kurioje asmuo gali sužinoti daugiau apie virusą ir išpirkos mokėjimą. Kiekviename aplanke, kuriame yra užkoduotų duomenų, taip pat paliekamas README.hta failas, kuris pateikia langą su instrukcijomis. Šiame lange paaiškinama, kad visi kompiuteryje buvę duomenys yra užkoduoti, tačiau jie nėra sugadinti, o paprasčiausiai apsaugoti. Remiantis išpirkos rašteliu, vienintelis būdas susigrąžinti prarastus failus – sumokėti išpirką.

Cerber 4.1.5 virusas, lygiai taip pat kaip ir ankstesnės trys versijos, pakeičia failų pavadinimus į 10 atsitiktinių simbolių seką, o originalų failo plėtinį į keturių ženklų plėtinį. Pavyzdžiui, nuotrauka DCM_0182.jp gali būti pervadinta į YhapFV86Ax.tf6a ar panašiai. Turime pridurti, kad kiekvienam failui suteikiamas naujas vardas, tačiau paliekamas tas pats plėtinys. Deja, kol kas nėra jokių įrankių, leidžiančių atkurti failus, kuriuos sugadino Cerber 4.1.5 ransomware virusas. Tai padaryti gali tik viruso kūrėjai, todėl jie siūlo kompromisą: sumokėję išpirką nukentėjusieji galės susigrąžinti prarastus duomenis. Iš nukentėjusiųjų reikalaujama 0.6967 Bitkoinų, tačiau suma gali augti, jeigu pinigai nebus pervesti per duotą laiką. Tačiau mes patariame nepasiduoti kibernetinių nusikaltėlių spaudimui. Galbūt jie iš tiesų gali atkurti užgrobtus failus, tačiau jie gali nesuteikti tokios malonės. Būtent dėl šios priežasties turite pašalinti Cerber 4.1.5 ransomware virusą automatiškai, kadangi tik profesionalūs įrankiai gali surasti ir sunaikinti visus su virusu susijusius komponentus. Rankinis Cerber 4.1.5 pašalinimas gali užtrukti pusę dienos ir baigtis nesėkmingai. Tad siūlome pasinaudoti Reimage ir nuskenuoti kompiuterio sistemą.

Cerber 4.1.5 virusas užgrobia kompiuteryje saugomus duomenis

Plėtros būdai

Cerber viruso platinimui naudojamos įvairios technikos, tačiau dažniausiai jis plinta elektroninių laiškų pagalba. Šiuose laiškuose pridedamas užkrėstas failas, todėl aukai atidarius jį, virusas be jokių trukdžių įsibrauna į sistemą ir pradeda šifruoti duomenis. Paprastai įsibrovimo ženklų neįmanoma pastebėti, nebent tik šiek tiek sulėtėja kompiuterio darbo greitis, tačiau tokius pokyčius pastebi retas kompiuterio savininkas. Tačiau kenkėjiškus viruso darbus pastebi kiekvienas. Norėdami apsaugoti savo asmeninius duomenis nuo užkodavimo, turite laikytis atokiau nuo elektroninių laiškų, kuriuos atsiunčia nepažįstami ar nepatikimi asmenys, prisistatantys žinomų kompanijų atstovais. Svarbiausia, atkreipkite dėmesį į tai, kad tokie „oficialūs“ laiškai siunčiami iš įtartinai atrodančių elektroninio pašto adresų.

Ketvirtosios Cerber viruso kartos platinimui taip pat naudojama PseudoDarkleech kampanija, kuri leidžia virusui įsibrauti užkrėstų internetinių tinklalapių pagalba. PseudoDarkleech gali įdiegti užkrėstame tinklalapyje nuorodą į RIG exploit kit arba nukreipti vartotojus į serverį, kuriame patalpintas tas pats kompiuterio saugumo spragų ieškantis įrankis. Cerber taip pat plinta Neutrino exploit kit pagalba. Tokių atakų galima išvengti, jeigu kompiuteryje įdiegsite ir reguliariai atnaujinsite patikimą antivirusinę programą.

Kaip pašalinti Cerber 4.1.5 virusą?

Turite suprasti, kad šis virusas yra pavojinga programa, kuri sukurta nelegaliai užgrobti jūsų kompiuteryje saugomus failus. Norėdami pašalinti Cerber 4.1.5 virusą, turite į pagalbą pasitelkti patikimą antivirusinę programa, pavyzdžiui Reimage arba Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus. Virusas sugeba pakeisti kompiuterio registro įrašus (angl. Registry keys) ir įdiegia daug naujų failų, kuriuos surasti ir pašalinti yra nepaprastai sunku. Tad Cerber 4.1.5 pašalinimas turi būti atliktas viena mūsų siūlomų programų, tačiau prieš tai, peržiūrėkite žemiau pateiktas instrukcijas.

Mes galime būti platintojai bet kurių produktų, kuriuos mes rekomenduojame šitoje svetainėje. Atsisiųsdami bet kurį produktą Cerber 4.1.5 virusas šalinimui, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika ir naudojimosi instrukcija.
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei jums nepavyko pašalinti viruso naudojant Reimage, užduokite klausimą mūsų IT specialistams ir išsamiai aprašykite situaciją.
Cerber 4.1.5 virusas pašalinimui yra rekomenduojama Reimage antivirusinė programa. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Daugiau informacijos apie šią programą galite surasti Reimage apžvalgoje.
Reimage spaudoje

Rankinis Cerber 4.1.5 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Cerber 4.1.5 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Cerber 4.1.5 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Cerber 4.1.5 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Cerber 4.1.5 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cerber 4.1.5 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cerber 4.1.5 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Cerber 4.1.5. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jeigu virusas užgrobė jūsų asmeninius duomenis, pirmiausia turite pabandyti alternatyvius duomenų atkūrimo metodus. Žemiau aprašyti būdai gali padėti susigrąžinti failus nemokamai ir išvengiant išpirkos mokėjimo.

Jei Cerber 4.1.5 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Duomenų atkūrimas su Data Recovery Pro

Data Recovery Pro yra profesionalus įrankis, leidžiantis atkurti sugadinus, ištrintus ir kartais užkoduotus duomenis. Tad jis turėtų atkurti bent jau dalį prarastų duomenų.

 • Parsisiųskite Data Recovery Pro (https://virusai.lt/download/data-recovery-pro-setup.exe);
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Cerber 4.1.5 viruso;
 • Atkurkite juos.

Windows Previous Versions

Jeigu jūsų kompiuteryje buvo įgalinta System Restore funkcija prieš Cerber 4.1.5 ataką, tuomet sekite žemiau pateiktais žingsniais ir atkurkite pavienius failus.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cerber 4.1.5 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus arba Malwarebytes Anti Malware.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cerber-4-1-5-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis