Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Cerber 4.1.1 viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Nesustabdomas Cerber virusas išleido 4.1.1 versiją

Cerber kūrėjai nenustoja tobulinti ir naujinti viruso, neleisdami virusų tyrėjams ir kompiuterių naudotojams pailsėti. Vos tik pasirodžius Cerber 4.1.0, buvo sukurtas ir Cerber 4.1.1 virusas. Šįkart viruso kūrėjai pasistengė ir nusprendė padėti nukentėjusiems suvokti, kuri viruso versija pasikėsino į jų kompiuterius – po įsibrovimo virusas pakeičia darbalaukio paveikslą su nuotrauka, kurioje nurodoma viruso versija. Ankstesnes viruso versijas buvo gali atpažinti iš pridedamų failo plėtinių – .cerber, .cerber2 arba .cerber3.

Cerber 4.1.1 virusas yra paskutinė grėsmingojo viruso versija ir ji dirba visiškai tyliai. Įsibrovęs į kompiuterio sistemą, virusas ieško užkoduojamų failų plėtinių, pradėdamas nuo gilesnių kompiuterio sistemos direktorijų. Dėl šios priežasties kompiuterių vartotojai nieko nepastebi ir neįtaria. Vieninteliu įtarimu gali būti nebent sulėtėjęs kompiuterio darbas, kol virusas šifruoja duomenis. Failų užkodavimo metu, virusas įterpia unikalų plėtinį – kiekvienam užgrobtam failui sugeneruojamas unikalus keturių simbolių plėtinys, pavyzdžiui, .dep3. Kai Cerber 4.1.1 virusas užgrobia visus aplankus, jis imasi kompiuterio darbalaukyje esančių failų. Pabaigęs darbą, virusas palieka išpirkos raštelį README.HTA, paleidžia .vbs garso failą ir pakeičia darbalaukio paveikslą, kuriame informuojama apie užkoduotus failus:

Your documents, photos, databases and other important files have been encrypted by “Cerber ransomware 4.1.1”!
[…]
There is a list of temporary addresses to go on your personal page below:

Cerber 4.1.1 virusas nepateikia daug informacijos darbalaukio paveikslėlyje, tačiau palieka URL adresą, nukreipiantį į mokėjimo tinklalapį. Čia nukentėjusieji gali sužinoti, kaip įsigyti Bitkoinų ir pervesti juos į kibernetinių nusikaltėlių piniginę. Nuoroda į mokėjimo tinklalapį ir dar daugiau informacijos apie išpirkos sumokėjimą pateikiama .hta faile. Įprastai mokėjimo tinklalapiai yra pasiekiami tik per Tor naršyklę, todėl nepatyrusiems kompiuterių naudotojams išpirkos raštelyje pateikiama informacija, kaip šią naršyklę įdiegti ir naudoti. Kaip ir kitų Cerber versijų mokėjimo tinklalapiai, šiame taip pat siūloma pasirinkti norimą kalbą ir paaiškinama, kaip įsigyti Cerber Decryptor įrankį, kurio pagalba galima atkoduoti užgrobtus failus. Įdomu tai, kad Cerber 4.1.1 virusas prašo mažesnės išpirkos: 0.1188 Bitkoinų (≈75 eurų), kuriuos reikia sumokėti per 5 dienas, arba 0.2376 Bitkoinų (≈150 eurų) po 5 dienų.

Cerber 4.1.1 virusas yra naujausia Cerber versija

Cerber virusas išsiskiria iš kitų virusų tuo, kad yra idealiai suprogramuotas ir puikiai sugeba įtikinti nukentėjusius sumokėti išpirką. Mokėjimo tinklalapyje yra dažnai užduodamų klausimų skiltis („FAQ)“, pagalbos („Support) ir pasiūlymas atkurti vieną dokumentą nemokamai („Decrypt 1 File for FREE“). Pastaroji skiltis turi įtikinti vartotojus, kad įrankis iš tiesų veikia ir taip paskatinti juos sumokėti išpirką. Tačiau nepatariame pasitikėti hakeriais ir mokėti pinigų. Virusų kūrėjai išpirkas priima kaip paskatinimą ir motyvaciją plėtoti bei kurti naujus virusus. Patariame pašalinti Cerber 4.1.1 virusą vos tik jam pasirodžius kompiuteryje. Tai padaryti galite tik pasinaudodami stipria ir atnaujinta antivirusine programa, pavyzdžiui, Reimage Reimage Cleaner Intego arba SpyHunter 5Combo Cleaner. Viruso pašalinimas gali būti gana sudėtingas, tačiau turi būti atliktas kuo skubiau, kadangi jis gali įdiegti papildomų kenkėjiškų programų ar virusų. Deja, Cerber 4.1.1 pašalinimas neatkurs prarastų duomenų, tačiau galėsite pamėginti juos atkurti alternatyviais būdais.

Kaip šis virusas patenka į kompiuterį?

Remiantis paskutinėmis žiniomis, Cerber 4.1.1 virusas platinamas per pseudo-Darkleech kampaniją, kuri nusitaikiusi į WordPress tinklalapius. Jeigu vartotojas apsilanko užkrėstame tinklalapyje, jo(s) kompiuterį pradeda skenuoti RIG exploit kit. Šis įrankis skenuoja kompiuterį ir ieško saugumo spragų (ieško neatnaujintų programų ir pasinaudoja jų saugumo spragomis), kuriomis pasinaudojęs įdiegia virusą. Ataka yra gerai parengta ir apgalvota, todėl paprastiems kompiuterių naudotojams nepavyksta lengvai perprasti hakerių parengtos strategijos. Virusų kūrėjai taip pat naudoja seną, tačiau vis dar itin efektyvią virusų plėtros strategiją – jie siunčia elektroninius laiškus su užkrėstu priedu. Kai auka atidaro šį dokumentą, viruso užkratas patenka į kompiuterį ir pradeda šifruoti duomenis. Tad patariame būti atsargiais ir nesmalsauti net ir tokiais atvejais, jeigu elektroniniame laiške teigiama, kad turite patvirtini 500 dolerių mokėjimą, kuris buvo atliktas per Paypal sistemą; taip pat venkite neaiškių sąskaitų, ataskaitų ir kitų dokumentų, kuriuos atsiunčia nežinomi siuntėjai. Jeigu laiško siuntėjas skatina kuo greičiau patikrinti ir atidaryti prisegtą failą, niekada jam nepakluskite.

Kaip pašalinti Cerber 4.1.1 virusą?

Cerber 4.1.1 virusas yra visiškai naujas, todėl jį pašalinti galima tik su atnaujinta antivirusine programa. Nepamirškite, kad atsikratyti virusu pavyks tik naudojantis stipria ir profesionalia programa, kadangi tik tokios programos gali pašalinti Cerber 4.1.1 virusą kartu su visais jo pavojingais komponentais. Norime jus perspėti, kad būtina atlikti automatinį viruso pašalinimą. Panaikinti virusą rankiniu būdu yra praktiškai neįmanoma, todėl galite padaryti daugiau žalos nei naudos. Kaip jau minėjome anksčiau, Cerber 4.1.1 pašalinimas neatkurs prarastų duomenų, tačiau tai padaryti galėsite, jeigu turite atsargines duomenų kopijas. Tuomet pašalinę virusą prijunkite išorinę laikmeną ir nukopijuokite reikiamus įrašus. Jeigu atsarginių kopijų neturite, teks susitaikyti, kad susigrąžinti duomenų gali nepavykti. Vis dėlto, pabandykite tai padaryti pasinaudodami žemiau pateiktais alternatyviais duomenų atkūrimo metodais.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Cerber 4.1.1 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Cerber 4.1.1 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Cerber 4.1.1 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Cerber 4.1.1 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Cerber 4.1.1 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cerber 4.1.1 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cerber 4.1.1 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Cerber 4.1.1. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jeigu jūsų kompiuteryje esančius duomenis pasiglemžė Cerber 4.1.1 virusas, greičiausiai svarstėte galimybę mokėti išpirką. Tačiau prieš priimdami sprendimą turite žinoti, kad gauti pinigai motyvuoja kibernetinius nusikaltėlius tęsti ir kurti naujus failus užkoduojančius virusus. Be to, jūs galite tik prarasti pinigus, kadangi hakeriai gali tiesiog pradingti ir nepadėti jums atkurti užgrobtų duomenų. Tad patariame dar kartą pagalvoti, ar verta pirkti Bitkoinus.

Jei Cerber 4.1.1 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro įrankis

Virusų tyrėjai vis dar stengiasi sukurti įrankį, leidžiantį atkurti Cerber 4.1.1 viruso pažeistus failus, o tai yra tikrai sudėtinga užduotis. Tuo tarpu galite pamėginti atkurti bent jau dalį duomenų su Data Recovery Pro įrankiu. Nepamirškite, kad prieš atkurdami duomenis, turite pašalinti virusą iš kompiuterio sistemos.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Cerber 4.1.1 viruso;
 • Atkurkite juos.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cerber 4.1.1 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cerber-4-1-1-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Cerber 4.1.1 ransomware virus