Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Cerber 4.1.6 viruso šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos) - Pašalinimo vadovas

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Dar vienas Cerber kūrėjų akibrokštas: Cerber 4.1.6 virusas

Cerber 4.1.6 virusas pasirodė 2016 m. lapkričio 22-ąją ir tapo kol kas paskutiniąja garsiojo Cerber viruso versija. Panašu, kad viruso kūrėjai sukūrė nepalaužiamą kodą, kurio nepavyksta perprasti jokiems virusų tyrėjams ir neleidžia sukurti duomenų atkūrimo įrankio, galinčio padėti nuo viruso nukentėjusiems asmenims. Kibernetiniai nusikaltėliai susikoncentravo ties ketvirtąją viruso versija, kadangi pastaruoju metu jie nesukūrė jokių naujų virusų, tik patobulindavo Cerber 4 versiją. Sėkmingai patekęs į kompiuterį, Cerber 4.1.6 ransomware virusas įsitaiso pačiuose giliausiuose sistemos direktorijose ir palaipsniui tampa pastebimas kompiuterio savininkui. Virusas skenuoja kompiuterio sistemą ir ieško duomenų, kuruos galėtų užšifruoti RSA ir RC4 šifravimo algoritmais. Jis taip pat sugadina jų pavadinimus, pakeisdamas originalius pavadinimus į dešimties atsitiktinių ženklų seką bei įterpdamas keturių atsitiktinių ženklų failo plėtinį. Tuomet Cerber 4.1.6 virusas palieka išpirkos raštelį „README.hta“, kuris atidaro išpirkos sumokėjimo instrukcijas Internet Explorer naršyklės pagalba. Lygiai taip pat kaip ir ankstesnės versijos, 4.1.6 versija taip pat šantažuoja ir gąsdina asmenis, teigdamas, jog nėra jokio kito duomenų atkūrimo būdo tik išpirkos sumokėjimas. Iš dalies, nusikaltėliai nemeluoja. Duomenis atkurti įmanoma tik tokiu atveju, jeigu turite atsargines duomenų kopijas[1], kurias saugote išorinėse laikmenose. Tačiau tam tikrais atvejais, Cerber virusas gali užkoduoti ir išorinėse laikmenose esančius duomenis, jeigu atakos metu šie įrenginiai buvo prijungti prie kompiuterio.

Cerber verčia nukentėjusįjį prisijungti prie asmeninio puslapio (angl. personal page) viena iš .hta faile pateiktų nuorodų, tačiau šios nuorodos gali būti pasiekiamos tik naudojantis Tor naršykle, o įprastos naršyklės neleis jums to padaryti. Asmeninis tinklalapis paprašys vartotojo patvirtini, kad jis yra žmogus, o ne robotas, o tuomet patekęs į tinklalapį vartotojas išvys pasiūlymą įsigyti Cerber Decryptor. Remiantis čia pateikta informacija, vartotojai gali įsigyti šį duomenų atkūrimo įrankį už specialią kainą per penkias dienas, o vėliau jiems teks pakloti kur kas didesnę pinigų sumą. Cerber 4.1.6 ransomware virusas taip pat pakeičia darbalaukio nuotrauką, kurioje pateikiama sutrumpinta išpirkos raštelio versija. Lygiai taip pat kaip ir ankstesnės versijos, šis virusas paleidžia erzinantį .vbs garso failą, kuriame pranešama apie užkoduotus duomenis (angl. Your documents, photos, databases and other important files have been encrypted). Tokiu atveju Cerber 4.1.6 pašalinimas turėtų būti atliktas kuo skubiau, tačiau nebandykite pašalinti viruso savarankiškai. Pasitelkite į pagalba aptikimą antivirusinę programą, kuri yra pajėgi panaikinti šį sudėtingą virusą. Patariame pašalinti Cerber 4.1.6 virusą su ReimageIntego.

Cerber 4.1.6 virusas - naujoji Cerber versija

Cerber viruso plėtros ypatybės

Cerber virusas daugiausiai platinamas kaip netikras programos atnaujinimas, užkrėsta reklama, elektroninio pašto šiukšlėmis (angl. spam) ir saugumo spragų ieškančių įrankių pagalba (angl. exploit kit)[2]. Elektroninio pašto šiukšlės yra viena pagrindinių viruso plėtros strategijų. Sukčiai apsimeta žinomų kompanijų ar institucijų atstovais, kurie praneša apie tam tikrą problemą ir būtinybę atidaryti laiške prisegtą dokumentą. Būtent šiame dokumente tyko didžiausias pavojus – Cerber užkratas. Todėl turėtumėte niekada neatidaryti elektroninių laiškų, kuriuos atsiunčia nežinomi siuntėjai arba tie asmenys, iš kurių nelaukėte jokių žinių. Virusas taip pat vis dar aktyviai plinta Neutrino ir RIG įrankių pagalba, kurie ieško kompiuterio saugumo spragų ir jomis pasinaudoję įsibrauna į sistemą. Failus užkoduojančio viruso kūrėjai naudoja daug skirtingų plėtros strategijų ir vis dar ieško naujų būdų patekti į kompiuterius. Viena naujausių technikų yra socialiniame tinkle „Facebook“ siunčiamos žinutės[3]. Viruso išvengti yra iš ties nelengva, tačiau turite imtis visų reikiamų saugumo priemonių[4], kad sumažintumėte užkrėtimo riziką, pavyzdžiui, įdiekite antivirusinę programą ir reguliariai darykite atsargines duomenų kopijas.

Kaip pašalinti Cerber 4.1.6 virusą iš kompiuterio?

Itin svarbu pašalinti Cerber 4.1.6 virusą kartu su visais pavojingais ir kenkėjiškais failais, kurie galėjo atsirasti jūsų kompiuteryje. Pastarųjų dienų pranešimai teigia, kad virusas pradėjo jungti visus užkrėstus kompiuterius į botnet tinklą[5], kuris naudojamas DDoS atakoms. Tai labai pavojinga veikla, todėl turite imtis visų priemonių, kad jūsų kompiuteris nebūtų paverstas zombiu. Cerber 4.1.6 pašalinimas turi būti atliekamas pasinaudojant patikima ir stipria antivirusine programa, kuri sugeba pašalinti visus su virusu susijusius komponentus iš kompiuterio. Šio viruso pašalinimui rekomenduojame ReimageIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner antivirusines programas, tačiau prieš įdiegdami vieną šių programų perkraukite kompiuterį taip, kai parodyta žemiau pateiktose instrukcijose. Virusas gali neleisti lengvai įdiegti antivirusinės programos ir trukdyti pašalinimo procesą.Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Cerber 4.1.6 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Cerber 4.1.6 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Cerber 4.1.6 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Cerber 4.1.6 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Cerber 4.1.6 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cerber 4.1.6 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cerber 4.1.6 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Cerber 4.1.6. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Pašalinti Cerber 4.1.6 ransomware virusą yra itin svarbu, kol jis nepadarė dar didesnės žalos. Visai nesvarbu, ar jūs nusprendėte mokėti išpirką, ar ne, viruso pašalinimas yra būtinas. Mokėti išpirkos mes tikrai nepatariame, kadangi duomenis galima atkurti iš atsarginių kopijų.
Jei Cerber 4.1.6 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery ProŠiam įrankiui gali ir nepavykti atkurti Cerber 4.1.6 viruso užgrobtų duomenų, tačiau pabandyti išties verta. Data Recovery Pro buvo sukurtas tam, kad atkruti pažeistus, netyčia ištrintus arba virusų užkoduotus failus.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Cerber 4.1.6 viruso;
 • Atkurkite juos.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cerber 4.1.6 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltiniai
Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cerber-4-1-6-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Cerber 4.1.6 ransomware virus