[email protected] viruso šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos) - Nemokamos instrukcijos

[email protected] viruso pašalinimas

Kas yra [email protected] virusas?

Kokią žalą gali padaryti [email protected] virusas?

[email protected] virusas yra viena naujausių Dharma viruso versijų, kuri dar žinoma kaip neiššifruojama CrySiS kopija. Visai neseniai virusų kūrėjams pavyko sukurti duomenų atkodavimo įrankį, leidžiantį atkurti Dharmo viruso užšifruotus duomenis. Naujoji viruso versija tęsia pirmtako pradėtus darbus ir patekusi į kompiuterį siekia užkoduoti kuo daugiau duomenų. Įvairių failų kodavimui [email protected] ransomware virusas naudoja AES ir RSA šifravimo sistemas, o į užkoduotus failus įterpia vieną šių plėtinių:

Pagrindinė problema yra ta, kad .dharma ir .wallet plėtinius turinčių failų atidaryti neįmanoma be specialiaus šifravimo rakto, kuris saugomas slaptame hakerių serveryje. Nėra jokių šansų gauti šio įrankio be kiberentinių nusikaltėlių įsiterpimo. Žinoma, jie neketina suteikti šio svarbaus įrankio nemokamai. Būtent dėl šios priežasties [email protected] virusas pakeičia užkrėsto kompiuterio darbalaukio paveikslą informacine žinute. Joje teigiama, kad nukentėjusieji turi susisiekti su viruso kūrėjais elektrononiu paštu [email protected] (kai kuriais atvejais nurodamas [email protected] el. pašto adresas). Nekyla jokių dvejonių, kokie yra hakerių užmojai. Kaip ir dauguma failus užkoduojančių virusų bei ankstesnių CrySiS versijų, nusikaltėliai reikalauja sumokėti išpirką. Nukentėjusiems siūloma įsigyti Bitcoinų iš tokių svetainių, kaip LocalBitcoin arba CoinCafe ir pervesti juos į nurodytą Bitcoin piniginę. Vos sulaukę pavedimo, hakeriai tučtuojau atsiųs duomenų atkūrimo įrankį. Tačiau šis sandoris gali nesibaigti taip gerai. Jūs galite prarasti ne tik kompiuteryje saugomus duomenis, bet ir pinigus. Visai nesvarbu, kokius pažadus žarsto kibernetiniai nusikaltėliai, jais pasikliauti tikrai negalite. Pasiglemžę jūsų pingus jie gali dingti lyg į vandenį, o jums jų surasti tikrai nepavyks. Tad patariame pašalinti [email protected] virusą iš kompiuterio užuot mokėjus išpirką. Atsikratyti virusu rekomenduojame antivirusine programa FortectIntego. Programai panaikinus virusą galėsite susigrąžinti prarastus failus pasinaudoję atsarginėmis duomenų kopijomis arba pasitelkdami straipsnio pabaigoje pateiktais alternatyviais duomenų atkūrimo metodais.

Joker_lucker@aol.com.wallet virusas[email protected] virusas yra nauja Dharma ir CriSiS virusų versija, kuris tęsia pirmtakų darbą ir užkoduoja kompiuteryje saugomus duomenis.

Kaip šiai CrySiS viruso versijai pavyko įsibrauti į kompiuterio sistemą?

CrySiS virusų šeima daugiausiai platinama užkrėstų elektroninių laiškų pagalba. Įprastai tokių laiškų siuntėjai yra nenurodyti arba nežinomi, tad tokius laiškus atskirti nėra labai sunku. Tačiau tokia situacija pasitaiko ne visada. Kartais tokius laiškus atpažinti gali būti sudėtingiau. Neretai kibernetiniai nusikaltėliai prisistato kaip žinomų kompanijų, pavyzdžiui, Amazon, eBay ar PayPal, atstovai ar netgi medicinos įstaigų darbuotojai. Pastaruosiuose laiškuose pateikiami fiktyvūs tyrimų duomenys, kuriuose informuojama apie diagnozuotą vėžį. Vienareikšmiškai tokia inforamcija sukelia šoką ir išgastį, tad žmonės greitai puola tikrinti prie laiško prisegto dokumento. Būtent šiame priede slepiasi viruso užkratas. Atidarius šį dokumentą, [email protected] virusas patenka į kompiuterį ir pradeda destruktyvią veiklą.

Kaip pašalinti [email protected] failo plėtinio virusą?

Jeigu jūsų kompiuteryje saugomi duomenys buvo užkoduoti, jūs mažai ką galite padaryti. Duomenų atkūrimui reikalingos atsarginės kopijos, kadangi joks kitas būdas neleis susigrąžinti visų prarstų duomenų. Tačiau nepaisant to, jūs turite pašalinti [email protected] virusą. Viruso panaikinimui jums reikės nuskenuoti kompiuterį antivirusine programa. Rekomenduojame tai padaryti su FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ar Malwarebytes, tačiau galite rinktis ir kitą. Jeigu virusas blokuoja jūsų pasirinktą programą, vadovaukitės straipsnio pabaigoje pateiktomis instrukcijomis. Automatinis [email protected] pašalinimas neturėtų sukelti didelių nesklandumų įjungus kompiuterį Safe Mode režimu.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis [email protected] viruso pašalinimas

Rankinis [email protected] pašalinimas saugiajame režime

[email protected] virusas gali blokuoti antivirusinę programą, kuria norite jį pašalinti. Tokiu atveju paleiskite kompiuterį Safe Mode režimu ir bandykite dar kartą atlikti sistemos skenavimą.

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti [email protected] naudojant System Restore

System Restore metodas taip pat leidžia aktyvuoti antivirusinę programą ir atlikti sistemos skenavimą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš [email protected] pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog [email protected] sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti [email protected]. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jeigu pastebėjote, kad visi jūsų kompiuteryje saugomi failai turi [email protected] plėtinį, o naujas darbalaukio paveikslas liepia atsiųsti elektroninį laišką kibernetiniams nusikaltėliams, vadinasi jūsų kompiuteryje įsisuko siaubingas virusas. Kuo skubiau jį pašalinkite ir tik tuomet imkitės duomenų atkūrimo. Jeigu neturite atsarginių duomenų kopijų, tuomet žemiau pateikti metodai jums gali padėti išgelbėti bent jau dalį prarastų failų.

Jei [email protected] užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Run Data Recovery Pro

Data Recovery Pro programa gali tapti tikru išsigelbėjimu, jeigu neturite atsarginių kopijų. Šis įrankis geba atkurti virusų užkoduotus duomenis, tačiau negalime garantuoti, kad šiam įrankiui pavyks iššifruoti visus failus.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus [email protected] viruso;
 • Atkurkite juos.

Windows Previous Versions

Jeigu System Restore funkcija buvo aktyvuota prieš viruso ataką, tuomet galite atkurti pačius svarbiausius failus pasitelkdami Windows Previous Versions funkcija. Šis metodas leidžia atkurti tik pavienius failus, tad jeigu norite susigrąžinti didelį duomenų kiekį, jums teks įdėti daug darbo.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip [email protected] prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis