Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Redshitline viruso šalinimas (Paprastos pašalinimo instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Ką turėtumėte žinoti apie Redshitline virusą?

Redshitline yra naujas kompiuterių virusas, priskiriamas programų-vagių (angl. ransomware) kategorijai. Tokie virusai ypač išpopuliarėjo jų kūrėjams supratus, jog vartotojai bijo prarasti duomenis, esančius asmeniniuose kompiuteriuose. Jeigu dar nesate girdėję apie programas-vagis, šiame straipsnyje sužinosite, kokios tai programos, kaip jos veikia ir kaip nuo jų apsisaugoti.

Redshitline yra tipiškas ransomware kategorijos viruso pavyzdys. Ši programa veikia labai panašiai, kaip ir garsusis Locky virusas. Locky virusas plito išradingu būdu – jis aukas pasiekdavo elektroniniu paštu, užmaskuotas kaip oficialus bei svarbus Word dokumentas. Redshitline plinta tokiu pačiu būdu. Nors gali atrodyti, jog Word dokumentas negali būti kenksmingas, iš tiesų jame nusikaltėliai slepia kodą, kuris aktyvuojamas Word makrokomandų pagalba. Aktyvuotas kodas parsiunčia Redshitline vykdomąją programą į kompiuterį. Vykdomoji programa, patekusi į aukos kompiuterį, pradeda skenuoti sistemą ir ieškoti įvairių asmeninių failų: dokumentų, nuotraukų, video ir audio įrašų, archyvų ir t.t. Aptikusi reikiamus failus, programa juos užšifruoja, o įprastinius jų plėtinius, tokius kaip .mp3, .jpg, .pdf ir panašiai, pakeičia į .IDB[bet kokie simboliai].redshitline@india.com.xtbl. Failai užšifruojami RSA-2048 algoritmo pagalba. Šis algoritmas yra ypač sudėtingas, todėl jo iššifruoti ne programą sukūrusiam žmogui praktiškai neįmanoma. Kibernetiniai sukčiai pasinaudoja beviltiška aukos padėtimi ir pasiūlo nusipirkti iššifravimo raktą. Nurodymus, kaip tai padaryti, jie palieka aukos kompiuteryje sukurtuose tekstiniuose failuose (How to decrypt your files.txt), dar vadinamais išpirkos rašteliais. Ta pati informacija apie tai, kaip kompiuterio savininkas gali atgauti savo dokumentus, pateikiama viruso pakeistame darbalaukio fone. Instrukcijose teigiama, jog auka turi atsiųsti vieną užrakintą failą nurodytais adresais redshitline@india.com arba redshitline@aol.com.

Keista, tačiau šis virusas nereikalauja konkrečios pinigų sumos. Galima spėti, jog viruso kūrėjai linkę derėtis su auka. Taip pat tikėtina, jog išpirkos kaina priklauso nuo dokumentų svarbos ar kiekio, todėl sukčiai neskuba nurodyti konkrečios sumos išpirkos raštelyje. Tačiau prieš mokėdami už savo duomenų susigrąžinimą, pagalvokite, ar sukčiais pasitikėti verta. Nėra jokių garantijų, jog sukčiai iš tiesų padės jums atkurti prarastus duomenis. Todėl pervesdami pinigus nusikaltėliams jūs rizikuojate prarasti ir juos. Be to, verta pagalvoti, ar verta remti nusikaltėlius? Tai tik paskatins juos tęsti savo veiklą. Jei neplanuojate mokėti pinigų nusikaltėliams, tuomet privalote nieko nelaukdami pašalinti Redshitline iš savo kompiuterio. Tam siūlome naudoti gerą antivirusinę programą, pavyzdžiui ReimageIntego.

Redshitline virusas

Kaip apsisaugoti nuo ransomware virusų?

Šios kategorijos virusų populiarumas auga, todėl bene kiekvieną savaitę sužinome apie naujų versijų atsiradimą. Štai keletas nesenai sukurtų programų-vagių: Locky, KeRanger, Maktub Locker ar Alpha Crypt (apie juos plačiau skaitykite paspaudę nuorodas).

 • Dažniausiai nusikaltėliai užmaskuoja tokius virusus ir atsiunčia juos aukoms elektroniniu paštu. Jei nenorite atsitiktinai parsisiųsti tokio viruso, pasistenkite ignoruoti visus laiškus, kuriuos siunčia nežinomi asmenys. Atminkite, jog kibernetiniai nusikaltėliai gali apsimesti žinomų kompanijų atstovais, todėl nepasitikėkite kiekvienu oficialiai atrodančiu laišku.
 • Ransomware programos taip pat gali būti atsiųstos į jūsų kompiuterį vadinamųjų Trojos arklių pagalba, todėl norint apsaugoti savo kompiuterį nuo tokių grėsmių, patartina į kompiuterį įrašyti patikimą antivirusinę programą, kuri atpažintų kenkėjiškas programas ir neleistų joms patekti į jūsų sistemą.
 • Venkite nepatikimų internetinių svetainių. Stenkitės nepaspausti ant įkyrių iššokančiųjų reklamų ar reklamjuosčių, nes jos gali nukreipti jus į apgaulingus ar potencialiai pavojingus puslapius. Pastebėjus iššokančiąsias reklamas savo naršyklėje, rekomenduojame patikrinti kompiuterio sistemą su ReimageIntego ar kita patikima antivirusine programa.
 • Norėdami parsisiųsti failą iš interneto, rinkitės „Išsaugoti“ parinktį (angl. Save), o ne „Atidaryti“ (angl. Open/Run). Verčiau išsaugokite juos sistemoje, tam, kad antivirusinė programa turėtų laiko nustatyti, ar aplikacija yra patikima.
 • Pasidarykite atsargines svarbiausiųjų failų kopijas ir laikykite jas išorinėje laikmenoje. Tai padės jums išsaugoti savo svarbiausius duomenis, jei toks failus naikinantis virusas netikėtai patektų į jūsų kompiuterį. Tačiau nelaikykite išorinės laikmenos prijungtos prie kompiuterio, nes programos-vagys geba užkrėsti ir visus prie kompiuterio prijungtus įrenginius.

Jeigu jau užsikrėtėte Redshitline virusu, tačiau neturite atsarginių duomenų kopijų, deja, turime nuvilti, jog šansų atgauti prarastus dokumentus yra labai mažai. Tiesa, kompiuterių ekspertai bando sukurti failų iššifravimo programą, tačiau kol kas – nesėkmingai.

Redshitline panaikinimas

Kaip jau minėjome, geriausias būdas pašalinti Redshitline iš kompiuterio – pasitelkti profesionalią antivirusinę įrangą, galinčią aptikti ir pašalinti visus viruso komponentus. Rankiniu būdu tai padaryti būtų nepalyginamai sunkiau, tačiau jei esate patyres kompiuterio vartotojas arba užtikrintai žinote, kaip tai padaryti, galite panaikinti Redshitline virusą patys arba naudodamiesi mūsų ekspertų paruoštomis instrukcijomis. Jos pateiktos po šiuo straipsniu. Jei jums nepavyks ištrinti šio viruso patiems, susisiekite su mūsų komanda – mes padėsime jums tai padaryti.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Redshitline viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Redshitline naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Redshitline šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Redshitline pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Redshitline naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Redshitline pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Redshitline sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Redshitline prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-redshitline-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Redshitline virus