Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

.xtbl virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Gabrielė E. Hall - - | Tipas: Ransomware

Kuo pavojingas .xtbl virusas?

Jei staiga praradote prieigą prie dokumentų esančių kompiuteryje, o vietoje įprastų failų pavadinimų matote nesuprantamus raidžių kratinius, gali būti, kad jūsų kompiuteris užkrėstas .xtbl virusu. Virusui užgrobus sistemą, įprastiniai failų plėtiniai, tokie kaip .docx, .pdf ar .xls pakeičiami į .xtbl. Būtent dėl to virusas buvo pavadintas .xtbl vardu. Tačiau failo plėtinio pasikeitimai tik pradžia, nes šiam virusui užgrobus kompiuterį, kyla daug rimtesnių problemų. .xtbl yra ransomware tipo programa arba kitaip, virusas-vagis, kuri užšifruoja aukų duomenis tam, kad išviliotų pinigus. Kitaip tariant, virusas naudoja labai sudėtingą algoritmą, kurio praktiškai neįmanoma iššifruoti, nebent turite specialų šifro raktą. Deja, bet šis raktas aukai nepasiekiamas. Viruso kūrėjai jį laiko slaptame, gerai apsaugotame serveryje ir nesiruošia jo lengvai atiduoti. Už šį raktą jie prašo nemenkos sumos, tačiau mokėti patartina nebent visiškai kritiniu atveju, nes bendradarbiaudami su programišiais galite skaudžiai nukentėti. Geriau yra tiesiog pašalinti .xtbl iš kompiuterio kaip įmanoma greičiau. Tai padaryti jums gali padėti patikima antivirusinė sistema, pavyzdžiui, Reimage.

.xtbl virus

Vos tik virusas baigia šifruoti duomenis, kiekviename užkrėstame kompiuterio aplanke sukuriamas README.txt dokumentas, o vietoje įprastinio darbalaukio paveikslėlio atsiranda skatinimas minėtą dokumentą perskaityti. Dokumente pateikiami du elektroninio pašto adresai ir kompiuterio identifikacijos numeris, kurį auka turi pateikti, norėdama atgauti duomenis. Daugiau informacijos apie mokėjimo sistemą ir kitas svarbias detales aukai suteikiama tik susisiekus su programišiais. Manoma, jog už duomenis reikalaujama suma gali siekti nuo 0,5 iki 4 BitCoin virtualiųjų pinigų. Kaip jau minėjome, mokėti tikrai neverta. Verčiau panaikinkite .xtbl ir bandykite atgauti duomenis kitais būdais. Tam galite naudoti specialius PhotoRec , R-Studio or Kaspersky virus-fighting utilities įrankius.

Kitos .xtbl viruso versijos:

.green_ray@india.com.xtbl. Kaip ir .xtbl, šis virusas slapta patenka į aukos kompiuterį ir užkoduoja jame esančius duomenis. Virusas pakeičia darbalaukio paveikslėlį, o detalesnę informaciją apie failų susigrąžinimą pateikia naujai sukurtame tekstiniame dokumente. Skirtumas tik tas, jog vietoje README.txt dokumento sukuriamas How to decrypt your files.txt failas. Nepaisant menkų skirtumų, šis virusas yra ne ką mažiau pavojingas negu .xtbl, todėl svarbu panaikinti jį iš kompiuterio kaip įmanoma greičiau.

JohnyCryptor@aol.com.xtbl. Ši viruso versija taip pat beveik identiška jau minėtai .green_ray@india.com.xtbl. Virusas plinta internetinių laiškų pagalba, ir patekęs į sistemą užšifruoja joje esančius duomenis stipriu, dažnai, netgi kariniams tikslams naudojamu algoritmu. Tuomet kompiuteryje sukuriamas How to decrypt your files.txt failas, kuriame skatinama susisiekti su viruso kūrėjais nurodytu elektroninio pašto adresu. Laikyti tokią programą kompiuteryje nesaugu, todėl patartina nedelsiant panaikinti JohnyCryptor@aol.com.xtbl iš kompiuterio.

.ecovector3@aol.com.xtbl. Kaip ir prieš tai minėtos programos, šis virusas užgrobia kompiuterį apgaulės būdu, apsimesdamas svarbiu dokumentu ar programinės įrangos atnaujinimu. Tačiau vos tik failas-viruso nešėjas atsiduria sistemoje, virusas aktyvuojamas ir pradedamas failų šifravimas. Jūsų nuotraukos, dokumentai ar archyvai nebus saugūs, kol nepanaikinsite .ecovector3@aol.com.xtbl iš kompiuterio sistemos, todėl patariame tai padaryti nieko nelaukiant.

Kaip šis virusas platinamas ir kaip patenka į sistemą?

.xtbl virusas, kaip ir kitos jo versijos, dažniausiai platinamas internetinio brukalo (angl. “spam”) pagalba. Užkrėstas failas gali atrodyti niekuo neišsiskiriantis, tačiau už jo slypi kenkėjiška programa. Dažniausiai, viruso platinimui naudojami JavaScript ar Word tipo dokumentai. Jei susidūrėte su pirmuoju, grėsmės galite ir neišvengti, tačiau jei į jūsų kompiuterį pateko Word dokumentas, šansų sustabdyti virusą dar yra. Viruso aktyvavimui reikalingas Wordmacros skriptas, tad jei .xtbl patekus į kompiuterį jis nėra įjungtas, virusas tiesiog neaktyvuojamas.

.xtbl viruso panaikinimas:

Užsikrėtusiems ransomware virusu retai pavyksta išlipti iš balos sausiems. Dažniausiai, net ir ištrynus virusą iš kompiuterio failai lieka užrakinti. Kartais prireikia netgi iš esmės perinstaliuoti operacinę sistemą. Tačiau ištrinti virusą yra labai svarbu norint toliau saugiai naudotis savo kompiuteriu. Atminkite, jog netinkamai išvalius sistemą virusas gali vėl užrakinti naujus duomenis ar padaryti sistemą labiau pažeidžiamą kitoms kenkėjiškoms programoms. Todėl, viruso panaikinimui svarbu pasitelkti tik geriausią įrangą. Atminkite, jog virusas gali bandyti blokuoti jūsų antivirusinę sistemą. Tokiu atveju, sekite instrukcijas pateikiamas apačioje ir bandykite paleisti skenavimą iš naujo.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis .xtbl viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti .xtbl naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: .xtbl šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite .xtbl pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti .xtbl naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .xtbl pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .xtbl sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .xtbl prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner arba Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-xtbl-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie .xtbl virus